Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 29.aprīļa plkst. 6.30 līdz 2.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 166 izsaukumus – 115 uz ugunsgrēku dzēšanu, 36 uz glābšanas darbiem, bet 15 no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

 

Pirmdien plkst. 8.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pieneņu ielu Daugavpilī, kur vienstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties konstatēts, ka istabā deg dīvāns 3m2 platībā. Ugunsgrēkā bojā gāja apmēram 56 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 9.48.

 

 

Svētdien plkst. 6.06 tika saņemts izsaukums uz Talsu novada Strazdes pagastu, kur dega šķūnis. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēka un malkas šķūnis 60m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 14.03.

 

 

Svētdien plkst. 11.44 VUGD saņēma izsaukumu uz Zemgales ielu Olainē, kur deviņstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties konstatēts, ka ēkas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves elektrotehnika 0,3m2 platībā un ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

 

 

 

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jāņa Asara ielu Rīgā, kur sešstāvu dzīvojamās mājas piektā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 4m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja četru cilvēkus, no kuriem divi tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 1.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst 43 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 10 hektāri. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies vakar Labraga ielā Liepājā, kur pērnā zāle dega 2 hektāru platībā. Šogad reģistrēti jau 1590 kūlas ugunsgrēki, bet pagājušajā gadā uz šo brīdi tika reģistrēti 2397 kūlas ugunsgrēki.

 

 

Kūlas dedzināšanas sezona vēl nav noslēgusies, tāpēc aicinām iedzīvotājus nededzināt kūlu un, sakopjot savas nesakoptās un neapsaimniekotās teritorijas, iztikt bez pērnās zāles dedzināšanas, jo tas ir aizliegts un kūlas dedzināšana apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai!

 

 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, koka stumbrs, riepas, sadzīves mantas, mēbeles un dēļi, kompresors un durvis, grils, žogs, vieglās automašīnas akumulators, cepeškrāsns un ventilācijas sistēma, piecas vieglās automašīnas, starpstāvu pārsegums, griestu pārsegums un siena, jumts un ārsiena, dārza nojume, žāvētava, trīs pirtis, veikala piebūve, divas dārza mājas, pieci šķūņi, divas neapsaimniekotas ēkas, ražošanas ēka, dzīvojamā māja, meža jaunaudze, sodrēji septiņu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

Sabiedrība

Nofilmēta smaga avārija uz ceļa Latvijā – VIDEO

  "Twitter" kontā "breaking.lv" publicēts kādas automašīnas video reģistratora piektdien uzņemts video uz šosejas Latvijā, kurā...

Latviju pametušajam Kivičam ir piedāvājums saviem tautiešiem

  Pazīstamais mūziķis Andris Kivičs, kurš jau vairākus mēnešus kopā ar ģimeni pārcēlies uz Norvēģiju, savos...

Pielūdzējs Magones dēļ gatavs pamest ģimeni

  Liepājas dzejnieks Jans Ikes Magoni pārsteidz ar romantisku maltīti atpūtas laikā, un kā izrādās, jau...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzeltenos brīdinājumus par laiku sestdien. 04.12.2021. no rīta...

Kas tā saniknojis Olgu Kambalu?

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Olgas Kambalas meita dzīvoja un strādāja Korejā, taču modeļu...

“Latvijas Valsts ceļi” nāk klajā ar paziņojumu

  Snigšanas laikā autoceļu uzturētāji veic valsts autoceļu tīrīšanu, bet, tā kā sniega kārta uz autoceļa...

Horoskopi un Testi

flckr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. decembris

  Dienas pirmajā pusē esi aktīvs, nāc klajā ar savām iniciatīvām, vārdu sakot, izmanto savu pāri...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Lielāka iespēja saņemt un izteikt dažādus spēcīgus vārdus un komentārus, tāpēc pēc iespējas centies vairot...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena izrādīsies diezgan labvēlīga, lai komunicētu ar draugiem. Tuvības sajūta ar cilvēkiem kļūs aizvien...
Foto:Flickr.com/Lesley Wilson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

   Ko zvaigznes tieši tev vēsta par decembra pirmo dienu?   Auns Ar visu sparu metīsies jaunos darbos un...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Pirmā dienas  puse solās būt saspringta. Paaugstināsies neiecietība, katrs sīkums var izsist no līdzsvara. Otrajā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šai dienai nekal Napoleona plānus, bet uzstādi realizējamus mērķus. Ja kaut kas neizdodas, pie vainas...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzeltenos brīdinājumus par laiku sestdien. 04.12.2021. no rīta...

Rīgā izsludināts sarkanais brīdinājums; sarežģīta situācija arī citviet

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi piektdien Rīgā izsludinājuši sarkano brīdinājumu, sarežģītai situācijai saglabājoties...

Pieci soļi, kā uzburt ziemassvētku sajūtu mājās

Ziemassvētki ir miera, prieka, ģimeniskas līdzās būšanas un tradīciju laiks. Lai arī šogad svinības būs...