“Ryanair” darbinieku streiki sākās šī gada aprīlī, taču līdz šim lielākie protesti notikuši tieši jūlijā. Kā liecina jaunākā informācija, streiki nav beigušies un tiek plānoti aizvien jauni – tuvākais no tiem notiek jau šodien, 10. augustā. To organizēs lidsabiedrības “Ryanair” piloti Zviedrijā, Beļģijā un Holandē, kuriem pievienoties plāno arī Vācijas piloti.

Šis 24 stundu ilgs streiks, lai protestētu pret “Ryanair” vadības nolaidību un neapmierinošo attieksmi pret personālu. Piloti vēlas panākt vienošanos par labvēlīgākiem darba apstākļiem, kas vismaz līdzinātos citu aviokompāniju personāla darba videi. Starp darbinieku sūdzībām atrodami 34 dažādi darbiniekus neapmierinoši apstākļi, kas attiecas gan uz slimības atvaļinājumu, gan lidojumu un darbinieku grafiku plānošanu.

Nesenākie streiki notikuši 3. augustā, un tie ietekmējuši 3500 pasažieru lidojumus. Paredzams, ka 10. augusta streiki ietekmēs 146 lidojumu un 25 000 pasažieru. Ja kādam ir ieplānots lidojums tieši 10. augustā, “Skycop” iesaka sekot līdzi jaunākajai informācijai par izmaiņām lidojumu grafikā un iespējamu reisu atcelšanu. Būtiski, ka Anglijas un Īrijas varas iestādes ir paziņojušas, ka pasažieriem, kuru reiss ir ticis atcelts, par to nepaziņojot 14 dienas iepriekš, ir tiesības pieprasīt kompensāciju līdz 600 EUR apmērā.

“”Ryanair” ir zemo cenu aviokompānija, taču tas nedod tiesības nenodrošināt pienācīgus darba apstākļus personālam, kas turklāt ik dienu apkalpo vienu no lielākajām aviopasažieru plūsmām Eiropā. Mēs atbalstām kvalitatīvu nodarbinātības un profesionālu uzņēmējdarbības praksi, tādēļ ceram, ka “Ryanair” drīzumā veiks izmaiņas, lai uzlabotu līdzšinējos personāla darba apstākļus. Ir tikai pašsaprotami, ka darbinieku arodbiedrības turpina streikus un cīnās par savām tiesībām uz pienācīgiem darba apstākļiem, darba samaksu, atvaļinājuma un slimības atvaļinājuma iespējām, kā arī karjeras izaugsmes iespējām. Tām nevajadzētu būt privilēģijām, bet gan zināmām un ikvienam darbiniekam pieejamām iespējam, lai spētu nodrošināt drošus un veiksmīgus lidojumus pasažieriem. “Rynair” izpilddirektoram Maiklam O’Līrijam būtu jāvērš lielāka uzmanība šiem jautājumiem un kompānijai jāpārtrauc ignorēt nebeidzamos darbinieku streikus, bet vēl jo vairāk – to iemeslus,” stāsta lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmuma “Skycop” izpilddirektors Marjus Stonkus.

Rūpējoties par aviopasažieru tiesībām un atceltajiem lidojumiem, kas rodas tieši streiku dēļ, “Skycop” ir izveidojis petīciju, kuras mērķis ir spert soli uz priekšu un rūpēties par pasažieru labklājību, veicot izmaiņas ES likumdošanas regulā EC 261/2004. “Skycop” vēlas ierosināt izmaiņas, lai iepriekš plānotu un zināmu streiku organizēšana netiktu uzskatīta par “ārkārtas apstākļiem”, atceļot un aizkavējot reisus un dodot iespēju aviokompānijām neizmaksāt pasažieriem pienākošos kompensāciju, kā tas noticis līdz šim. Plānoti streiki nav “ārkārtas apstākļi”, bet gan tāda situācija, kuru iespējams iepriekš paredzēt un tai sagatavoties. Petīcija pieejama: https://ej.uz/qis9.

Sabiedrība

Atklāta prinča Harija sirdi plosošā atzīšanās par Keitu Midltoni

Jau labu laiku princis Harijs ir attālinājies no karaliskās ģimenes, ne tikai tāpēc, ka dzīvo...

Jaunas ziņas par kādreiz Latvijā tik populāro dziedātāju Stībeli

  Izdevumi "Privātā dzīve" un "Vakara Ziņas" savos jaunākajos numuros vēsta par jaunumiem populārā dziedātāja Jāņa...

Pandēmijas laikā atlaiž nopietni slimu bērnudārza audzinātāju, bet likums neesot pārkāpts – VIDEO

  Lai gan ārkārtējās situācijas laikā tika piešķirti termiņu pagarinājumi gan dokumentu derīgumam, gan rasti risinājumi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. jūlijs

Šī diena būs piesātināta ar dažādām emocijām, tāpēc palūko, kā tās vari izmantot savā labā!   Auns Mēness...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. jūlijs

Daudzi var justies nedaudz izsisti no sliedēm pēc iepriekšējo dienu laikā saņemtā lielā enerģijas pieplūduma....

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 6. – 12. jūlijs

Klāt jauna jūlija nedēļa – ar jauniem piedzīvojumiem un, jā, arī brīdinājumiem. Uzzini, ko planētu...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Sinoptiķi neiepriecina ar laika prognozi svētdienai

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par svētdien gaidāmo laiku. "Šodien lielākoties mākoņains laiks...

Dabas vērotājs jau pastāsta par laiku rudenī un ziemā

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā pastāstījis par...
Foto:Flickr.com/A_Peach (off for a while)/CC

Izskan jaunas ziņas par tuvākajās dienās gaidāmo laiku

  Tuvākajās dienās, pastiprinoties augsta spiediena atzara ietekmei, nokrišņu daudzums mazināsies, bet jau darba nedēļas sākumā...