Šo sestdien, 24. februārī, gaidāma izšķirošā cīņa par uzvaru Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2018”. Par tiesībām pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Portugālē cīnīsies astoņi dalībnieki – gan skatītājus un žūriju pārsteiguši debitanti, gan atzinību jau iekarojuši mūziķi. “Supernova 2018” finālā piedalīsies “Sudden Lights”, RITVARS, MADARA, Liene Greifāne, Lauris Valters, Edgars Kreilis, Laura Rizzotto un Markus Riva. Pirms svarīgā un noslēdzošā iznāciena uz konkursa skatuves, “Supernova” atbalstītāji savus favorītus šovakar pl.19:00 varēs sastapt aci pret aci īpašā “Meet & Greet” pasākumā tirdzniecības parkā “ALFA”.

 

Konkursa finālā žūrijas pamatsastāvam – “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” mūzikas redaktoram un šī gada konkursa žūrijas vadītājam DJ Rudd, mūziķei un vokālajai pedagoģei Jolantai Gulbei-Paškevičai un komponistam Jānim Lūsēnam – pievienosies “Universal Music Group” Somijas un Baltijas valstu reģiona komercdirektors Petri Mannonens. “Supernova 2018” uzvarētājs balvā saņems ne tikai iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, bet līgumu ar mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”, kas palīdzēs popularizēt uzvarējušo dziesmu ārpus Latvijas.

 

Finālu atklās grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Just Fine”. Šie puiši pārsteidza ne vienu vien pirmā pusfināla vērotāju. Skatītāji viņus ierindoja pirmajā vietā, bet žūrija – ceturtajā. Kopvērtējumā “Sudden Lights” nācās piekāpties pusfināla sāncenšiem Edgaram Kreilim un Lienei Greifānei, taču tiesības piedalīties finālā mūziķi ieguva, saņemot tā saucamo “wild card” jeb otro iespēju. Interesanti, ka “Just Fine” ir īsākā dziesma šī gada konkursā un pirmā dziesma “Supernova” vēsturē, kurai nav piedziedājuma.

 

Ar otro kārtas numuru finālā uzstāsies viens no šīs sezonas lielākajiem pārsteigumiem – debitants RITVARS, kurš daudzus savaldzināja ar unikālo balss tembru un savas dziesmas vēstījumu. Žūrija viņu ierindoja pirmajā vietā, bet skatītāji dziesmu “Who’s Counting?” novērtēja ar ceturto vietu. RITVARS ir ieguvis bakalaura grādu tieslietās un mūziku mācījies pavisam nedaudz. Šobrīd strādā IT sfērā un brīvajā laikā savu balsi iedzīvina dažādos tēlos, ierunājot filmas.

 

Kā trešā uz skatuves kāps otrā pusfināla līdere MADARA ar skaņdarbu “Esamība” – vienīgo dziesmu, kas šajā konkursā skan latviešu valodā. Starp citu, talantīgo čellisti, kas šī instrumenta spēli apguvusi jau no bērnības, tostarp arī Amsterdamas konservatorijā un Briseles Karaliskajā konservatorijā, kā potenciālu uzvarētāju min daudzi Eirovīzijas konkursa apskatnieki un fani ārvalstīs.

 

Pirmo pusfinālu kā uzvarētaja ar košu tērpu un pārliecības caurstrāvotu priekšnesumu noslēdza pieredzes bagātā dziedātāja Liene Greifāne, kura “Supernova 2018” finālā uzstāsies ceturtā.

 

Žūrija viņu novērtēja ar pirmo vietu, bet skatītāji – ar trešo. Atzinību izplenījās “Walk The Talk” izpildītājas lielā skatuves pieredze. Un, kā nu ne – viņa piedalījusies gandrīz visos Latvijas TV šovos, taču uzvara “Supernova 2018” pirmajā pusfinālā pašai esot bijis pārsteigums. Liene ir viena no dalībniecēm, kuras priekšnesums finālā atšķirsies no pusfinālā redzētā.

 

Kā piekto sestdienas vakarā  uz skatuves redzēsim vienu no “Supernova 2018” trešā pusfināla līderiem Lauri Valteru ar dziesmu “Lovers Bliss”. Skatītāji mūziķi ierindoja ceturtajā vietā, savukārt žūrija slavēja Laura Valtera pieredzi, atzina, ka uz skatuves viņš jūtas kā zivs ūdenī, un novērtēja priekšnesumu ar otro vietu. Lauris konkursā piedalījās arī pērn, taču finālā neiekļuva. Tomēr zināma Eirovīzijas pieredze viņam ir, jo 2013. gadā mūziķis uz starptautiskā konkursa skatuves Malmē, Zviedrijā, uzstājās kopā ar grupu “PeR”.

 

Sestais kārtas numurs finālā būs dziedātājam Edgaram Kreilim, kurš izpildīs dziesmu “Younger Days”. Pēc uzstāšanās pirmajā pusfinālā gan skatītāji, gan žūrija Edgaru Kreili ierindoja otrajā vietā, un vienīgo ievērojamo kritiku izpelnījās mūziķa šķietami vienkāršais skatuves tēls. Apbružājies un spīdējis dažādos Latvijas dziedāšanas konkursos un šovos, “Supernovā” Edgars Kreilis piedalās otro reizi. 

 

Kā pirmspēdējā uz skatuves kāps Laura Rizzotto, izpildot dziesmu “Funny Girl”. Ja pirms uzstāšanās trešajā pusfinālā dziedātāja tika pieteikta kā konkursa noslēpumainākā dalībniece, tad tagad pavisam droši varam apgalvot, ka viņa ir viens no lielākajiem “Supernova” ceturtās sezonas pārsteigumiem. Gan skatītāji, gan žūrija novērtēja Lauras nesatricināmo pārliecību un talantu, ierindojot viņu trešās atlases kārtas pirmajā vietā. Laura Rizzotto ir Latvijas pilsone, kas dzimusi Brazīlijā, bet šobrīd dzīvo Ņujorkā. Dziedātājas līdzšinējie panākumi jau ir vērā ņemami – izdoti divi solo albumi un neskaitāmi singli. Interesanti, ka viņa strādājusi arī par popzvaigznes Dženiferas Lopesas (Jennifer Lopez) portugāļu valodas vokālo treneri, jo brīvi pārvalda šo valodu.

 

“Supernova 2018” finālu noslēgs Markus Riva ar dziesmu “This Time”. Viņš konkursā ir piedalījies visas līdzšinējās sezonas, taču allaž kaut kā pietrūcis, lai mērķtiecīgais dziedātājs iegūtu pirmo vietu. Pēc Markus Riva uzstāšanās otrajā pusfinālā ne vien žūrija, bet arī skeptiskākie sociālo tīklu lietotāji slavēja mūziķa pārliecību un ievērojamo progresu, nosaucot to par viņa līdz šim labāko uzstāšanos “Supernova” konkursā. Markus Riva finālā iekļuva, kad tehniskas kļūmes dēļ tika pārskatīti otrās atlases kārtas balsošanas rezultāti – izrādījās, ka mūziķis kopvērtējumā ieguvis otro vietu un saskaņā ar konkursa balsošanas nolikumu ir tiesīgs startēt finālā.

 

Gaidot lielo finālu, kas sestdien, 24. februārī no pl.21:25 būs vērojams LTV1 tiešraidē, kā arī tiešsaistē konkursa mājas lapā http://supernova.lsm.lv/lv/ un sabiedrisko mediju portāla “LSM.lv” alternatīvajā tiešraidē, visu astoņu fināla dalībnieku priekšnesumus atlases kārtās var noskatīties “Supernova 2018” kanālā vietnē “YouTube”: https://youtu.be/DkCKttL6etQ.

 

Lai vērotu TV šovu klātienē Rīgas Kinostudijā, pārdošanā “E-kase.lv” vēl pieejamas pēdējās biļetes: https://www.ekase.lv/lv/biletes/koncerti/supernova-2018.

 

Sabiedrība

Veselības ministrija plāno mediķu mobilizāciju; atteikties strādāt nevarēs

  Līdz slimnīcu noslodzes maksimumam jeb 1500 pacientiem trūkst 47 slimnieku. Un, redzot, cik strauji slimnīcas...

Liepājas slimnīca pilna ar nevakcinētiem Covid-19 pacientiem; izskan drūmas prognozes – VIDEO

  Liepājas reģionālajā slimnīcā sasniegts jauns stacionēto Covid-19 pacientu antirekords – 78 sasirgušie. Tas ir pieaugums...

Magone neslēpj – viņa uzņēmusies lielu atbildību

  “Esmu tik lepna, varena, man tik daudz puisīšu ģimenē”, uzņemot viesos savu krustdēlu lepni saka...
pixabay.com

Gados jauna rīdziniece pēkšņi tiek pie lielas naudas – daļu iztērē momentā

  17. oktobrī latloto.lv iegādāta Simtgades loterijas biļete atnesusi 10 000 eiro lielu laimestu kādai 31 gadu vecai rīdziniecei, kura...

Vakcinācijas punktos Rīgā un reģionos klātienē būs iespēja aprunāties ar ministru Pavļutu

  Tuvākajās nedēļās veselības ministrs Daniels Pavļuts piedalīsies vairākās izbraukuma vakcinācijās Rīgā un reģionos, lai tiktos...

Pirmdien vēl vairāk nekā 2000 jaunu Covid-19 gadījumu; miruši 27 cilvēki, tostarp trīs vecumā līdz 49 gadiem

  Otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 2117 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. oktobris

  Šī diena izrādīsies veiksmīga daudzās dzīves sfērās, pateicoties pozitīvai planētu mijiedarbībai. Daudzsološi piedāvājumi, veiksmīgi pirkumi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. oktobris

  Šī diena būs visai nestabila emocionālā ziņā. Tavs garastāvoklis var bieži mainīties, turklāt  šīs svārstības...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. oktobris

  Piemērota diena jebkuram ikdienas darbam vai darbībai, kas prasa pamatīgu fokusēšanos. Ir laiks kļūt uzmanīgam...
Foto:Epilatorhome.com/Karolina Miseviciute/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. oktobris

  No vienas puses tevi sagaida nepamatotas bažas un no otras – pārmērīgs optimisms kopā ar...
Deviant Art

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 25. – 31. oktobris

  Oktobris strauji tuvojas savai izskaņai, kokus vairs rotā vien pēdējās lapas un vakaros tā vien...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. oktobris

  Labvēlīga diena saskarsmei ar cilvēkiem tev visapkārt. Komunikācija pašlaik var būt ļoti emocionāla, kas ievērojami...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis pārsteidz ar laika prognozi tuvākajai nedēļai – VIDEO

  Šonedēļ laiks Latvijā kļūs siltāks un nedēļas otrajā pusē temperatūra būs tuvu siltuma rekordiem, intervijā...

Oktobra pēdējā nedēļa jau pienāks ar pavisam citādu laiku; brīvdienās tas atkal mainīsies

  Šonedēļ laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība ziemeļos, bet brīžiem tuvosies arī augsta spiediena atzars...

Pirmais sniegs Latvijā – FOTO, VIDEO

  Kā vēsta sinoptiķi un iedzīvotāji, svētdien vietām Latvijā - Alūksnes augstienē, Veclaicenē, Mālpils pusē un...