AS 4finance ir pieņēmusi vairākus ar kredītu izsniegšanu saistītus lēmumus, kuru mērķis ir palīdzēt ārkārtas stāvokļa dēļ grūtībās nonākušajiem klientiem un veicināt atbildīgu aizņemšanos. Kompānija kopš marta vidus ir ieviesusi vēl stingrākus kreditēšanas izvērtēšanas nosacījumus, samazinājusi maksimālās izsniedzamās summas un turpina piedāvāt maksājumu pārcelšanu periodā līdz pat 60 dienām.

Kredītbrīvdienu iespējas esošajiem klientiem

Tiem Vivus.lv, Ondo.lv un SMScredit.lv klientiem, kuriem kopš ārkārtējā stāvokļa pasludināšanas 12. martā vairs nav iespēju izpildīt savas kredītsaistības, ir iespēja pārcelt regulāro maksājumu periodā līdz 60 dienām. Atkarībā no konkrētā klienta situācijas un ārkārtas stāvokļa ietekmes uz privātpersonas finanšu stāvokli, izvērtējot katru klientu individuāli, kompānija var lemt arī par maksājumu pārcelšanu garākā termiņā.

“Svarīgi uzsvērt, ka AS 4finance, pārceļot ikmēneša maksājuma atmaksas termiņu, pārceļ arī kredīta atmaksas gala termiņu. Tas nozīmē, ka pārceltais maksājums nākotnē nepalielinās ikmēneša maksājuma apmēru, bet vienkārši kalendārā pārcelsies tālāk,” skaidro AS 4finance reģionālais vadītājs Gvido Endlers.

Tāpat AS 4finance piedāvā arī kredītbrīvdienas. Uz piešķiršanas brīdi klientam nav jāveic maksājumi un procentu maksājums tiek pievienots nākamā mēneša maksājumam. Ja klientam nebūs iespēja veikt nākošā mēneša maksājumu, kredītbrīvdienas var tikt pagarinātas vai arī piemeklēts  cits individuāls risinājums.

Stingrāka pieeja maksātspējas izvērtēšanā

AS 4finance ārkārtas situācijas dēļ ir ieviesusi vēl stingrākus kreditēšanas nosacījumus. Ja līdz šim kompānijas maksātspējas izvērtēšanas prasībām atbilda aptuveni 30% no iesniegtajiem kredītu pieteikumiem, tad pēc jauno vērtēšanas kritēriju ieviešanas tiek apstiprināti tikai 23% no potenciālajiem kredītņēmējiem.  Tas nozīmē, ka aizdevums tiek izsniegts tikai 23 gadījumos no 100 pieteikumiem.

“Mēs nepārtraukti monitorējam situāciju kreditēšanas tirgū un ekonomikā kopumā. Nepieciešamības gadījumā esam gatavi ieviest arī stingrākus ierobežojumus kredītu izsniegšanā klientiem,” teic G. Endlers.

Vienlaikus kompānijā norāda, ka izsniegto kredītu apjomi martā samazinājās par 19% salīdzinājumā ar iepriekšējiem diviem 2020. gada mēnešiem, savukārt salīdzinot marta un aprīļa pirmās divas nedēļas, samazinājums veido jau 32%. Ir samazinājies pieteikumu skaits, kā arī apstiprināto aizdevumu skaits. Pēc kreditēšanas apjomiem var izdarīt secinājumu, ka cilvēku atbildības sajūta ir pietiekami augsta un tiek rūpīgi vērtēta individuālā spēja aizņemties. Klienti šajos apstākļos rūpīgi izvērtē aizdevuma nepieciešamību.

“Mūsu galvenais fokuss arī krīzes apstākļos ir uzturēt godīgas un atvērtas attiecības ar saviem klientiem, un rūpēties, lai klienti neuzņemtos nesamērīgi augstas kredītsaistības. Tādēļ galveno uzmanību veltīsim esošo klientu apkalpošanai, nodrošinot individuālu pieeju klienta apkalpošanā,” papildina G. Endlers.

Klientam pieejamās summas samazināšana

Vienlaikus tiek ieviestas izmaiņas kompānijas kredītpolitikā, piemērojot risku analīzē balstītu pieeju,  un nosakot  samazinājumu summām, kādas klienti var aizņemties. Tas nozīmē, ka produktā noteiktais maksimālais kredīta apjoms klientam būs pieejams tikai tādā gadījumā, ja klients atbildīs noteiktiem kritērijiem. Šajā gadījumā tiks ņemti vērā gan klienta ienākumi un izdevumi, iepriekšējā atmaksas disciplīna, gan vecuma grupa, iepriekš izsniegto aizdevumu skaits un to atmaksas kvalitāte.

Sabiedrība

Princis Harijs un Megana Mārkla sagādājuši pamatīgu vilšanos

Ceturtdien, 6. maijā, Meganas Mārklas un prinča Harija dēlam Ārčijam bija divu gadu dzimšanas diena....

Diemžēl ceturtdien bēdīga Covid-19 statistika – vairāk nekā 1000 gadījumi, miruši 19 cilvēki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) piektdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 1036 jauni...

Diemžēl skumja ziņa šorīt saņemta no Latgales

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.maija plkst. 06.30 līdz 7.maija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Miris atrasts pērnvasar Rīgā mīklaini pazudušais makšķernieks

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē esošais Vladimirs Babikovs ir atrasts bez dzīvības pazīmēm. Policijas rīcībā esošā informācija...

Diemžēl piektdienas rīts sācies ar skumju vēsti

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 51 ceļu satiksmes negadījums, kuros cietuši četri cilvēki un viens gājis...

Atrasta pirms pusgada pazudusi sieviete; pārtikusi no sūnām un zāles

Sieviete, kura ASV pazuda pirms sešiem mēnešiem, tika atrasta dzīvojot teltī nekurienes vidū un izdzīvojusi,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. maijs

 Tavs spēcīgākais ierocis šajā dienā būs tavi pateiktie vārdi.   Auns Auna zīmē dzimušie bieži vien iekuļas nepatikšanās,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. maijs

  Auns Auni ir drosmīgi un enerģiski cilvēki, kuri no pašreizējā zvaigžņu stāvokļa ņems visu, ko var...
Foto:Flickr.com/Latvijas armija/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. maijs

  Lai arī lielākā daļa cilvēku jutīsies stipri iedvesmoti darbam (un arī lieliski paveiks savus plānus),...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. maijs

Dienas pirmā puse solās būt diezgan nelabvēlīga īsiem izbraucieniem. Biznesa komunikācija nenoritēs gludi. Tevi var...

Šīs ir piecas bīstamākās horoskopa zīmes

Lūk, šīs zodiaka zīmes nevajadzētu izprovocēt, jo tās dusmu lēkmē var kļūt nekontrolējamas un ticams,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. maijs

Dari, ko uzskati par nepieciešamu darīt, lai pasaule kļūtu labāka, kā arī iedvesmo arī citus...

Mājai un Dārzam

Parādās jaunas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs....

Parādās pilnīgi jauna prognoze par laiku nākamnedēļ

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, nākamnedēļ Latvijā gaidāma ievērojama laika maiņa. "Nu jau...

Izskan nepatīkamas ziņas par laiku maija pirmajā nedēļā – prognoze 7 dienām

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, tādēļ daudzviet, jo īpaši nedēļas sākumā, ir...