Saistībā ar Covid-19 izplatību Rimi aicina veikalu apmeklētājus ievērot jaunos valdības noteiktos piesardzības pasākumus. Papildus jau esošajiem nosacījumiem, lai pasargātu sevi un apkartējos, sākot no 14. oktobra apmeklējot Rimi veikalus, obligāti jāvalkā sejas maska.

Kā sociāli atbildīgs darba devējs, Rimi ar vislielāko atbildību izturas pret savu darbinieku un klientu drošību un labsajūtu. Rimi atbalsta valdības ieviestās prasība par sejas masku lietošanu veikalos.  No 14. oktobra visos Rimi veikalos norit informatīvā kampaņas, kurā Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par jauniem noteikumiem, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 straujo izplatību.               

“Jau no šodienas visi veikalu darbinieki un pakalpojumu sniedzēji veikalu telpās strādā maskās vai izmanto sejas vairogus, ja nav nodrošināta fiziska barjera. Mēs aicinām ievērot jaunos nosacījumus jau no 14. oktobra, tomēr saprotam, ka daļai iedzīvotāju ir nepieciešamas dažas dienas, lai sagatavotos jaunieviestajiem drošības pasākumiem. Ja novērosim, ka mūsu klienti apzināti neievēro jaunos noteikumus, lemsim par tālākajiem soļiem, lai masku valkāšana tomēr tiktu ievērota. Šī vīrusa izplatībai nepieciešams pavisam īss laika sprīdis,  tādēļ masku valkāšana ir būtisks nosacījums, lai vairotu drošību gan sev, gan apkārtējiem,” skaidro Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Kristīne Ciemīte.

Rimi veikalu darbiniekiem ir pieejami dažādi aizsarglīdzekļi – sejas  vairogi un vairākkārt lietojamas sejas maskas, darbiniekiem tiek nodrošināta nepieciešamā vitamīnu deva, kā arī veikalos ir ieviestas organiskā stikla aizsargbarjeras pie kasēm. Papildus rūpējoties par darbinieku drošību, veikaliem nodrošināti arī medicīniskie termometri, lai darbiniekiem būtu iespēja operatīvi pārbaudīt savu veselības stāvokli. 

Tāpat pircēji tiek aicināti iepirkties arī Rimi e-veikalā, kur veiktos pirkumus iespējams saņemt sev tuvākajā Rimi Drive arī tajā pašā dienā vai ar piegādi uz adresi citā sev ērtākā laikā. Veiktos pasūtījumus e-veikalā iespējams saņemt trīs veidos – pasūtīt piegādi uz mājām, saņemt pirkumus Rimi Drive pie t/c Ozols, t/c Spice, t/c Aleja, t/c Rimi Pulkveža Brieža vai arī “Saņem veikalā” punktos Rimi Ozols, Rimi Spice un Rimi Aleja. Piegādes tiek veiktas Rīgā, Jūrmalā, Jaunmārupē, Mārupē, Olainē, Ķekavā, Ikšķilē un Ādažos. 

Lai mazinātu Covid-19 vīrusa izplatību, Ministru kabinets 13. oktobrī noteica, ka sejas maska ir jālieto pakalpojumu sniegšanas vietās, kur cilvēki uzturas ilgāk par 15 minūtēm un nav iespējams ievērot 2 metru distanci, kā arī nav izveidotas citas fiziskas barjeras.  Sejas maskas var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam. Tāpat sejas masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi.

Jau kopš šī gada marta Rimi veikalos ir pievērsta pastiprināta uzmanība drošības, higiēnas un dezinfekcijas pasākumiem, ievērojot valsts institūciju prasības, kā arī iekšējās vadlīnijas. Veikalos pastiprināti informējam pircējus par nepieciešamo rīcību, lai pasargātu sevi un apkārtējos. Informatīvā kampaņa noris visos veikala kanālos – ekrānos, veikala radio un ar atbilstošiem uzrakstiem īpaši uzsveram, cik svarīgi šobrīd ir valkāt sejas maskas, izmantot maksājumiem bezskaidras naudas maksājumus un ievērot 2 metru distanci starp citiem apmeklētājiem. Rimi veikalos ieviesti iepirkšanās laiki cilvēkiem ar paaugstinātu inficēšanās risku, savukārt par sociālās distancēšanās nozīmīgumu veikalu telpās atgādina norobežojošas grīdas uzlīmes. Visos Rimi veikalos ir nodrošināta roku dezinfekcijas iespēja pircējiem.

Pastiprinātas higiēnas prasības attiecas arī uz pārtikas produktu tirgošanu, kopš marta pašapkalpošanās zonās tie tiek tirgoti tikai fasētā veidā vai tiek iesaiņoti pēc pircēja lūguma – mūsu prioritāte ir droša pārtika.

Tāpat veikalos biežāk norisinās telpu un virsmu tīrīšana un dezinfekcija, ir pieejami vienreizlietojamie cimdi darbiniekiem, kuri strādā ražošanas un produktu sagatavošanas telpās. Lai rūpētos par drošu vidi veikalā ikdienu, grozu un ratu tīrīšana veikalā tiek veikta katru rītu, tāpat dezinfekcija tiek nodrošināta arī dienas gaitā. Iepirkumu groziņi, rati un kases zonas virsmas tiek tīrītas gan ar mazgājošu tīrīšanas līdzekli, gan dezinficējošu tīrīšanas līdzekli. Savukārt, ja kādā situācijā tie ir nosmērēti, tīrīšana tiek veikta nekavējoties.

Sabiedrība

Smaga avārija piektdienas vakarā notikusi uz Tallinas šosejas – VIDEO

  "Limbažu novadā, Skultes pagastā uz Dūču krustojuma notikusi mikroautobusa un vieglā automobiļa sadursme. Avārijā ir...

Viens no jaunākajiem Covid-19 upuriem: Miris 44 gadus vecs skolotājs

  Viens no jaunākajiem Covid-19 upuriem strādāja  Rīgas 40. vidusskolā par skolotāju. Skolas direktore Jeļena Vediščeva...

Iekšpagalmā Rīgā divām automašīnām uzgāžas ķieģeļu siena – FOTO

  Kā vēsta aculiecinieki, piektdien kāda nama iekšpagalmā Bruņinieku ielā, Rīgā, sabrucis ķieģeļu žogs. Attēlā redzams, ka...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/eLKayPics / Lutz Koch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 31. oktobris

  Ko zvaigznes tev sola sestdienai, 31. oktobrim? Auns Labs laiks, lai atzītu kādu nesen pieļautu kļūdu. Tā...
Foto:Flickr.com/neiljs/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. oktobris

    Auns Viss, ko pēdējā laikā esi darījis, ir aizvedis tevi pie labākā iespējamā rezultāta un, pat,...
Foto:Flickr.com/LASZLO ILYES/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. oktobris

  Noslēpumi un nepatiesības var apdraudēt to, ko esi paveicis, sasniedzis. Mācies no cilvēkiem, kuri ir...

Mājai un Dārzam

Foto:Wunderground.com

Brīdina par laiku piektdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem piektdienas, 30. oktobra, rītā. 30.10.2020....

Izskan jauna informācija par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Tuvākajā nedēļā Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi - darba nedēļas izskaņa gaidāma nokrišņiem bagāta un...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida oktobra pēdējās dienās

  Oktobra pēdējās nedēļas pirmajā pusē gaidāms silts laiks un dienās gaiss iesils līdz +13…+15°, līdz...