Izlasot, ko šādu arī tu, visticamāk, nodomāsi, kas vainas pasaulei?!

12 gadīgai skolniecei no Mičiganas, Amerikas Savienotajās Valstīs, kura gandrīz jau uzveikusi cīņu ar ļaundabīgu asins slimību, nācās piedzīvot nepatīkamu pārsteigumu, kad viņa atgriezās skolā.

 

Izrādās, ka par pārlieku kavēšanu viņa ir atskaitīta no šīs mācību iestādes! Skolniece un viņas vecāki bija dziļi šokēti, jo nekad nevarēja iedomāties, ka pēc tik ilgstošas cīņas par meitenes dzīvību, nāksies piedzīvot ko tādu. Turklāt šīs iestādes pārstāvji bija informēti par viņas biežās prombūtnes patiesajiem iemesliem.

 

Svētā Džozefa vidusskolas galva atskaitīja viņu, taču pēc vecāku sazināšanās ar vietējās pilsētas varas iestādēm šis lēmums tika izskatīts vēlreiz un mainīts – Rouza Makgrāta atkal varēs turpināt mācības šajā iestādē.

 

Rose-McGrath

 

 

Skolas pārstāvis – tēvs Flekenšteins paskaidrojis, ka pēc skolnieces mātes lūguma un lietas vēlreizējas izskatīšanas, konsultējoties ar mācību spēkiem, viņi ir nolēmuši atsaukt savu lēmumu un no jauna uzaicināt – septītās klases skolnieci Rouzu Makgrātu no jauna uzsākt mācības Svētā Džozefa skolā, atsākot to pēc iespējas ātrāk.

 

„Mēs turpināsim strādāt ar viņu un sniegsim visu nepieciešamo atbalstu, kas palīdzēs sekmīgi pabeigt mācību gadu.’’ nu citās domās ir tēvs Flekenšteins.

 

27F5729200000578-3054679-image-m-6_1429914634705

 

 

Šī Mičiganas katoļu skola ir tikusi asi kritizēta par tās lēmumu izraidīt jaunieti, kura piedzīvojusi dažādas sarežģītas medicīniskas procedūras, lai ārstētu vēzi. Varas iestāžu darbinieki uzskata,  ka, ja viņa šī iemesla dēļ kavējusi mācības pārāk daudz dienu un tādējādi neatbilst akadēmiskajiem standartiem, nav iemesls, lai aizliegtu meitenei turpināt mācības, turpināt pamazām atkal no jauna integrēties normālā, viņas vecumam atbilstošā vidē.

 

‘’Es neesmu izdarījusi neko ļaunu, bet viņi aizvien vēlējās tikt vaļā no manis!’’ skumji noteikusi smago slimību piedzīvojusī meitene.

 

 

rouza_sl

 

 

2012. gada augustā viņai tika diagnosticēta akūta limfoleikoze, asins vēža paveids. Šobrīd meitene ir remisijas fāzē, tomēr skolu šīs slimības dēļ nācies kavēt samērā daudz. Šogad viņa mācību iestādē bijusi vien 32 reizes.

 

‘’Ja Rouza justos pietiekami labi un viņai būtu spēks, viņa nekavētu ne dienu! Neraugoties uz to, ka šobrīd viņa pamazām atgūstas no šīs saslimšanas, priekšā ir ilgs atveseļošanās process, jo patiesībā 2,5 gadus ārsti viņas ķermenī ir ievadījuši dažādas indes!‘’ meitas iemeslu skolas kavēšanai paskaidrojusi viņas mamma.  

 

Par spīti agresīvajiem ķīmijterapijas kursiem, Rouzas vecāki uzsvēruši, ka meitene allaž vēlējās doties uz skolu, lai  izglītotos un satiktu savus draugus, taču viņai šo iespēju gribēja liegt un viņiem nav skaidrs, kā šīs iestādes pārstāvji varēja pieņemt šādu lēmumu, kas izolētu viņu atvasi no vietas un cilvēkiem, kas ne tikai ir bijuši līdzās visus iepriekšējos gadus, bet arī spētu emocionāli stiprināt meiteni, kas tikai vien palīdzētu pēc iespējas ātrāk atveseļoties.

 

rouza ar mammu

 

 

 

Ko par šo situāciju domā tu?

Sabiedrība

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 20.-26. marts

  Šonedēļ, kad laiks kļuvis vēl pavasarīgāks, atpūties un pavadi laiku ar saviem mīļajiem! Savukārt nedēļas...
Foto:Flickr.com/Michael Simmons/CC

Siguldiete atsakās no lielas naudas summas – un tā izrādās prātīga izvēle!

  11. martā TV šovā Superbingo Lielā laimes ratā spēlē laimētā automašīna Mazda 3 nodota tās īpašniecei – siguldietei Ilzei Lauskai, vēsta...

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par apstākļiem tuvākajās dienās. Kurzemē,...

Magone nākusi klajā ar negaidītu atzīšanos

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone ciemojoties pie mammas nododas sarunām par dzīvi. Saimniecībai nepieciešamas...

“Es turpinu dzīvot kā līdz šim!” saka latviete, kura tikusi pie sešiem cipariem rakstāmas naudas summas

  Momentloterijas Bagāts biļete ar 150 000 eiro laimestu iepriecinājusi 35 gadus jaunu Zani no Bērzaunes, kura strādā kokapstrādes uzņēmumā....

Lieli jaunumi populārā mūziķa Ivo Fomina dzīvē

  Vienam no daudzu gadu populārākajiem Latvijas rokmūzikas dziedātājiem Ivo Fominam daudz jaunumu! Jauna 60 dziesmu...

Horoskopi un Testi

globe-views.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. marts

  Šodien nevajadzētu ļauties, lai dažādi sīkumi izraisa lielas nesaskaņas ar apkārtējiem cilvēkiem. Vajadzētu jau pašā...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 20.-26. marts

  Šonedēļ, kad laiks kļuvis vēl pavasarīgāks, atpūties un pavadi laiku ar saviem mīļajiem! Savukārt nedēļas...
Foto:Unsplash.com/Adrian/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. marts

  Šī diena ir piemērota, lai pievērstos personīgas dabas jautājumiem. Nebaidies uzrunāt personu, kuras atgriešanos savā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. marts

  Šī diena sniegs tev jaunas iespējas personīgajās attiecībās. Iespējams, jūtas atjaunosies un/vai kļūs stiprākas pret...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. marts

  Izbaudi dienu un drosmīgi raugies nākotnē!   Auns Neraugoties uz to, ka Auni mīl savu neatkarību, viņi šodien...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. marts

  Šī diena var radīt jaunas perspektīvas. Tavs prāts būs atvērts, tādēļ tu spēsi lietas saredzēt...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par apstākļiem tuvākajās dienās. Kurzemē,...

Izskan jaunas un patīkamas laika prognozes 7 dienām

Svētdien, 18. martā, diena ar nakti būs vienāda garuma, bet 20. martā sāksies astronomiskais pavasaris,...

Sinoptiķis Bricis: Līdz ar ievērojamu laika maiņu mūs gaida vēl kāds pārsteigums

  Pagājušajā nedēļā Latvijā piedzīvojām vairākus puteņus un arī šīs ziemas zemāko temperatūru, Zosēnos tai noslīdot...