Iespējams, arī Tu esi viena no seriāla Bīstamās Mājsaimnieces skatītājām. Un ne velti – tas aizrauj ar savu humoristiskā, amizantā, nopietnā un noslēpumainā apvienojumu. Vai zini visas četras tā galvenās varones? Atsauc atmiņā vai gluži pretēji – iepazīsties – Bīstamās Mājsaimnieces!

Tas bija amerikāņu drāmas un mistikas komēdijseriāls, kurā netrūka nedz piedzīvojumu, nedz elpu aizraujošu situāciju. Tā producenti, režisori un scenāristi pārsteidza ar savu izdomu un oriģinalitāti.

 

Galvenie seriāla notikumi risinājās izdomātā valstī – Eagle state, pilstētā Fairview un ielā – Wiseria Lane. Seriāls risinājās ap četru galveno varoņu dzīvēm, ikdienu un ģimeni, it kā no nesen pašnāvību izdarījušās kaimiņienes Mērijas Alises skatu punkta (no debesu maliņas). Sižets aptver trīspadsmit gadus no šo sieviešu dzīvēm, reāli atainojot kā 2004. – 2008. gadu un vēlāk 2013. – 2017., kad notikumi tika pavērsti it kā par pieciem gadiem vēlāk. Viss norisinājās noslēpumos, smieklos, asarās, pārdzīvojumos, pat noziegumos, taču uzsverot stipro draudzību… Tas viss slēpās aiz it kā nevainojamo iedzīvotāju durvīm, šķietami neiedomājamais bija slēpjams ikvienam no viņiem.

 

Lai gan seriāla varoņi mainījās, visām astoņām sezonām cauri gāja nemainīga četrotne – piecu bērnu māte un karjeriste Linete Skavo (Felisitija Hafmena), pedantiskā un šķietami perfektā Brī Van de Kempa (Mērsija Krosa), amizantā un neprātīgā Sūzena Meijere (Terija Hečere) un seksīgā, smieklīgu ideju ģeneratore Gabriela Solīsa (Eva Longorija). Par viņām šoreiz BrīvBrīdis.lv.

 

Felisitija Hafmena. Seriālā – Linete Skavo.

600full-felicity-huffman3

Vecums: 52 gadi. Dzimusi 1962. gada 9. decembrī Bedfordā – Ņujorkā. Viņai ir sešas māsas un brālis.

Nodarbošanās: kopš 1978. gada ir teātra un kino aktrise.

Ģimenes stāvoklis: 1997. gadā apprecējusies un šajā laulībā pārim piedzimuši divi bērni – Sofija un Džordžija.

Īsumā par karjeras attīstību: Hafmena pabeigusi Mičiganas mākslas akadēmiju un Ņujorkas universitātē ieguvusi bakalaura grādu drāmā. 1978. gadā debitējusi uz kino ekrāniem vienā seriāla ABC Afterschool Specials epizodē. 1982. gadā aktrise sāka strādāt teātrī, taču uz skatuves nekāpa – darīja dažādus aizskatuves darbus – sagatavoja izrādēm nepieciešamo, piedalījās to veidošanā. 1988. gadā viņa sāka arī savu aktrises karjeru uz teātra skatuves. Visā pasaulē populāra Hafmena kļuva ar lomu seriālā Sports Night (1998 – 2000), kur atveidoja Danu Vitikeri un, protams, Bīstamajās Mājsaimnieces (2004 – 2012), kur atveidoja piecu bērnu māti – Lineti Skavo. 2012. gada martā Hafmena ar vīru kopīgā ceremonijā saņēma zvaigzni Holivudas zvaigžņu alejā.

 

linetes_maja

                     Skavo ģimenes māja Wisteria Lane No. 4355

 

 

 

Mārsija Krosa. Seriālā Brī Van de Kempa.

600full-marcia-cross3

Vecums: 53 gads. Dzimusi 1962. gada 25. martā Malboro – Masačūsetā. Viņai ir divas māsas.

Nodarbošanās: ir aktrise kopš 1984. gada.

Ģimenes stāvoklis: divas reizes precējusies. Pirmā laulība ilga no 1985. – 1993. gadam līdz traģiskam notikumam – vīra nāvei. 2006. gadā Krosa apprecējās otro reizi un šajā laulībā pārim ir piedzimuši divi bērni – dvīnes – Īdena un Savanna.

Īsumā par karjeras attīstību: Krosa pēc Mičiganas vidusskolas absolvēšanas ieguva stipendiju vienā no prestižajām Ņujorkas skolām – Džuliardu, kur mācījās drāmu, absolvējot to 1984. gadā. 1997. gadā viņa uzsāka mācības Antiohijas Universitātē Losandželosā un 2003. gadā to absolvēja, iegūstot maģistra grādu psiholoģijā. Aktrises karjeru uzsāka 1984. gadā ar Lizas Korelas lomu ziepju operā The Edge Of Night. Protams, vislielāko atpazīstamību tāpat kā citas seriāla galvenās varones, Krosa ieguva filmējoties Bīstamajās Mājsaimniecēs. Par Brī lomas atveidošanu aktrise tika nominēta dažādām balvām, piemēram,Emmy, Zelta globusam un Ekrāna aktieru ģildes balvai (divas reizes arī uzvarot šajā nominācijā). Krosa piedalījās visās astoņās mājsaimnieču sezonās un pēc tā beigām paziņoja par aiziešanu vai vismaz pauzi aktrises karjerai, lai būtu par pilna laika mammu savām nu jau sešus gadus vecajām dvīnēm.

 

bri_maja

                     Van de Kempu māja Wisteria Lane No. 4354

 

 

 

 

600full-teri-hatcher3

 

Terija Hečere (seriālā – Sūzena Meijere, vēlāk – Delfino)

Vecums: 50 gadi

Nodarbošanās: aktrise un rakstniece

Ģimenes stāvoklis: divreiz precējusies un arī šķīrusies. No otrā vīra ir meita Emersona.

Īsumā par karjeras attīstību: aktrise dzimusi 1964. gada 8. decembrī Palo Alto – Kalifornijā un uzaugusi Saniveilā – Kalifornijā. Hečere ir ieguvusi bakalaura grādu matemātikā un inženierzinātnēs un turpinājusi studēt American Conservatory Theater.Hečere savas aktrises gaitas uzsāka 1985. gadā ar lomu TV seriālā The Love Boat. No 1993. – 1997. gadam viņa filmējās seriālāLusisa un Klarks: Supermena jaunie piedzīvojumi (Louis and Clark: The New Adventures of Superman), atveidojot Luisu Leinu. 1997. gadā viņa tika atzīta par FHM vīriešu aptaujas uzvarētāju kā seksīgākā pasaules sieviete. 2004. gadā Hečere tika izvēlēta starp piecām pretendentēm Sūzenas Meijeres lomai seriālā Bīstamās Mājsaimnieces un 2005. gada janvārī par šo lomu viņa ieguva galveno balvu nominācijā Labākā mūzikla vai komēdijas aktrise. Šajā pašā gadā saņēma arī Ekrāna aktieru ģildes balvutādā pašā kategorijā. 2005. gada jūlijā viņa kopā ar mājsaimnieču kolēģēm – Mārsiju Krosu un Felisitiju Hafmenu, tika nominētaEMY balvai par lomu komēdijseriālā.

 

suzenas maja

Meijeru (labāk pazīstama kā – Sūzenas) māja Wisteria Lane No. 4353

 

 

 

 

 

600full-eva-longoria

 

Eva Longorija. Seriālā Gabriela Solīsa.

 

Vecums: 40 gadi. Dzimusi 1975. gada 15. martā Korpus Kristi – Teksasā. Viņa ir jaunākā no četrām māsām.

Noarbošanās: aktrise, filmu ierunātāja un modele kopš 1999. gada.

Ģimenes stāvoklis: divas reizes precējusies. Pirmo reizi no 2002. – 2004. gadam bija precējusies ar aktieri Taileru Kristoferu, pēcāk 2007. – 2011. gadam ar slaveno NBA komandas Sanantonio Spurs basketbolistu Toniju Pārkeru, ar kuru laulība izjuka vīra neuzticības dēļ.

Īsumā par karjeras attīstību: savu pirmo lomu Longorija ieguva 1999. gadā, nākamajā gadā piedalījās vienā epizodē seriālāBeverlihilza 90210 un General Hospital, pēc kā tika pamanīta un pieņemta darbā ziepju operā The Young and Restless Isabellas Branjas atveidošanai no 2001. līdz 2003. gadam. 2003. gadā viņa devās uz noklausīšanos Gabrielas lomas iegūšanai Bīstamajās Mājsaimniecēs un šo lomu ieguva. 2004. – 2012. gadam Longorija filmējās šajā seriālā. Paralēli savai aktrises un modeles karjerai, viņa paspējusi pagozēties uz dažādu žurnālu vākiem, ierindoties topu augšgalos starp pasaules seksīgākajām sievietēm, kā arī nofilmēties dažādās slavenu kompāniju reklāmās, piemēram, L’Oreal, Hanes, Heineken u.c. 2011. gadā viņa ierindotaForbes žurnāla visvairāk apmaksāto aktrišu topā un 2013. gadā piedalījās kaķu barības Sheba reklāmā, ko arī Latvijā varam bieži redzēt savos TV kanālos. Viņa ir liela labdarības pasākumu aktīviste – atbalsta un ziedo naudu bērniem, vēža slimniekiem u.c. Kā arī krietni darbojas pati savā biznesā – ir atvērusi vairākus restorānus ar nosaukumu Beso (no spāņu valodas – Skūpsts) un izdevusi savu pavārgrāmatu Eva’s Kitchen: Cooking with Love for Family and Friends. Viņa ir nominēta neskaitāmām balvām, kā arī ieguvusi daudzus nozīmīgus apbalvojumus, tiesa, pārsvarā visus par darbu Bīstamajās Mājsaimniecēs. Viņa pat tika atzīta par 2007. gada iemīļotāko TV seriāla zvaigzni.

Gabijas_maja

                             Solīsu māja Wisteria Lane No. 4349

 

Kura no viņām ir tava favorīte? Varbūt kāda ir teju tava dvēseles radiniece dzīvē vai seriāla raksturā?

__________

Aktrišu foto:Listal.com

Māju foto:Dsperatehousewives.com

Sabiedrība

Pārdzērusies māte bērnu klātbūtnē draud sevi sadurt ar nazi; policisti rīkojas nekavējoties – VIDEO

  Brīvdienās Rīgas pašvaldības policisti devušies uz izsaukumu Bolderājā, kur kādā dzīvoklī atrodoties smagi piedzērusies sieviete...

Nedzirdīgo pasaules čempioni Zani piemeklē liela laime

  SuperBingo 20. februāra Auto spēlē laimētā automašīna Škoda Octavia nodota tās saimniecei Zanei Embrektei. Zane ir pasaules čempione peldēšanā – nedzirdīgo...

VIDEO: Ledus aiznes Līgatnes pārceltuvi

  Līdz ar ledus sanesumiem aizpeldējusi arī vēsturiskā Līgatnes pārceltuve, kas ne vien kalpo par pārvietošanās...

Pirmdienas vakaru vairākiem šoferiem sabojā nelaime uz Pleskavas šosejas – VIDEO

  Pirmdienas vakarā uz Pleskavas šosejas pie Augšlīgatnes notikusi piecu automašīnu - "Ford", "Peugeot", "BMW" un...

Izskan satraukums par aktiera Ķestera veselību

  Kā savā 23. februāra - 1. marta numurā ziņo izdevums "Kas jauns", seriāla "Nemīlētie" skatītāji...

Pavisam savādi notikumi risinājušies Magones mājā Gulbenes pusē – VIDEO

  TV zvaigznes Magones Šutovienes mājā Covid-19 aizliegumu ēnā notikusi kāda "neatļauta pakalpojuma sniegšana" - protams,...

Horoskopi un Testi

Horoskopa zīmes, kurām MARTS būs īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Eric Lynch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. marts

  Šodien daudziem cilvēkiem tā vien būs gaisā jūtama mīlestība. Iespējams, šodien daudzi cilvēki spēs savienoties...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. marts

  Par ļaunu nenāks piesardzība, jo īpaši, ja esi sācis domāt par jauniem projektiem. Ko vēl...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. marts

  Esam teikuši ardievas ziemas pēdējam mēnesim. Uzzini, ar kādām vēsmām un notikumu pavērsieniem sagaidīsim martu....

Tavs horoskops veiksmīgam MARTAM

  Pirmais pavasara vēstnesis – marts – ir klāt! Sveicināsim to ar smaidiem un labām domām!...
Foto:Wonderfulengineering.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. februāris

  Šī diena kopumā sola būt visai labvēlīga. Enerģijas būs daudz, līdz ar to varēsi aktīvi...

Mājai un Dārzam

Kļuvis zināms, kāds laiks mūs sagaida martā

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...