Taisnība vai centieni mulsināt pasauli? Kā domā tu?

 

Pasaules Antidopinga aģentūras (World Anti-Doping Agency) pārstāvji ir nosodījuši Krievijas kibernoziegumu grupu, kas ielauzušies viņu sistēmā un atklājuši konfidenciālu medicīnisko informāciju par Amerikas Savienoto Valstu atlētu veselības stāvokli.

 

Hakeri publicējuši dokumentus, norādot, ka aģentūra pievērusi acis uz to, ka pasaulslavenās tenisistes Serena un Venusa Viljamsas un vingrotāja Simona Bailsa lietojušas aizliegtas vielas.

 

 

Foto:Fancy Bear/Twitter
Foto:Fancy Bear/Twitter

 

Komentējot šo informāciju, gan Starptautiskā vingrotāju, gan Starptautiskā tenisa federācija uzstāj uz to, ka nekādi noteikumi nav pārkāpti, uzsverot, ka hakeru publiskotie pierādījumi patiesībā atklāj  vielas, kas ietilpst terapeitiskās lietošanas izņēmumu sarakstā.

 

Krievijas elektronisko kramplaužu grupa, kas sevi nodēvējusi par Fancy Bear nelikumīgi piekļuva tā sauktajai Pasaules Antidopinga aģentūras Antidopinga administrācijas un vadības sistēmai. Aģentūras pārstāvji oficiāli apstiprinājuši, ka hakeriem izdevās ‘uzlauzt’ konfidenciālu informāciju, tostarp medicīniskus datus.

 

Foto:Fancy Bear/Twitter

 

Tās vadītājs Olivers Niglijs atzinis,  ka organizācija pauž dziļu nožēlu par šo situāciju, norādot, ka ļoti labi apzinās, kādu pārmetumu gūzmu nākas piedzīvot  sportistēm, kuru konfidenciālā informācija tika izpausta šajā noziedzīgajā nodarījumā.

 

Pašlaik notiek komunikācija un sadarbība ar Starptautisko olimpisko komiteju,  Starptautisko sporta federāciju un Nacionālo antidopinga organizāciju,  lai jebkādi netiktu ietekmētas arī šīs instances.

 

 

Tiek uzsvērts, ka notikušie kiberuzbrukumi ir nosodāmi, jo tie tiek veikti, lai censtos mazināt uzticību Pasaules Antidopinga aģentūrai un pasaules antidopinga sistēmai kopumā.

 

 

Tiesībsargājošās iestādes ir noskaidrojušas, ka šo uzbrukumu izcelsmes valsts ir tieši Krievija. Skaidri norādot, ka šādi noziedzīgi nodarījumi ievērojami apdraud tālākās Pasaules antidopinga kopienas pūles atjaunot uzticību šai valstij.

 

 

Kā zināms, tika atklāta valsts nodrošināta dopinga programma, kas daudziem Krievijas vieglatlētiem liedza dalību Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs.

 

Tikmēr viena no izcilākajām Amerikas Savienoto Valstu sportistēm, četrkārtējā 2016. gada olimpisko spēļu čempione, vingrotāja Simona Bailsa, kuras vārds ir iesaistīts šajā skandālā, publiski komentējusi šo situāciju savā Twitter kontā. Viņa atklājusi, ka lieto šos medikamentus, lai ārstētu uzmanības deficīta un hiperaktivitātes traucējumus.

 

Foto:Simona Bailsa/Twitter
Foto:Simona Bailsa/Twitter

 

Izcilā sportiste uzsvērusi, ka viņai nav par ko kaunēties.

 

Bailsa uzstājusi, ka tic ‘tīram sportam’ – bez aizliegtajām vielām tajā, tāpēc vienmēr ir ievērojusi noteikumus, ko turpinās darīt, jo godīgai sāncensībai sportā, viņasprāt, ir izšķiroša nozīme.
 

 

 

 

 

Turpretī Venusa Viljamsa asi reaģējusi uz šo ziņu, uzsverot, ka ir patiesi vīlusies, uzzinot, ka viņas privātajiem medicīniskajiem datiem ir piekļuvuši  hakeri, un tie publicēti bez sportistes atļaujas.  

 

Titulētā tenisiste apgalvo, ka ievēro noteikumus, ko nosaka tenisa Antidopinga programma, kas arī paredz vielu uzņemšanu, ko iekļauj terapeitiskās lietošanas izņēmumos.  

 

Izcilā amerikāņu tenisiste uzsvērusi, ka ir viena no aktīvākajām godīgas spēles atbalstītājām, tāpēc pati ir ļoti disciplinēta un rūpīgi ievēro pamatnostādnes, ko paredz kolektīvā tenisa antidopinga programma.  

 

 

Foto:Venusa Viljamsa/Twitter
Foto:Venusa Viljamsa/Twitter

 

Zināms, ka neviena no Krievijas elektronisko kramplaužu grupām nav uzņēmusies oficiālu atbildību par šo uzbrukumu.

 

13. septembrī Fancy Bear hakeru grupa savā Twitter kontā aicinājusi viņu mājas lapā lejupielādēt Pasaules Antidopinga aģentūras datubāzi, kas raisījis plašu ažiotāžu visā pasaulē.  

 

 

 

Tikmēr sociālo tīklu lietotāji ironizē par šo tēmu. Vispasaules tīmeklī savu ceļu sāk dažādi ironiski attēli, kas skaidri pauž cilvēku domas par šo situāciju.

 

 

 

 

 

 

Kādas ir tavas domas?

Sabiedrība

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...
Foto:Flickr.com/Ilya Schurov/CC

Aizvadīti neaptverami traģiski Jāņi: bojā iet visa ģimene, vairāki noslīkuši

  Operatīvo dienestu sniegtā informācija liecina, ka Līgo dienā traģiski bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, bet...

Kašers un Jānis pirms kāzām “saceļ kājās” Kopenhāgenu; parādās negaidītas grūtības

  "STV Pirmā" šovs "Slavenības. Bez filtra" turpina vēstīt par Latvijas slavenāko geju Kašera un Jāņa...

“Tad nu par visu!” Žanis no Magones saņem pamatīgu sutu

  Gatavojoties karstajai vasarai, Žanis ir nodzinis gan ūsas, gan matus un kā smej pati Magone...

“Paldies Dievam, ka vispār esmu dzīvs!” Kā šobrīd klājas tautā iemīļotajam profesoram Danilānam?

  Jau vairākkārt vēstīts, ka tautā iemīļotais gastroenterologs, ārsts un profesors Anatolijs Danilāns decembrī nopietni saslima...

Atraitne pastāsta par skumjo nakti, kad no mums atvadījās leģendārais mūziķis Meijers

  Izdevuma "Privātā dzīve" 22.jūnija - 5. jūlija numurā 17. jūnijā mirušā mūziķa Gunāra Meijera atraitne...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....

Sinoptiķi atjaunojuši sarkano brīdinājumu – tas ir spēkā līdz Līgo vakaram

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi atjaunoši iepriekš izplatīto sarkano brīdinājumu par ekstremālu karstumu....