Atbalstot  Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aicinājumu palīdzēt pasargāt no inficēšanās Covid-19 riska grupā esošos vecāka gadagājuma cilvēkus, Rimi Latvia turpina ieviest dažādus drošības pasākumus un informatīvas kampaņas. Rūpējoties par vecāka gadagājuma darbinieku drošību, veikalos tiek ieviesti risinājumi, lai samazinātu šo darbinieku saskarsmi ar apmeklētājiem: vecāka gadagājuma darbinieki tiek aicināti doties apmaksātā atvaļinājumā vai strādāt darbinieku telpās, nevis tirdzniecības zālē.

“Šobrīd mūsu kā sabiedrības un kā darba devēja uzdevums ir pasargāt darbiniekus, īpaši rūpējoties par cilvēkiem riska grupā. Tā kā seniori šobrīd ir viena no vismazāk aizsargātajām sabiedrības grupām, ko pasargāt spēj tikai distancēšanās un pašizolācija, lēmums samazināt šo darbinieku saskarsmi ar lielu cilvēku skaitu ir tikai likumsakarīgs,” informē Rimi Latvia personāla vadītāja Gundega Kirilka.

 

Atsaucoties uz Veselības ministrijas aicinājumu, Rimi veikalos ir izvietoti informatīvi materiāli vecāka gadagājuma ļaudīm ar aktuālo informāciju un senioru biežāk uzdotajiem jautājumiem. Kopš 18. marta Rimi veikalos ir ieviestas iepirkšanās stundas vecāka gadagājuma cilvēkiem, topošajām māmiņām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šie pircēji tiek aicināti iepirkties katru dienu plkst. 8.00–10.00. Sadarbībā ar brīvprātīgo palīdzības kustību #paliecmājās Rimi ir arī izveidojis kampaņu “Droši, nevis droši vien!”, ar kuras palīdzību aicina vecāka gadagājuma cilvēkus palikt mājās un nepieciešamās palīdzības saņemšanai sazināties ar brīvprātīgo kustību #paliecmājās: www.paliec-majas.lv vai pa telefonu 25661991.

Rūpēs par riska grupā esošajiem cilvēkiem, to skaitā senioriem, Rimi sniedz atbalstu brīvprātīgo palīdzības kustībai #paliecmājās, kas bez maksas piedāvā palīdzību pārtikas produktu un sadzīves preču sagādē, kā arī mājdzīvnieku izvešanā pastaigās un emocionālā atbalsta sniegšanā. Ar Rimi atbalstu tiks uzturēta palīdzības sniegšanas platforma internetā un arī nodrošināts atbalsts krīzes gadījumos.

“Aicinām vecāka gadagājuma cilvēkus ievērot Veselības ministrijas un SPKC norādījumus un palikt mājās; tas ir efektīvākais veids, kā šobrīd pasargāt sevi no inficēšanās. Ja nepieciešama palīdzība pārtikas un ēdiena sagādē, iesakām vērsties pie brīvprātīgo kustības, pašiem veikalus apmeklējot tikai tad, ja citādi patiešām nevar, un veikala apmeklējumam izvēloties īpašās rīta iepirkšanās stundas. Tāpat atgādinām par nepieciešamību pēc iespējas ievērot divu metru distanci un maksimāli izvairīties no tieša kontakta ar citiem pircējiem,” aicina Rimi Latvia Sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Kā sociāli atbildīgs darba devējs Rimi ar vislielāko atbildību izturas pret savu darbinieku drošību un labsajūtu. Rimi veikalos ir pievērsta pastiprināta uzmanība drošības, higiēnas un dezinfekcijas pasākumu ievērošanai, ievērojot valsts institūciju prasības, kā arī iekšējās vadlīnijas. Visiem veikalu darbiniekiem ir pieejami dažādi aizsarglīdzekļi, tiek nodrošināta nepieciešamā vitamīnu deva, kā arī veikalos ir ierīkotas organiskā stikla aizsargbarjeras pie kasēm un ir sākta sejas vairogu ieviešana pašapkalpošanās kasu darbiniekiem.

Daļā veikalu plauktu piepildīšana tiek organizēta nakts stundās, lai samazinātu darbinieku saskarsmi ar pircējiem. Papildus rūpējoties par darbinieku drošību, veikaliem tiek piegādāti arī medicīniskie termometri, lai darbiniekiem būtu iespēja operatīvi pārbaudīt savu veselības stāvokli. Rimi nepārtraukti meklē un ievieš jaunus risinājumus, lai darbinieki un pircēji būtu droši un pasargāti.

Sabiedrība

Foto:Pixabay.com/ioa8320/CC

Mežā mirušu atrod nedēļām ilgi pazudušu kurzemnieku – atklājas baisa patiesība par notikušo

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas...

Covid-19 upuru skaits Baltijas valstīs sasniedzis 155

  Igaunijā uz trešdienu reģistrēti 66 nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, savukārt apstiprināto...

Ar Covid-19 Latvijā mirušo skaits sasniedzis 23

  Aizvadītajā diennaktī konstatēti četri saslimšanas gadījumi ar Covid-19, līdz ar to kopējais gadījumu skaits Latvijā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. maijs

Šajā dienā tava iztēle aktivizēsies, bet sapratne ar apkārtējiem kļūs tikai labāka. Ideāls laiks rakstniekiem,...

Tavs horoskops veiksmīgam JŪNIJAM

Ko zvaigznes tev lēmušas jūnijam? Ko gaidīt? Kam gatavoties? Par to šoreiz BrīvBrīdis.lv. Auns Tu šomēnes tieksies...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

  Planētas iesaka šodien izteikt sevi daudz radošākā veidā dienas pirmajā pusē. Ir ļoti svarīgi, lai...

Mājai un Dārzam

Vai aukstums neatgriezīsies? Vai ziemas drēbes var nolikt pavisam? Stāsta Toms Bricis

  Aizvadītajās brīvdienās bija gan saule un siltums, gan arī nomācies un lietains laiks. Maija nogali...
Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Laika vērotājs jau prognozē, kāda būs gaidāmā vasara

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā nācis klajā...
Foto:Flickr.com/Till Westermayer/CC

Zināms, kāds laiks mūs sagaida maija pēdējā nedēļā

  Laika apstākļi tuvākajās dienās būs lielākoties mēreni- pūtīs lēns vējš, pa laikam gaidāms arī lietus,...