“Ryanair” darbinieku streiki sākās šī gada aprīlī, taču līdz šim lielākie protesti notikuši tieši jūlijā. Kā liecina jaunākā informācija, streiki nav beigušies un tiek plānoti aizvien jauni – tuvākais no tiem notiek jau šodien, 10. augustā. To organizēs lidsabiedrības “Ryanair” piloti Zviedrijā, Beļģijā un Holandē, kuriem pievienoties plāno arī Vācijas piloti.

Šis 24 stundu ilgs streiks, lai protestētu pret “Ryanair” vadības nolaidību un neapmierinošo attieksmi pret personālu. Piloti vēlas panākt vienošanos par labvēlīgākiem darba apstākļiem, kas vismaz līdzinātos citu aviokompāniju personāla darba videi. Starp darbinieku sūdzībām atrodami 34 dažādi darbiniekus neapmierinoši apstākļi, kas attiecas gan uz slimības atvaļinājumu, gan lidojumu un darbinieku grafiku plānošanu.

Nesenākie streiki notikuši 3. augustā, un tie ietekmējuši 3500 pasažieru lidojumus. Paredzams, ka 10. augusta streiki ietekmēs 146 lidojumu un 25 000 pasažieru. Ja kādam ir ieplānots lidojums tieši 10. augustā, “Skycop” iesaka sekot līdzi jaunākajai informācijai par izmaiņām lidojumu grafikā un iespējamu reisu atcelšanu. Būtiski, ka Anglijas un Īrijas varas iestādes ir paziņojušas, ka pasažieriem, kuru reiss ir ticis atcelts, par to nepaziņojot 14 dienas iepriekš, ir tiesības pieprasīt kompensāciju līdz 600 EUR apmērā.

“”Ryanair” ir zemo cenu aviokompānija, taču tas nedod tiesības nenodrošināt pienācīgus darba apstākļus personālam, kas turklāt ik dienu apkalpo vienu no lielākajām aviopasažieru plūsmām Eiropā. Mēs atbalstām kvalitatīvu nodarbinātības un profesionālu uzņēmējdarbības praksi, tādēļ ceram, ka “Ryanair” drīzumā veiks izmaiņas, lai uzlabotu līdzšinējos personāla darba apstākļus. Ir tikai pašsaprotami, ka darbinieku arodbiedrības turpina streikus un cīnās par savām tiesībām uz pienācīgiem darba apstākļiem, darba samaksu, atvaļinājuma un slimības atvaļinājuma iespējām, kā arī karjeras izaugsmes iespējām. Tām nevajadzētu būt privilēģijām, bet gan zināmām un ikvienam darbiniekam pieejamām iespējam, lai spētu nodrošināt drošus un veiksmīgus lidojumus pasažieriem. “Rynair” izpilddirektoram Maiklam O’Līrijam būtu jāvērš lielāka uzmanība šiem jautājumiem un kompānijai jāpārtrauc ignorēt nebeidzamos darbinieku streikus, bet vēl jo vairāk – to iemeslus,” stāsta lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmuma “Skycop” izpilddirektors Marjus Stonkus.

Rūpējoties par aviopasažieru tiesībām un atceltajiem lidojumiem, kas rodas tieši streiku dēļ, “Skycop” ir izveidojis petīciju, kuras mērķis ir spert soli uz priekšu un rūpēties par pasažieru labklājību, veicot izmaiņas ES likumdošanas regulā EC 261/2004. “Skycop” vēlas ierosināt izmaiņas, lai iepriekš plānotu un zināmu streiku organizēšana netiktu uzskatīta par “ārkārtas apstākļiem”, atceļot un aizkavējot reisus un dodot iespēju aviokompānijām neizmaksāt pasažieriem pienākošos kompensāciju, kā tas noticis līdz šim. Plānoti streiki nav “ārkārtas apstākļi”, bet gan tāda situācija, kuru iespējams iepriekš paredzēt un tai sagatavoties. Petīcija pieejama: https://ej.uz/qis9.

Sabiedrība

Covid-19 saslimušo skaits ceturtdienas rītā pietuvojies 600

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ceturtdienas rītā ziņo, ka aizvadītajā diennaktī konstatētas vēl 12...

Markus Riva nāk klajā ar negaidītiem jaunumiem

  Lai arī šogad tas iesācies citādi, nekā ierasts, pavasaris ir klāt, un mūziķis Markus Riva...

Uzmanību! “airBaltic” paziņo par jauniem repatriācijas reisiem

  Pēc Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas pieprasījuma un ar Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas atļauju Latvijas lidsabiedrība airBaltic izpildīs papildu speciālos reisus no Amsterdamas un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. aprīlis

Pirmā dienas puse būs veiksmīga emocionālai un uzticības pilnai komunikācijai. Visticamāk, apzināsies, ka ir kļuvis...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. aprīlis

Izvēlies šodien darīt to, ko efektīvi spēsi paveikt bez citu palīdzības.   Auns Auna zīmē dzimušajiem šodien ieteicams...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. aprīlis

  Pirmā dienas puse nesolās būt pārāk veiksmīga, iespējamas straujas garastāvokļa svārstības. Ja sapratīsi, ka spēcīgu...

Mājai un Dārzam

Lieldienās snigs! Sinoptiķis aicina nesasteigt dārza darbus un riepu maiņu

  Brīvdienās laiks, kā jau tika prognozēts, beidzot kļuva siltāks un tāds vēl kādu laiku saglabāsies....
Vilis Bukšs

Nedēļas otrajā pusē laiks pilnībā mainīsies

  Nākamās nedēļas pirmajā pusē gaidāmi stabili laika apstākļi - dienas būs siltas, sausas un lielākoties...

Strauji kļūs siltāks, bet ir arī sliktā ziņa pavasara gaidītājiem

  Jau iepriekš vēstīts, ka nākamās nedēļas sākums būs ļoti silts, īpaši otrdiena, kad gaiss varētu...