LNT raidījums “Degpunktā” vēsta par trešdien, 12. jūnijā, notikušu incidentu, kurā Rīgas lidostā avārijas piezemēšanos nācās veikt kompānijas “airBaltic” lidmašīnai.

Reiss uz Odesu bijis paredzēts plkst. 23.45. Pacelšanās laikā labajā pusē atskanējis blīkšķis un sākusies vibrācija – vēlāk noskaidrosies, ka dzinējā tobrīd iekļuva putns, bet tobrīd apkalpei skaidrības nav bijis. Pēc minūtēm 15 pilots paziņoja, ka nāksies atgriezties lidostā, lai minimālā ātrumā pārlidotu pacelšanās joslu un lidmašīnu varētu vizuāli apsekot – varbūt kas aizdedzies, varbūt šasija nav ielaidusies, vai kas cits, stāsta pasažieri Jūlija un Pāvels.

Pilots riņķojis ap Rīgu un vairākas reizes pārlidojis ieskrējiena joslai. Lidmašīna apsekota un pasažieriem paziņots – nāksies atgriezties un veikt avārijas nosēšanos. Saprotams, ar pilnām bakām to paveikt nav iespējams, tādēļ lidmašīna stundu riņķojusi virs Rīgas un Jūrmalas, bet pasažieriem piedāvāts ūdens.

Personāls saspringtā balsī vēlreiz nolasīja drošības instruktāžas, kāds no pasažieriem lūdzis Dievu, atminās aculiecinieki. Pasažieri sagatavoti situācijai, ja gadījumā vajadzēs evakuēties – visiem izskaidrota kārtība, kādā tas notiks, izsniegtas segas, kurās ievīstīt bērnus. Pa logiem bijis redzams, ka lidmašīnu gaida prāvs skaits ugunsdzēsēju, mediķu un lidostas darbinieku.

“Stjuartes skaļi kliedza galvas zemē, galvas zemē. Cilvēkiem asaras acīs, kāds pārkrustījās. Viss notika pēc instruktāžas. Viņi malači. Paldies Dievam, mēs nosēdāmies. Atskanēja aplausi, ovācijas, kliedzām paldies pilotiem. Visi apskāva viens otru, ka viss beidzies labi,” stāsta abi pasažieri.

Lidojums tika izpildīts vien nākamajā rītā plkst. 7.25 jau ar citu lidmašīnu. “airBaltic” atvainojies pasažieriem par radušos situāciju.

Sabiedrība

Divas latviešu četrdesmitgadnieces pamatīgi apzagušās Ziemeļīrijā

  Jūnija beigās Ziemeļīrijas tiesas priekšā stājušās divas Īrijas Republikā dzīvojošas latvietes, kuras Enniskillen pilsētā veikušas...

Šokējoša ārsta bezatbildība Latgalē atkārtojas – VIDEO

  Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs, kurš reiz jau aizsūtījis mājās smagi slimu infarkta pacientu un...

Smaga avārija Vidzemē, cietuši arī bērni – VIDEO

  Piektdienas vakarā ceļa posmā Ērgļi - Vecbebri notikusi nopietna divu auto sadursme, kuras rezultātā cietuši...

Horoskopi un Testi

Foto:Urbansurf.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūlijs

  Pirmā dienas puse varētu būt diezgan stresa piepildīta. Iespējams, radīsies bažas par jautājumiem, kas saistīti...
Foto:Wallpaperhi.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. jūlijs

  Šodien ir jābūt uzmanīgam, jo tavs šķietamais viedums var vest maldu ceļos. Bieži cilvēki saka,...
Foto:Newhope.org.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. jūlijs

  Šodien lielāku spēku varētu iegūt tava iztēle, kā arī tavas radošās spējas. Visvairāk tas ietekmēs...

Mājai un Dārzam

Foto:Wallpaperswide.com

Sinoptiķiem ir lieliskas ziņas par laiku nākamnedēļ!

  Mazinoties ciklona ietekmei, nedēļas nogalē biežāk uzspīdēs saule un lietus gaidāms tikai vietām austrumu rajonos....

Nopietni brīdina par laika apstākļiem šodien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku otrdien dienā. 16.07.2019. dienā teritorijas lielākajā...
Foto:Pexels.com/CC

Beidzot sagaidītas arī labas ziņas par laiku šonedēļ

  Aizvadītajās naktīs vairākās meteoroloģisko novērojumu stacijās tika uzstādīti jauni minimālās gaisa temperatūras rekordi, kā arī...