Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) “Facebook” lapā atrodams ieraksts par kādu gadu senu notikumu – mediķi palīdzējuši pieņemt sarežģītas dzemdības ceļa malā, pēc tam ar daudzu kolēģu iesaisti mērojot tālu ceļu līdz slimnīcai Rīgā. tieši 7. novembrī mazais brašulis svin pirmo dzimšanas dienu. Lūk, mediķu stāsts!

“Ir izsaukumi, kurus nav iespējams aizmirst – šis ir viens no tiem. ❤️

Viņš piedzima novembra naktī, tumsā, ceļa malā. Pulkstenis rādīja 5:38, kad mediķu automašīnā pasaulē nāca viens no mūsu mazākajiem pacientiem. Bērniņš piedzima priekšlaikus, vairāk nekā divus mēnešus pirms noteiktā laika pavisam maziņš un neaizsargāts. Gluži kā cukurpaciņa – vien pusotru sprīdi garš un ~ 1000 gramus smags.

Tā bija kritiska situācija gan mammai, gan bērnam. Tajā agrajā rīta stundā notikt varēja jebkas, mēs jebkurā mirklī varējām pazaudēt viņus abus.

Vesela mediķu komanda – 14 mūsu dienesta darbinieki – darīja visu, lai glābtu jaunās sievietes un bērna dzīvību. Šādiem bērniņiem liktenīga var būt apkārtējās vides temperatūras maiņa vai pat neliela vēja pūsma – tik trausla ir mazuļa dzīvība pirmajos mirkļos pēc piedzimšanas. Tāpēc priekšlaikus dzimušajiem nepieciešama ļoti īpaša, specifiska palīdzība un aprīkojums, lai saglabātu bērna dzīvību.

Mums nekavējoties mamma ar bērnu bija jānogādā slimnīcā Rīgā, mērojot vairāk nekā 100 kilometru attālumu. Šajā reizē nozīme bija ne tikai ātrumam, bet arī ļoti sarežģītai un īpašai palīdzībai, kas visu ceļu bija jānodrošina gan mazulim, gan arī mammai. Neskaitāmās telefonsarunās mūsu Operatīvās vadības centra un Specializētās medicīnas centra dispečeri un ārsti koordinēja situāciju, organizējot palīdzības sniegšanu līdz pat brīdim, kad varējām nodot mammu ar mazuli Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca kolēģu gādīgajās rokās. Pirmajai mediķu brigādei, kuras mašīnā piedzima bērniņš, lielā ātrumā palīgā steidzās ārsta speciālista brigāde – tā pārņēma palīdzības sniegšanu un rūpes par mazuli, kamēr no Rīgas pretim traucās mūsu īpašā Specializētās medicīnas centra neonatalogu brigāde ar speciāli aprīkotu auto tieši priekšlaikus dzimušu bērnu aprūpes vajadzībām. Katra minūte, ikviena kolēģa domas un rīcība bija ar vienu mērķi – izdarīt visu, lai nosargātu mazo, trauslo, tikko dzimušo dzīvībiņu. Mums izdevās! 🙏

Tieši šodien mazais brašulis svin savu pirmo dzimšanas dienu – esam saņēmuši ziņu, ka bērniņam un māmiņai viss ir labi, mazulis attīstās, sācis rāpot, ceļas jau kājās.

Mediķi, kuri pieņēma dzemdības šosejas malā, pie mazā ķipara un viņa māmiņas šodien dodas ciemos, lai nodotu dienesta sveicienu jubilejā. Paldies mūsu kolēģei Jana Petrovska, kura savām rokām darinājusi sirsnīgu dāvanu – domājot par tās dienas notikumiem un īpašo bērniņu, kurš piedzima tik sīciņš kā cukurpaciņa, tapis mazs tamborēts zaķītis un NMPD automašīna, kas arī bija mūsu pirmā satikšanās vieta.

Vēlam mazulim augt lielam, stipram un veselam, dienās kļūstot par varenu vīru Latvijai!”

 

Sabiedrība

“Bija ieradies morga busiņš…” Smaga avārija vakarā notikusi uz Bauskas šosejas – VIDEO

  Aculiecinieki populārajā "Instagram" kontā @sadursme pirmdienas vakarā vēsta par smagu avāriju uz Bauskas šosejas. Autora komentārs:...

Pensionāre Krustpils pusē, pateicoties draudzenei no pansionāta, tiek pie milzīgas naudas summas

  No draudzenes noskatītais hobijs atnes vairāk nekā 19 tūkstošu eiro laimestu, vēsta Latvijas Loto. Beidzot noformēt...

Šovakar Pierīgā notikusi liela nelaime

  "Pasažieru" vilciens pirmdienas vakarā vēsta par negadījumu, kura dēļ starp Tīraini un Turību kādu laiku...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. novembris

  Šī diena, visticamāk, paies bez īpašiem sarežģījumiem. Neplāno neko svarīgu, jo ļoti ticams, ka tu...
Foto:Flickr.com/Tom Dennis Radetzki /CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. novembris

  Šī diena veicinās jaunu biznesa kontaktu izveidošanu. Esi tu pats, kad sazinies ar augsta profila...
Foto:Pexels.com/Vadim B/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 11.-17. novembris

  Kārtējā nedēļa jau beigusies, sākas atkal nākamā. Kā izkārtojušās zvaigznes un, ko tas nozīmēs tieši...

Mājai un Dārzam

Deviant Art

Nedēļas vidū laiks jūtami mainīsies

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par laiku no 11. līdz 17. novembrim. Novembra...
Foto:Fanpop.com

Zināms, kad Latvijā varētu iestāties kailsals

  Kā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, laiks Latvijā varētu ievērojamāk mainīties pēc valsts svētkiem. "Tuvākā nākotne gaidāma...

Arī nedēļas nogalē aizvien spēkā sinoptiķu brīdinājums

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs sestdienas rītā aktualizējis spēkā esošo dzelteno brīdinājumu. Novembra sākumā intensīvie...