16. februāra vakarā astoņi LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2019” finālisti atkal kāps uz lielākā Latvijā radītās popmūzikas šova skatuves, lai sacenstos par iespēju pārstāvēt mūsu valsti 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Telavivā. Dažas dienas pirms izšķirošās cīņas dalībnieki atklāj, kā notiek gatavošanās fināla priekšnesumam un kā viņi vērtē savas izredzes piedalīties Eirovīzijā.

 Jau ziņots, ka konkursa “Supernova 2019” finālā piedalīsies Markus Riva, Edgars Kreilis, Aivo Oskis, “Double Faced Eels”, “Dziļi violets feat. Kozmens”, “Laime Pilnīga”, Samanta Tīna un “Carousel”. Daudzi no māksliniekiem atzīst, ka ir ņēmuši vērā gan žūrijas, gan skatītāju komentārus par pusfinālu priekšnesumiem, un finālā ir gaidāmas kā izmaiņas, tā uzlabojumi.

Tā, piemēram, grupa Double Faced Eels”, kuras dziesma “Fire” joprojām ir visklausītākā konkursa dziesma mūzikas starumēšanas platformā “Spotify”, atzīst, ka finālā uz grupas priekšnesumu, kā solīts, būs jātur gatavībā ugunsdzēšamie aparāti. “Mēs esam izdomājuši vairākus veidus, kā uzlabot un atsvaidzināt savu fināla priekšnesumu. Visu, protams, nedrīkstam atklāt, bet izmaiņas skars gan apģērbu, gan to, kā kustēsimies dziesmas laikā,” atklāj “Double Faced Eels” solists Reinis Straume. “Ņēmām vērā Ralfa Eilanda ieteikumu, ka Reinim nav tik liela vajadzība trakot uz skatuves, jo Marka un pārējie jau ir gana aktīvi. Būs vietas dziesmā, kur būsim statiskāki, lai vairāk strādātu uz kamerām.” Reinis Straume atzīst, ka grupas galvenais mērķis, piedaloties konkursā nav celt grupa akcijas, popularizēt albuma izdošanu vai “nogrābt labākās haltūras”. “Mēs piedalāmies, jo gribam parādīt, ka Latvija arī var piedāvāt mūziku, kas iederas un var konkurēt Eiropas radio stacijās visos līmeņos. Pirmīt, kad neviens uz mums nelika cerības, nokļuvām konkursā ASV un atgriezāmies kā uzvarētāji, jo tur novērtēja to, kā mēs taisām mūziku. Ar šo pārliecību ejam arī uz Eiropu un uzskatām, ka no visiem finālistiem ar uzdevumu vislabāk galā tiktu tieši mēs!”

Par “Supernova” veterānu dēvētais dziedātājs Markus Riva, kurš piedalījies visos līdzšinējos konkursos, uzskata, ka izredzes uzvarēt ir visiem – arī viņam. “Katru reizi, pieņemot lēmumu – piedalīties “Supernova” vai nē, ieklausos sevī un jautāju, vai es ticu šai dziesmai. Un arī šogad es ticu! Eirovīzija ir daudzu faktoru kopums – dziesma, šovs, koncepts, spēja sevi prezentēt, pieredze un daudzi citi faktori. Sen no Latvijas nav aizbraucis šovs, un tā ir viena no lietām, par ko parasti tiek runāts lielās Eirovīzijas un Latvijas mākslinieka sakarā. Es ticu, ka ar savu priekšnesumu varu aizraut skatītājus!” Markus Riva atklāj, ka savā fināla priekšnesumā krasi neko nemainīs. “Palikšu pie Matriksa koncepta. Vienīgi visu noslīpēsim. Ticu, ka uz Kinostudijas skatuves šovs izskatīsies daudz iespaidīgāk – būs vairāk gaismu, efektu, lielais skatuves ekrāns.”

Tikmēr kardinālākas izmaiņas sola “Supernova 2019” pirmā pusfināla uzvarētāji – grupa “Laime pilnīga”. “Skatuves vizuālajam priekšnesumam būs maz kopīga ar pusfināla uzstāšanos. Mūzikas materiāls ir uzlabots, ņemot vērā žūrijas ieteikumus. Šobrīd strādājam ne tikai pie tā, lai Latvijas balsotājs nobalsotu par mums “Supernova” finālā, bet arī pie tā, lai Eiropas valstis nobalsotu par mums Izraēlā,” atzīst mūziķi. “Eirovīzija ir ļoti laba platforma, kā nest Latvijas mūzikas vārdu pasaulē. Uzskatām, ka ir pienācis laiks parādīt Eirovīzijas skatītājam Latviju kā rokmūzikas lielvalsti, un esam pārliecināti, ka varam to izdarīt godam!”

Žūrijas ieteikumus vērā ņēmis arī Aivo Oskis: “Cenšamies darīt visu, lai skatītājs vēlētos ne tikai dziesmu dzirdēt, bet varētu arī izbaudīt to, kas notiek uz skatuves, lai šīs trīs minūtes būtu aizraujošākas. Būs cits apģērbs – skatuviskāks tēls man pašam. Varu atklāt, ka uz skatuves vairs nebūšu viens.” “Supernova” debitants Aivo Oskis ir priecīgs būt starp astoņiem labākajiem. “Kā jau žūrijas pārstāvji minēja, notikt var jebkas un uzvarēt var ikviens. Lai uzvar labākais!” – viņš rezumē.

Par vietu “Supernova 2019” finālā gandarīts ir arī Edgars Kreilis, kurš šogad konkursā piedalās trešo reizi. “Katru dienu strādājam pie priekšnesuma attīstības, lai to padarītu labāku, baudāmāku un skanīgāku. Esmu ņēmis vērā arī žūrijas ieteikumus – turpinu strādāt pie savām sajūtām, kuras viennozīmīgi ir viena no svarīgākajām atslēgām, lai uzrunātu skatītājus kopumā. Vēlos maksimāli atvērties – no sirds un ar patiesām emocijām,” stāsta mūziķis. Edgars Kreilis atzīst, ka konkurence šogad ir liela, tomēr tic, ka arī viņam viņam ir visas iespējas pārstāvēt Latviju Eirovīzijā. “Protams, es varbūt neesmu pilna laika mūziķis kā mani konkurenti, taču lielais atbalsts, ko saņemu arī no ārzemju sekotājiem, dod lielas cerības, tāpēc es uzdrīkstos sapņot!”.

Tikmēr apvienība “Dziļi violets feat. Kozmens” atklāj, ka viņu priekšnesumam “Supernova 2019” finālā klāt nākuši jauni horeogrāfijas elementi. “Mums pievienosies sestais skatuves dalībnieks, taču ceram, ka viņu daudz nerādīs – lai nenozog mums uzmanību,” teic mūziķi. “Jūtamies lieliski un esam gatavi arī lielajai Eirovīzijai Telavivā – tur mūsu mērķis ir otrā vieta,” viņi joko sev raksturīgajā manierē.

Žūrijas komentārus uzklausījusi un izvērtējusi ir arī Samanta Tīna, kuras konkursa dziesmai “Cutting the Wire” ir vislielākais skatījumu skaits video koplietošanas vietnē “YouTube”. “Tehniskās lietas ir sakārtotas, taču džinsi paliks un tas nav apstrīdams! Tā sākotnēji bija mana vizualizācija, kā redzu šo numuru, jo apģērbs ir tikai instruments, kas palīdz izstāstīt stāstu. Arī man šis tēls ir kas jauns, un pārsteidz tas, cik ērti tajā jūtos.” Samanta Tīna stāsta, ka fināla priekšnesumā būs nelielas izmaiņas horeogrāfijā un vizuālajā noformējumā. “Es zinu, ka es varu, es zinu, ka mēs varam, un zinu, ka Latvija var sevi pārstāvēt ar augsti paceltu galvu lielajā Eirovīzijā,” viņa saka.

“Supernova 2019” fināla noslēgumā kā pēdējie uz skatuves kāps duets “Carousel”, kas žūrijas un skatītāju vērtējumā tika atzīti par otrā pusfināla uzvarētājiem. “Carousel” sastāvā līdzās Sabīnei Žugai startē arī ģitārists Mārcis Vasiļevskis no citas finālā iekļuvušās grupas “Laime pilnīga”. Interesanti, ka izlozes rezultātā “Laime pilnīga” uz skatuves kāps kā sestie, bet “Carousel” kā astotie – tātad Mārcim būs tieši viena dziesma, lai pagūtu sagatavoties noslēdzošajam priekšnesumam.

Kad un kur varēs skatīties “Supernova 2019” finālu?

“Supernova 2019” fināla šovus varēs vērot LTV1 tiešraidē 16. februārī pl.21:25, kā arī HD formātā interneta vietnē https://replay.lsm.lv/lv.

“Supernova 2019” finālā iekļuvušo dziesmu video no abiem konkursa pusfināliem: https://ej.uz/Supernova2019_YouTube

Fināla dziesmu atskaņošanas saraksts “Spotify”: https://ej.uz/Supernova2019_Spotify

Biļetes “Supernova 2019” lielā fināla vērošanai Rīgas Kinostudijā klātienē nopērkamas vietnē “E-kase.lv”: https://www.ekase.lv/lv/biletes/koncerti/supernova-2019

Sabiedrība

Parādās jaunas ziņas par kritiskā stāvoklī esošo šefpavāru Rītiņu

  Pirms laiciņa jau vēstījām, ka Stradiņa slimnīcas reanimācijā par dzīvību cīnās slavenais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš,...

Vēl teju 8700 jaunu gadījumu un 9 mirušie

  Piektdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 8682 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši 9...

Dziedātāja Madara Eve laiž klajā jaunu singlu “Palikt šeit”

Piektdien, 28. janvārī, savu jaunāko singlu “Palikt šeit”, kas ir viņas pirmā oriģināldziesma,  klajā laidusi...

“Ja tu rij kā cūka, tev nederēs neviena procedūra!” – skarba ir TV zvaigzne Olga Kambala

  “Ja tu rij kā cūka, tev nederēs neviena procedūra,” saka ST šova "Slavenības. Bez filtra"...

Nevakcinētam pusaudzim Bērnu slimnīcā smags kovids – VIDEO

  Kā atklājusi Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska, viņas darbavietā Bērnu slimnīcā atrodas 16 gadus...

Izskan pavisam nelāgas ziņas par laiku brīvdienās

Tuvākajās dienās laikapstākļus noteiks aktīva ciklonu darbība. Vējš pakāpeniski pieņemsies spēkā un svētdien sagaidāma jauna...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. janvāris

  Šī diena nav piemērota, lai izrādītu savu emocionālo vājumu, taču nevajadzētu atteikt, kad tev kāds...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. janvāris

  Labākais laiks, lai veidoti savu personīgo dzīves telpu. Neierobežo savu radošo lidojumu un nešaubies, ka...
Foto:Mindymetivier.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. janvāris

  Šajā dienā tavas sajūtas būs tādā kā svētku atmosfērā, taču neaizmirsti, ka līdz vakaram ir...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. janvāris

  Uzmanies, lai nekļūtu pārlieku paranoisks vai izslāpis pēc varas.   Auns Aunam nemaz prātā  nenāk dancot pēc kāda...
Foto: tanjila ahmed/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. janvāris

  Šodien prioritāte būs pacietība un vienkāršība. Raugi, lai tev šīs īpašības ir kā oficiālos, tā...
coolwallpapers.org

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 24. – 30. janvāris

  Klāt jauna nedēļa, kad tūdaļ jau ar vienu kāju kāpjam februārī. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās...

Mājai un Dārzam

Izskan pavisam nelāgas ziņas par laiku brīvdienās

Tuvākajās dienās laikapstākļus noteiks aktīva ciklonu darbība. Vējš pakāpeniski pieņemsies spēkā un svētdien sagaidāma jauna...
pixbay.com

Diemžēl izskan ne pārāk patīkamas vēstis par laiku turpmāk

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā prognozējis laiku turpmākajām dienām. "Ceturtdien un piektdien būs ciklons, bet...
Foto:Pexels.com/CC

Izplatīts nopietns brīdinājums par laiku šorīt

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par naktī uz ceturtdienu un...