Uzzini, kā 28 gadus pēc filmas iznākšanas, mainījuši daudzu iecienītās pirmssvētku izklaides filmas galvenos varoņus!

Teju neticami, ka pagājuši jau 28 gadi, kopš pasaules pirmizrādi piedzīvoja Amerikā un visā pasaulē iecienītā Ziemassvētku laika kino klasika – ‘Viens pats mājās’ (Home Alone)!

 

FILMAS SIŽETS ĪSUMĀ

‘Viens pats mājās’ (Home Alone) ir 1990. gadā jeb pirms 28 gadiem veidota amerikāņu Ziemassvētku komēdija, ko sarakstījis un producējis Džons Hadžess un režisējis Kriss Kolumbuss.

Galvenajā lomā tajā iejuties Makolejs Kalkins, kurš atveidoja mazo zēnu Kevinu Makalisteru, kurš nejauši tika atstāts mājās viens pats, taču viņa ģimene un tuvākie radi devās Ziemassvētku brīvdienās uz Parīzi. Sākotnēji viņš patiesi priecājās par šādu iespēju, tomēr drīz vien sastapās ar diviem zagļiem, kuri vēlējās ielauzties viņa mājās. Kevins drosmīgi un viltīgi stājās viņiem pretī un sagaidīja atgriežamies mājās savu ģimeni.

 

 

Kopš filmas iznākšanas uz ekrāniem 1990. gadā, ‘Viens pats mājās’ (Home Alone) bija visveiksmīgākā un skatītākā spraiga sižeta komēdija Amerikā un tā tas turpinājās līdz pat 2011. gadam, kad šo titulu pārņēma ‘Paģiras 2’ (The Hangover: Part II).

 

‘Viens pats mājās’ filmas veidotāji ir radījuši veiksmīgu filmu franšīzi ar četriem turpinājumiem, tostarp 1992. gada filmu ‘Viens pats mājās 2: Pazudis Ņujorkā’(Home Alone 2: Lost in New York) – vienīgo turpinājumu, kurā piedalījušies sākotnējie lomu atveidotāji.

 

Pirmās filmas daļas budžets bija 18 miljoni $ (gandrīz 17 miljoni EUR), savukārt, kases ieņēmumi sasniedza 476.7 miljonus $ (gandrīz 449 miljonus EUR).

 

 

 

Makolejam Kalkinam bija tikai 10 gadi, kad filma piedzīvoja savu pirmizrādi un viņš kļuva par miljonāru 12 gadu vecumā. Šobrīd bijušajam aktierim ir 38 gadi, taču tie nav pagājuši spozmē, bet gan cīņā ar dažādiem netikumiem, tostarp ilgstošu atkarību no narkotikām.

 

Šī kulta filma nekļuva par daudzu tajā spēlējošo aktieru veiksmīgo pakāpienu pretī turpmākajiem panākumiem un daudzus no viņiem zina tikai pateicoties šai Ziemassvētku laika klasikai.

 

‘Viens pats mājās’ (Home Alone) AKTIERI –  TOREIZ UN TAGAD

 

MAKOLEJS KĀRSONS KALKINS(Macaulay Carson Culkin), filmā: KEVINS MAKALISTERS

Dzimis: 1980. gada 26. augustā, Ņujorkā, ASV. Ir amerikāņu aktieris un mūziķis.

 

Viņa tēvs Kristofers (Kits) Kornēlijus Kalkins ir bijušais aktieris, kurš darbojas Brodvejas izrāžu producēšanā, viņš ir aktrises Bonijas Bedelijas (jā, tā pati, kura filmu sērijā Cietais rieksts – attēlo Brūsa Vilisa sievu) brālis.

 

Kalkina kino karjeras laikā viņš bija dēla menedžeris un stingrs ienākumu uzraudzītājs.

 

Makoleja Kalkina māte ir Patrīcija Brentrupa, kura tā arī nekad nav bijusi oficiāli precējusies ar viņa tēvu.

 

Makolejs Kalkins audzis kā Romas katolis. Piecus gadus apmeklējis Svētā Jāzepa katoļu skolu Yorkvillē, tad pārgājis uz profesionālo bērnu skolu.

 

Mācījies Amerikas Baleta skolā.

 

Ir trešais no septiņiem bērniem ģimenē. Viņam ir četri brāļi un divas māsas: Šeins Arliss (dzimis 1976. gadā), Dakota Ulissa (dzimusi 1979; 2008. gadā gājusi bojā ceļu satiksmes negadījumā), Kīrans Kails (dzimis 1982. gadā), Kvinna Kaja (dzimusi 1984. gadā), Kristians Patriks (dzimis 1987. gadā) un Rorijs Hjū (dzimis 1989. gadā).

 

Bija pusmāsa Dženifere Adamsone, kura dzimusi 1970. gadā, taču mirusi 2000. gadā.

 

Agrā bērnībā viņa ģimene dzīvojusi nelielā dzīvoklī, un Kalkina māte tobrīd strādāja par  telefona operatori, savukārt, tēvs par ķesteri vietējā katoļu baznīcā.

 

Savu karjeru  sācis jau četru gadu vecumā, debitējot teātra izrādē. 80tajos gados piedalījies dažādos kino un TV projektos, nozīmīgākais no tiem ir populārais spiedzes seriāls The Equalizer, kurā Kalkins atveidoja nolaupīšanas upuri, kā arī TV filmā The Midnight Hour.

 

Piedalījies tādos kino projektos kā ‘Tēvocis Beks’ (Uncle Buck) (1989. gadā), ‘Labais dēls’ (The Good Son) (1993. gadā), ‘Lappušu pavēlnieks’ (The Pagemaster) (1994. gadā),’Bagātais Ričs’ (Richie Rich) (1994. gadā), ‘Ballīšu zvērs’ (Party Monster) (2003. gadā), kā arī filmējies popmūzikas karaļa Maikla Džeksona mūzikas video ‘Black or White

 

Tomēr pasaules slavu iemantoja kā bērnu aktieris, kurš atveidoja tieši Kevinu Makalisteru 1990. gadā uzņemtajā ģimenes komēdijā ‘Viens pats mājās’ (Home Alone) un tās turpinājumā – ‘Viens pats mājās 2: Pazudis Ņujorkā’ (Home Alone 2: Lost in New York).

 

Lomu šajā kulta filmā viņš ieguva pateicoties filmas Tēvocis Beks’ kolēģim Džonam Kendijam, kurš ieteicis režisoram Krisam Kolumbam izvēlēties šim tēlam tieši jauno un talantīgo Makoleju Kalkinu.

 

 

Neraugoties uz megapopularitāti un slavu, nākamie kino projekti, tādi kā – ‘Labais dēls’ (The Good Son), kas uzņemta 1993. gadā, neieguva īpašu atzinību, līdzīgs novērtējums sekojis arī turpmākajiem Kalkina projektiem.

 

Filmā ‘Ballīšu zvērs’ (Party Monster) Kalkins atveidoja sev iepriekš netipisku lomu, bija izteikts antivaronis, pasākumu rīkotāju – narkomāns un slepkava. Šim projektam sekoja otrā plāna loma filmā ‘Glābta!’ (Saved!), kurā viņš iejutās ciniska ratiņkrēslā sēdoša studenta tēlā. Kino projekts nebija īpaši veiksmīgs, taču Kalkins saņēma pozitīvas atsauksmes par savu tēlojumu, kam vajadzēja ietekmēt viņa tālāko – pieaugušā aktiera karjeru, taču tā nenotika.

 

Ja par piedalīšanos un savu tēlojumu ‘Viens pats mājās’ (Home Alone ) un tās turpinājumā viņš izpelnījās dažādu prestižu balvu nominācijas, tad par saviem turpmākajiem kino projektiem tika vairākkārtīgi izvirzīts Zelta Avenes apbalvojumam jeb sliktākā aktiera balvai, kā arī citām līdzīgām.

 

2006. gadā viņš sāka piedalīties dažādos balss ierunāšanas darbos, piemēram, Seta Grīna Robot Chicken.

 

Viņš publicēja eksperimentālu, daļēji autobiogrāfisku romānu ‘Juniors’ (Junior), kas ietvēra informāciju par Kalkina zvaigznes statusu un viņa nestabilajām attiecībām ar tēvu.

 

 

Tālāk sekoja dažādi mazāk nozīmīgi kino projekti.

 

2009. gadā Kalkins piedalījās angļu komerciālās apdrošināšanas kompānijas Aviva reklāmas kampaņā, lai palīdzētu veicināt uzņēmuma tēla atpazīstamību.

 

Tajā pašā gadā Kalkins piedalījās amerikāņu mūziķa Ādama Grīna eksperimentālajā filmā The Wrong Ferarri.

 

Filmējies mūzikas video ‘Stamp Your Name On It’.

 

2012. gada septembrī uzstājies video, kas ievietots YouTube, paskaidrojot kā viņš savus Ņujorkas apartamentus pārvērtis glezniecības darbnīcā.

 

 

THE  PIZZA UNDERGROUND

2013. gada decembrī par hitu kļuva un internetā strauji izplatījās YouTube video, kurā Makolejs Kalkins ar domubiedriem ēda siera picu, šādi tika aizsākta Ņujorkā radušās komēdijroka grupas Pizza Underground reklamēšana, kurā kopā ar Metu Kolbornu, Fēbi Kroicu, Dīnu Vollmeri un Ostinu Kilhamu darbojās arī Kalkins.

 

 

1387776138pizzaunderground_eatingpizzaanimated

 

2014. gada 24. janvārī ar koncertu Bruklinā, aizsākās grupas koncertturneja.

 

 

 

2014. gada maijā Kalkins nolēca no skatuves un iebruka skatītājos, pēc tam, kad tie sāka mest uz tas alus glāzes. Tas notika pēc viņa kazū solo.

 

 

TĒVS PRET DĒLU

Kits Kalkins un Patrīcija Brentrupa ļoti asi uztvēra dēla lēmumu – četrpadsmit gadu vecumā pamest profesionālo kino jomu, kas aizsāka ļoti sarežģītu uz saspringtu posmu viņu ģimenē un mēļo, ka tas bija arī viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ģimenes galva nolēma viņus pamest.

 

Makolejs vairakkārt intervijās uzsvēris, ka bijis sava naudas kārā tēva un filmu industrija vergs un, ka pubertātes vecumā viņš attapies, ka vairs nevēlas, lai tētis viņu izspiež kā citronu.

 

Reiz tik populārais un dzīvespriecīgais Kevina Makalistera atveidotājs uzsvēris, ka tieši šāds attiecību modelis ģimenē un viņa apziņa, ka ir bijis marionete tēva rokās, ar mērķi piepildīt viņa kabatas ar naudu, atstājusi dziļu emocionālu iespaidu uz viņa psihi.

 

Macaulay Culkin father drug concerns

 

Kad vecāki izšķīrās, tiesā sākās sīva cīņa par Makoleja aizbildniecību, kas patiesībā bija sāncensība par to, kas tad varēs rīkoties ar viņa nopelnītajiem miljoniem, emocionāli salaužot nenobriedušo Kalkinu.

 

 

PERSONĪGĀ DZĪVE

Makolejs Kalkins 1998. gadā salaulājās ar aktrisi Reičelu Maineri, taču divus gadus vēlāk viņi pašķīrās un 2002. gadā oficiāli šķīra laulību.

 

Tā paša gada maijā viņš sāka tikties ar Ukrainā dzimušo ebreju izcelsmes amerikāņu aktrisi Milu Kunisu. 2006. gadā Kalkins uzturējās Ņujorkā, taču Kunisa vairāk laika pavadīja Losadželosā, tomēr pāris saglabāja romantisko saikni.

 

 

2011. gadā par vienas no pasaules skaistākajām aktrisēm atzītās Kunisas pārstāvis pavēstīja, ka abi jau vairākus mēnešus iepriekš ir pārtraukuši attiecības, tomēr uzsverot, ka tas noticis miermīlīgi un abi aizvien ir ļoti tuvi draugi.

 

Kopš 2013. gada novembra Makoleju Kalkinu vieno romantiskas attiecības ar bijušo seriāla ‘Visi mani bērni’ (All My Children) aktrisi Džordanu Leinu Praisu.

 macaulay-culkin-300

 

ARESTS

2004. gada septembrī Kalkinu arestēja Oklahomā par 17,3 g marihuānas un divu nomierinošo, pretsāpju vielu sajaukumu – 16,5 miligramu alprozolama un 32 miligramu klonazepāma glabāšanu, par ko viņu īslaicīgi arestēja, taču tad par 4000 $ (vairāk nekā 3,7 tūkstošiem EUR) lielu drošības naudu atbrīvoja. Vēlāk tiesa viņam piesprieda nosacītu cietumsodu, kā arī 540 $ (vairāk nekā 508 EUR) lielu materiālo sodu.

 

 

 

KALKINS un MAIKLS DŽEKSONS

Laikā, kad tika uzņemta kulta filma ‘Viens pats mājās’ (Home Alone), Kalkins kļuva par tuvu popmūzikas karaļa Maikla Džeksona draugu un piedalījās viņa dziesmas ‘Black or White’ video.

 SNN3107AN_280_878500a

 

Tiesas prāvā, kurā Maiklu Džeksonu apsūdzēja pedofilijā, Kalkins liecinājis, ka, lai gan vairākas reizes ir palicis pa nakti sava drauga guļamistabā, viņš nekad nav seksuāli uzmācies vai nepiedienīgi pieskāries mazajam zēnam. Vairakkārt norādījis, ka apsūdzības ir smieklīgas un absurdas.

 

Medijos bieži izskanējušas baumas, ka tieši Kalkins varētu būt Maikla Džeksona jaunākā dēla Blanketa īstais tēvs, kurš pēc sava laba drauga lūguma kļuvis par spermas donoru – surogātmātei, kura pasaulē laida šo mazuli. Viņš pats šo faktu nedz noliedzis, nedz apstiprinājis.

 

 

orig-3618801

 

Makolejs Kalkins ir Džeksona vecāko bērnu – Prinsa Maikla I un Parisas krusttēvs.

 

Kevina Makalistera lomas atveidotājs ļoti pārdzīvoja Džeksona nāvi, jo bija zaudējis patiesu draugu. Ļoti iespējams, ka viņus vienoja arī fakts, ka abi bērnībā piedzīvojuši tēvu despotismu, tāpēc bija radnieciskas dvēseles.

 

 

 

CITI FAKTI…

Viņa slavas zenītā, Kalkins tika uzskatīts par veiksmīgāko bērnu – aktieri kopš amerikāņu kino un TV aktrises, dziedātājas, dejotājas un diplomātes Šērlijas Templas.

 

Kalkins ticis ierindots 2. vietā VH1 100 izcilāko bērnu-aktieru topā un E! 50 izcilāko bērnu-aktieru sarakstā.

 

Pat 28 gadus pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem, Kalkins aizvien tiek uzskatīts par savas paaudzes lielāko bērnu kino zvaigzni.

 

Skumji, bet fakts – Kalkins izpelnījies vairāk uzmanības no medijiem nevis ar profesionālajiem veikumiem, bet gan izlēcieniem ārpus šīs jomas. Aktieris, kuram šobrīd ir 38 gadi, ik pa laikam cīnās ar alkohola un narkotisko vielu atkarībām.

 

 

2012. gadā ziņoja, ka viņš ir tuvu nāvei, jo nespēja izkļūt no postošās heroīna atkarības.

 

24xqv4o

 

Lai gan viņam izdevās saņemt sevi rokās, aizstājot narkotikas ar 60 (!)  izsmēķētām cigaretēm dienā, tas novedis reiz tik populāro aktieri – pie jauniem veselības apdraudējumiem.

 

 

KETRĪNA ANNE O’HĀRA (Catherine Anne O’Hara), filmā: KEITA MAKALISTERE

Dzimusi: 1954. gada 4. martā, Toronto, Kanādā.  Ir kanādiešu – amerikāņu aktrise, rakstniece un komiķe.

 

O’Hāra nāk no lielas ģimenes, ir sestā no septiņiem bērniem.

 

Viņas ģimenes saknes meklējamas Īrijā.

 

Augusi kā Romas katole.

 

Apmeklējusi Burnhamthorpe koledžas institūtu, kur sastapa Robinu Dūku, kura palīdzēja aizsākt O’Hāras komiķes karjeru.

 

Piedalījusies dažādos kino projektos un viņas karjera bijusi aktīva kā pirms dalības ‘Viens pats mājās’ (Home Alone), tā pēc tās.

 25e52f6099414d4282dd33e88642609e_600x400

Ieguvusi prestižo Emmy balvu.

 

2007. gadā aktrise tika pie zvaigznes Kanādas slavas alejā.

 

2010. gadā ar runu uzstājās ziemas Olimpiskajās spēlēs Vankūverā.

 

2015. gadā O’Hāras attēls nonāca uz Kanādas pastmarkām.

 

Ir naturalizējusies Amerikas pilsone.

 

Kevina Makalistera mātes atveidotāja kulta filmā ‘Viens pats mājās’ (Home Alone) un tās turpinājumā, ir kritiski vērtētās dziedātājas un dziesmu autores Marijas Margaretas O’Hāras māsa.

 

Pašlaik 64 gadus vecā aktrise aktīvi līdzdarbojas kanādiešu CBC TV situāciju komēdijas Schitt’s Creek uzņemšanas procesā.

 

 

PERSONĪGĀ DZĪVE

O’ Hāra apprecējās ar radošo dizaineri Bo Velču 1992. gadā. Pārim ir divi dēli – 1994. gadā dzimušais Metjū un Lūks, kurš pasaulē nāca trīs gadus vēlāk.

 

 

 

DŽONS METJŪ HĒRDS JUNIORS(John Matthew Heard, Jr.), filmā: PĪTERS MAKALISTERS

Dzimis: 1945. gada 7. martā, Vašingtonā, ASV. Miris 2017. gada 21. jūlijā 72 gadu vecumā.

 

72 gadu vecumā miris ‘Viens pats mājās’ filmu zvaigzne Džons Hērds

 

Uzaudzis Džona Metjū Hērda seniora un Helēnas Hērdas ģimenē.

 

Apmeklējis Gonzagas koledžas vidusskolu, Klārka universitāti Vorčesterā, Masačūsetā, kā arī Amerikas Katoļu universitāti Vašingtonā.

 

Aktieris guvis atpazīstamību tieši ar Pītera Makalistera lomu ‘Viens pats mājās’ (Home Alone) un tās turpinājumā.

 john-heard-homealone-1

 

Hērda kino karjera pēc filmas turpinājās (viņš piedalījies arī daudzos kino projektos pirms tās – red.piez.): ‘Pamošanās’ (Awakenings), Chilly Scenes of Winter,  Cat People, Deceived, Beaches, ‘Slepenpolicijā tikai meitenes’ (White Chicks), Sharknado u.c.

 

Vairākkārt atveidojis dažādas lomas seriālā CSI: Maiami  (CSI: Miami), kā arī Izlaušanās (Prison Break), kā arī citos populāros TV seriālos, tostarp Fox veidotajā The Chicago Code.

 

2003. gadā uzņemts Gonzagas koledžas vidusskolas teātra slavas hallē.

 

 

PERSONĪGĀ DZĪVE

Hērds 1979. gadā 6 dienas bija precējies ar aktrisi Margotu Kodderi.

 

Viņam ir dēls Džons Metjū Džeks Hērds ar bijušo draudzeni, amerikāņu aktrisi Melisu Leo. 1991. gadā Hērds tika arestēts un apsūdzēts par trešās pakāpes uzbrukumu – Leo iepļaukāšanu. 1997. gadā viņš tika atzīts par vainīgu apsūdzībā par ielaušanos savas bijušās draudzenes un dēla mātes mājā Baltimorā.

 

Bijis precējies ar Šāronu Hērdu, kura dāvājusi viņam divus bērnus – dēlu Maksu un meitu Anniku.

 

2010. gada 24. maijā Losandželosā salaulājies ar Lanu Pritčardu, taču attiecības izjukušas.

 

Viņa bijusī sieva Margota Koddere medijiem atklājusi, ka Hērds 17 gadus cīnījies ar narkotiku atkarību.

 

 

DANIELS DŽEIKOBS STERNS(Daniel Jacob Stern), filmā: MĀRVS MERČANTS

Dzimis: 1957. gada 28. augustā, Betesdā, Mērilendā, ASV. Ir amerikāņu kino un TV aktieris, režisors, producents, scenārists un mākslinieks.

 

Sterna tēvs bija sociālais darbinieks, savukārt, māte vadīja dienas aprūpes centru. Viņa brālis ir TV scenārists un autors Deivids M. Sterns.  

 

Viņš izstājās no vidusskolas un pārcēlās uz Ņujorku, kur drīz vien pieteicās aktiermeistarības kursos.

 

Aktiera karjeru sācis Brodvejas un citos teātros, kam  sekoja dalība dažādos kino projektos un Holivudas filmās, tādās kā: Breaking Away, C.H.U.D., Diner, City Slickers, kā arī iejuties nepārspējamā zagļa Mārva  tēlā ‘Viens pats mājās’ (Home Alone) un tā turpinājumā.

 

 

Ārpus kino industrijas, Sterns darbojas kā mākslinieks, kurš specializējies bronza skulptūru veidošanā. Viņš ir radījis mākslas darbus publiskiem mākslas projektiem Sandjego, Pasadenā, Kalifornijā u.c. Tāpat Mārva lomas atveidotājs kulta filmā ‘Viens pats mājās’ (Home Alone),  veidojis skulptūrās daudzām privātajām kolekcijām, galeriju izstādēm un mākslas gadatirgiem.

 

 

Sterns  ir izstrādājis mācību programmu par plašsaziņas līdzekļiem Kalifornijā.

 

2003. gada Ziemassvētkos kopā ar dēlu Henriju apmeklēja Amerikas karaspēku Irākā.

 

2009. gadā Amerikas Savienoto Valstu prezidents Baraks Obama piešķīris viņam valsts augstāko apbalvojumu par brīvprātīgo darbu.

 

Aktierim pieder 500 akru liela lopu ferma Kalifornijas Centrālajā ielejā.

 

 

PERSONĪGĀ DZĪVE

 

1980. gadā Sterns salaulājās ar Lauri Matosu, kura dāvājusi mīļotajam trīs atvases – 1986. gadā dzimušo Sofiju, 1989. gadā pasaulē nākušo Ellu Mariju un pēc dažiem gadiem dzimušo Henriju.

 sterns

 

Kopā ar sievu dibinājuši Malibu jauniešu un ģimeņu centru, kā arī Malibu zēnu un meiteņu klubu. Ir to prezidents.

 

 

DŽOZEFS FRANKS ‘DŽO’ PEŠI(Joseph Frank “Joe” Pesci ), filmā: HARIJS LAIMS

Dzimis: 1943. gada 9. februārī, Ņuarkā, Ņūdžersijā, ASV. Ir pensionējies amerikāņu aktieris, komiķis, dziedātājs un mūziķis.

 

Viņa mamma Marija Mesce bija friziere un bārddzine, savukārt, tēvs – Andželo Peši bija General Motors strādnieks un bārmenis.

 

Peši saknes meklējamas Itālijā.

 

Uzaudzis Bellevillē, Ņūdžersijā un apmeklējis Bellevilles vidusskolu.

 

Pusaudžu gados nodarbojies ar džudo.

 

Piecu gadu vecumā sācis piedalīties dažādos uzvedumos Ņujorkā. Jau desmit gados regulāri filmējies TV šovā Startime Kids, kopā ar amerikāņu popdziedātāju Konniju Fransisu.

 

Peši bija dziedātāju  Frenkija Valles un Tomija DeVito bērnības draugs. 1959. gadā, būdams 16 gadus vecs, viņš palīdzēja iepazīstināt viņus ar dziedātāju un dziesmu autoru Bobu Gaudio, kas vainagojās ar grupas Four Seasons izveidošanu.

 

1960. gadā Peši sāka strādāt kā vīriešu frizieris, ejot mātes pēdās. Tajā pašā laikā viņš centās uzsākt mūziķa karjeru, spēlēja ģitāru dažādos muzikālajos projektos, tai skaitā: Džoijs Dī un The Starliers.

 

1968. gadā viņš izdeva albumu Little Joe Sure Can Sing! ar pseidonīmu Džo Ričijs.

 

 

 

60to gadu nogalē un 70to gadu sākumā Peši pievienojās aktierim Frankam Vincentam un uzstājās vietējos klubos, izveidojot komēdiju programmu Vincent and Pesci. 1975. gadā ar to piedalījās Brodvejas šovā The New Vaudevillians.

 

Pirmo reizi profesionāli Harija lomas atveidotājs vienā no veiksmīgākajiem Amerikas kino projektiem ‘Viens pats mājās’ (Home Alone) un tā turpinājumā, kino kameras priekšā stājās 1976. gadā, piedaloties mazbudžeta kriminālajā filmā The Death Collector.

 

Pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem Peši Bronksā atvēra savu restorānu Amici’s.

 

1979. gadā viņu pārsteidza kāds negaidīts telefona zvans, ar viņu vēlējās tikties amerikāņu režisors, scenārists, producents, aktieris un kino vēsturnieks Mārtins Skorsēze un amerikāņu aktieris, kinorežisors, producents Roberts De Niro, kurus bija iespaidojusi Peši lieliskā debija nesenajā kino veikumā.

 

Tam sekoja piedāvājums filmēties Skorsēzes 1980. gada projektā – biogrāfiskajā sporta drāmā ‘Satrakotais vērsis (Raging Bull), atveidojot– Džoeju Lamotu –  itāliešu amerikāņu vidējā svara boksera Džeika Lamotas (filmā: Roberts De Niro: red.piez.) brāli un menedžeri.

 

 

 

Lai gan tas sākotnēji saņēmis kritiku par pārlieku vardarbīgo saturu, Amerikāņu filmu institūts šo projektu ierindoja pirmajā vietā 10 izcilāko sporta filmu topā.

 

Par spīdošo tēlojumu, Peši ieguva  Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas (BAFTA film) balvu kā kino industrijas jaunpienācējs, kā arī 1981. gadā tika nominēts Amerikas Kinoakadēmijas balvai jeb Oskaram kā labākais otrā plāna aktieris.

 

 

Turpmākos gadus Peši piedalījās dažādās maznozīmīgākās filmās.

 

Savukārt, 1984. gadā atkal kopā ar Robertu De Niro filmējies režisora Serdžo Leones veidotajā trillerī ‘Reiz Amerikā’ (Once Upon a Time in America).

 

Tam sekoja dalība TV komedijseriālā Half Nelson.

 

1988. gadā Peši piedalījās Maikla Džeksona muzikālajā antroloģijas fimā Moonwalker.

 

Pēc dažiem projektiem, aktieris saņēma uzaicinājumu piedalīties  pirms 25 gadiem uzņemtajā amerikāņu Ziemassvētku komēdijā ‘Viens pats mājās’ (Home Alone), iejūtoties vienā no zagļu lomām. Otrs viņa līdzdalībnieks – Daniels Sterns (Mārvs) ir labs Peši draugs.

 

Filmas uzņemšanas laikā, Peši nejauši savainoja Makoleja Kalkina pirkstu, atstājot uz tā pamatīgu rētu.

 

Aktieris turpināja sava tēla attīstību arī divus gadus vēlāk iznākušajā ‘ Viens pats mājās 2: Pazudis Ņujorkā‘ (Home Alone 2: Lost in New York).

 

Pēc populārās un ienesīgās komēdijas, turpinājās viņa veiksmīgā aktiera karjera ar nopietniem un komiskiem tēlojumiem. 

 

1990. gadā par Toma DeVito lomu Mārtina Skorsēzes filmā ‘Labie puiši’ (Goodfellas), ieguvis Amerikas Kinoakadēmijas balvu jeb Oskaru – kā labākais aktieris otrā plāna lomā, pats par to bija ārkārtīgi pārsteigts, tāpēc iegājis vēsturē ar otro īsāko pateicības runu pasakot vien: „Esmu ļoti priviliģēts. Paldies jums.” Viņu pārspējis vien Alfrēds Hičkoks, kurš brīdī, kad saņēma Kinoakadēmijas apbalvojumu par mūža  ieguldījumu, pateicis: „Paldies!”

 

1995. gadā trešo un beidzamo reizi sadarbojās ar režisoru Mārtinu Skorsēzi un aktieri Robertu De Niro kino projektā ‘Kazino’ (Casino).

 

Interesanti, ka viņš bija sākotnējā izvēle uz Mairona Larabija – Arnolda Švarcenegera pretinieka tēla lomu 1996. gada filmā ‘Zvaniņš skan’ (Jingle All the Way), taču to galu galā atvēlēja komiķim Sinbadam, jo viņš fiziskajos parametros bija daudz līdzīgāks Švarcenegeram. Salīdzinoši Peši ir 163 cm, taču viņa plānotais kino kolēģis 187 cm garš!  

 

Piedalījās arī tādos kino projektos, kā The Super (1991. gadā), Jimmy Hollywood (1994. gadā), With Honors (1994. gadā), Gone Fishin (1997. gadā) utt.

 

 

CITI FAKTI  un AIZIEŠANA NO KINO JOMAS

1998. gadā izdeva otro mūzikas albumu Vincent LaGuardia Gambini Signs Just for You. Tas bija dziesmu apkopojums, kas ietvēra kā jautras un humora pilnas, tā nopietnas melodijas.

 

1999. gadā Peši paziņoja, ka dodas pensijā un vairs nefilmēsies kino. Viņš vēlējās pievērsties mūziķa karjerai un baudīt dzīvi prom no filmu veidošanas jomas, tomēr 2006. gadā piekrita lomai Roberta De Niro veidotajā filmā ‘Labais gans’ (The Good Shepherd), kā arī 2010. gadā kopā ar Holivudas dīvu Helēnu Mirenu parādījās drāmā Love Ranch.

 

2011. gadā aktieris kopā ar Donu Riklesu filmējās Snickers reklāmā, kurā Peši attēloja jauna vīrieša alter ego.

 

 

Peši savā karjeras laikā pārsvarā ir atveidojis vardarbīgus, neiecietīgus tēlus un viņa kino kolēģi neslēpj, ka arī dzīvē viņš ir visai asu mēli apveltīts, tomēr vienmēr uzsvēruši, ka Peši ir ļoti draudzīgs un iejūtīgs.

 

Kamēr tika filmētas ‘Viens pats mājās’ pirmās divas sērijas, to režisors Kris Kolumbus pat sagatavoja speciālu kasti, kurā pieaugušajiem aktieriem par katru necenzētu vārdu bija jāiemet nauda un, domājams, Peši to piepildīja vienas dienas laikā!

 

Seriālā ‘Pilna māja’ (Full House) epizode The Test, Džoijs (Deivs Kuljērs) atrada kartupeli, kas pēc viņa domām līdzinās Džo Peši, ko apstiprināja arī vairāki citi seriāla tēli.

 

Kamēr viņš filmējās Skorsēzes veidotajā kino projektā ‘Satrakotais vērsis’ (Raging Bull) un ‘Kazino’ (Casino), Peši salauzis vienu un to pašu ribu – ar 15 gadu intervālu.

 

Viņa uzvārds itāliešu valodā nozīmē – zivs.

 

Peši katra acs ir atšķirīgā krāsā.

 

Aktieris ir aizrautīgs golfa spēlētājs.

 

Joe+Pesci+SAG+5th+Annual+Actors+Fore+Actors+xpvQ-BCzlbbl

 

2015. gadā ticis nominēts iekļūšanai Ņūdžersijas slavas hallē par savu ieguldījumu un sniegumu tēlotājmākslā.

 

 

PERSONĪGĀ DZĪVE

Daudzas viņa privātās dzīves nianses ir visai noslēpumainas. Peši ir precējies un šķīries trīs reizes. Pirmo reizi viņš salaulājās 21. gada vecumā 1964. gadā, taču viņa sievas vārds netiek atklāts. No pirmajām laulībām ir meita Tifānija, kura dzimusi aptuveni 1967. gadā.

 

No 1992.  – 1998. gadam bija precējies ar modeli un aktrisi Klaudiju Haro.

 

Ir zināms, ka viņš bijis vēl vienu reizi precējies, taču ziņas par šīm laulībām ir visai skopas.

 

2007. gadā aktieris bija saderinājies ar aktrisi un bijušo modeli Endžiju Everhartu, taču pāris drīz vien, pēc astoņu gadu ilgām attiecībām šķīrās.

 

Viņu no 1995. – 1997. gadam vienojušas romantiskas attiecības ar Backstreet Boys dalībnieka Braiena Litrela tagadējo sievu Leiganu Litrelu – toreiz Vallāsu.

 

 

DEVINS D. RATREJS(Devin D. Ratray), filmā: BAZS MAKALISTERS

Dzimis: 1977. gada 11. janvārī, Ņujorkā, ASV. Ir amerikāņu aktieris, dziedātājs un dziesmu autors.

 

Uzaudzis aktieru – Annas Vilisas un Pītera Ratreja ģimenē.

 

Vecāku pēdās gājis no 9 gadu vecuma, piedaloties 1986. gada  filmā Where are the Children?

 

1994. gadā absolvējis Ņujorkas Fiorello H. LaGuardia vidusskolu.

 

Kā bērns filmējies citos līdzīgos kino projektos, līdz savai zvaigžņu stundai 1990. gadā, kad atveidoja Kevina vecāko brāli Bazu – „Viens pats mājās” (Home Alone) un filmas turpinājumā.

 

 

Tomēr tā bijusi Ratraja spožākā loma, kam sekojuši daudzi maznozīmīgāki kino veikumi: Dennis the Menace (1993. gadā), The Enforcers ­(1996. gadā), The Prince and Me (2004. gadā), Slippery Slope (2006. gadā), Surrogates (2009. gadā)…

 

2009. gadā kā viesmākslinieks piedalījies populārā seriāla Supernatural piektās sezonas epizodē The Real Ghost Busters.

 

2011. gadā Ratrajs piedalījies trillerī Elevator.

 

2013. gadā filmā Nebraska un kino projektā Blue Ruin.

 

Baza lomas atveidotājs Ziemassvētku komēdijā „Viens pats mājās” (Home Alone) un tās turpinājumā ir grupas Little Bill and the Beckleys dalībnieks. Tieši Ratrejs izveidojis šo muzikālo apvienību un darbojas tajā kā dziesmu autors, vokālists un elektroģitārists.

 

 

Grupa uzstājusies dažādos Ņujorkas festivālos.

 

Par aktiera personīgo dzīvi informācijas nav.

 

 

PĀRĒJIE ‘VIENS PATS MĀJĀS’ (HOME ALONE) TĒLI

Kevina māsas un brālis:  

 

MAIKS MARONNA(Mike Maronna), filmā: DŽEFS MAKALISTERS

Dzimis: 1977. gada 27. septembrī, Ņujorkā, ASV. Ir amerikāņu aktieris.

 

HILLARIJA VOLFA(Hillary Wolf), filmā: MEGANA MAKALISTERE

Dzimusi: 1977. gada 7. februārī, Čikāgā Ilionoisā, ASV. Ir bijusī amerikāņu bērnu aktrise un džudiste.

 

 

ANDŽELA GOETHALA(Angela Goethals), filmā: LINNIJA MAKALISTERE

Dzimusi: 1977. gada 20. maijā, Ņujorkā. Ir amerikāņu kino, TV un teātra aktrise.

 

 

ONKULIS un TANTE

GERIJS BAMMANS(Gerry Bamman), filmā: onkulis FRENKS

Dzimis: 1941. gada 18. septembrī, Kanzasā, ASV. Amerikāņu aktieris.

 

TERIJA ŠNELA (Terrie Snell), filmā: tante LESLIJA

Dzimusi: 1944. gadā. Amerikāņu aktrise un menedžere.

 

 

KEVINA MAKALISTERA BRĀLĀNI un MĀSĪCAS:

 

JEDIDIAH KOHENS(Jedidiah Cohen), filmā: RODS

Dzimis: 1976. gadā, Mičiganā, ASV. Aktieris.

 

 

SENTA MOZESA(Senta Moses), filmā: TREISIJA

Dzimusi: 1973. gada 8. augustā, Ilinoisā, ASV.  Amerikāņu aktrise.

 

 

DIĀNA REINA(Diana Rein, dzim.: Campeanu), filmā: SONDRA

Dzimusi: 1978. gada 30. aprīlī, Čikāgā, Ilinoisā, ASV. Aktrise un mūziķe.

 

KĪRANS KALKINS(Kieran Culkin), filmā:  FULLERS

vM7fadFWvwfl

Dzimis: 1982. gada 30. septembrī, Ņujorkā, ASV. Amerikāņu aktieris. Makoleja Kalkina brālis.

 

ANNA SLOTKI (Anna Slotky), filmā: BRŪKA

Dzimusi: 1981. gada 30. jūnijā, Ilinoisā, ASV. Aktrise.

 

 

KTRISTĪNA MINTERE(Kristin Minter), filmā: HETERE

Dzimusi: 1965. gada 22. novembrī, Maiamī, Floridā, ASV. Aktrise.

 

 

Sabiedrība

Kauns, ka medicīnā ir šādi cilvēki: Par fiktīvu vakcināciju Vidzemē aiztur divas darbinieces

  Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumu atklāšanu, Valsts policija pagājušajā nedēļā Cēsīs un...
Foto:Pexels.com/CC

Pieļauj, ka pedofils darbojies visā Latvijā: Ventspils pusē apcietina vīrieti, lūdz atsaukties cietušos – FOTO

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas lietvedībā atrodas kriminālprocess par seksuāla...

Premjera Kariņa partija: Valdībai nav citas izvēles, kā ieviest stingru mājsēdi tuvākajām nedēļām

  Stingri ikdienas ierobežojumi ir šobrīd vienīgā iespēja apturēt Covid-19 saslimstības nekontrolētu augšupeju, norāda premjera Krišjāņa...

Pavļuts aicina nekavējoties noteikt valstī stingru “lokdaunu”

  Veselības ministrs Daniels Pavļuts šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinās noteikt valstī stingrus drošības pasākumus,...
Autotransporta direkcija/Facebook

No 25. oktobra tikai pašvaldību dotētajā sabiedriskajā transportā atlaides nepiemēros pieaugušajiem bez sertifikāta

  Atgādinājums: No 25. oktobra tikai pašvaldību dotētajā sabiedriskajā transportā atlaides nepiemēros pieaugušajiem, kuriem nav vakcinācijas...

Svētdien 15% pozitīvu testu un vēl 7 cilvēki miruši

  Pirmdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 1253 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

  Dienas pirmajā pusē gatavojies jaukam pārsteigumam. Radošā darbā sekmes un pašizpausmes iespējas būs teicamas. Tu...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. oktobris

Planētu mijiedarbības dēļ šodien var būt nedaudz apgrūtināta loģiskā domāšana, savu ideju un domu izskaidrošana...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku turpmākajās dienās

Šajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...