Jau kādu laiku vērojam aizvien lielāku un lielāku sociālo tīklu popularizēšanos un, varētu pat teikt, cilvēka prāta piesārņošanu. To pat varētu nosaukt par sava veida vīrusu infekciju. Vēlamies piedāvāt tev palūkoties uz to, kāds šobrīd izskatās vidējā latvieša (patiesībā jau jebkura pasaules iedzīvotāja) ceļojums uz ārzemēm.
Kādu dienu, skatoties jaunumus sociālajā vietnē Facebook, nācās secināt, ka cilvēkiem ne tikai nav ko darīt, bet pat to, ko viņi dara – to dara citu dēļ. Neba jau nu sev par prieku tu visu ceļojuma laiku staigā ar telefonu vai planšeti rokās un meklē, kur “iečekoties”. Ja agrāk, dodoties uz siltajām zemēm, cilvēks tur badīja atpūtu, aplūkoja neredzētas ainavas, metās jaunos piedzīvojumos, tad tagad viņš ir spējīgs tikai nobildēt savas kājas, “iečekoties” teju ikvienā vietā, kur atrodas un nobildēt to, ko ēd (labi vēl, ka pirms ēšanas, nevis pēc).
Piedāvājam tev ar humoru palūkoties uz šādu ceļojumu no malas – apskati, vai tev nešķiet, ka šādi cilvēks no malas izskatās pēc āksta? Turklāt neaizmirsīsim arī to, ka laikā, kamēr tu visai pasaulei acu priekšā iečekojies, atrādi savas kājas un pusdienas bildēs – kāds tajā laikā to var izmantot ļaunprātīgi…
Aplūko vienu “skaistu ” ceļojumu.
Lai aizsargātu personas patiesos datus: Notikumi, teksti un iečekošanās vietas – viss ir ņemts no reāla cilvēka ceļojuma, taču personu vārdi ir mainīti un ceļojuma dati salikti pēc kārtas citā lietotāja profilā.
Tad, nu tā… Ņēmām talkā uzticamo draugu Facebook un “pārzīmējām” nesen redzēto ceļojumu.
Jautājums paliek atklāts – cik daudz šis cilvēks redzēja no sava ceļojuma? Jeb vienkārši viņš ceļos vēlreiz – mājās, gultā, pārskatot savus Facebook ierakstus?