Lielākā daļa iedzīvotāju, kuri dodas komandējumos, par satraucošāko risku darījumu brauciena laikā uzskata terorisma draudus, liecina starptautisks pētījums, ko veikusi “Global business travel association” (GBTA).

 

Pētījumā noskaidrots, ka gandrīz puse ceļotāju (45%)  terorisma riskus pretstatā citiem ierindojuši pirmajā vietā. Tikmēr 15 % respondentu visvairāk satrauc iespējamā noziedzība uz ielas, 13 % – slimību uzliesmojumi, 12 % – zādzību iespējamība. Vēl 8 % norādījuši, ka svešā zemē, pirmkārt, baidās no nolaupīšanas draudiem, bet  6 %  – no dabas katastrofām.

 

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, darījumu ceļotāji ne tikai uzskata terorismu par lielāko apdraudējumu brauciena laikā, bet arī piekrīt, ka tas var ietekmēt biznesa ceļojumu industriju un pat mainīt braucienu regularitāti vai veidu, kādā cilvēki ceļo. Ja vērtē dažādu faktoru ietekmi uz darījumu ceļojumiem, tad 10 punktu skalā respondenti terorismu ierindo pirmajā vietā ar gandrīz 8 punktiem.

 

Biznesa ceļotājiem tika jautāts arī par, viņuprāt, “drošākajiem” un “nedrošākajiem” galamērķiem. Noskaidrots, ka par darījumu braucienam visdrošākajām lielākā respondentu daļa uzskata attīstītās Ziemeļamerikas un Dienvideiropas pilsētas. Vienlaikus gan salīdzinoši augsts respondentu skaits (vairāk nekā 20%) tās atzīmēja kā “visticamāk drošas” nevis “drošas” vai “ļoti drošas”. Tas varētu atspoguļot ceļotāju kopskatu uz mūsdienu pasauli, apliecinot, ka jebkura pasaules pilsēta var tikt uzskatīta par augsta riska galamērķi.

 

“Ceļotājiem nākas saskarties ar dažādiem riskiem, sākot no ikdienišķiem līdz pat katastrofāliem, proti, no kabatzagļiem līdz pat globālam terorismam. Mūsdienu pasaulē, neatkarīgi no ceļojuma galamērķa, ir svarīgi būt gataviem arī dažādām nepatīkamām situācijām,” skaidro ceļojumu aģentūras “Latvia Tours” korporatīvās apkalpošanas vadītāja Karina Bezzubova.

 

Sagatavošanās pasākumi ir dažādi – gan laicīga galamērķī esošo tiesībsargājošo institūciju kontaktu un koordinātu noskaidrošana, pārstāvētās valsts vēstniecības koordinātu noskaidrošana, kā arī apdrošināšanas pasākumi, stāsta K. Bezzubova. Svarīgi apzināties, ka pastāv veselības apdrošināšana, kas pienākas katram Eiropas Savienības pilsonim – to nodrošina Eiropas veselības apdrošināšanas karte, kas pirms došanās ceļā ir jānoformē un jāizņem. Ir arī dažādas maksas ceļojumu apdrošināšanas, kas neplānotos gadījumos var kļūt par “glābšanas riņķi”, tostarp pieejama arī apdrošināšana pret terorisma draudiem, kad šāda negadījuma rezultātā cietušajam tiek izmaksāta konkrēta kompensācija. Tostarp ir tādi ceļojumu apdrošināšanas veidi uzņēmumiem, kas, piemēram, sadarbībā ar “American Express Global Network” piedāvā iespēju reģistrēt un sekot līdzi ikviena komandējumā esošā darbinieka atrašanās vietai, lai krīzes situācijā varētu nekavējoties sniegt nepieciešamo atbalstu, uzsver K. Bezzubova.

 

GBTA pētījums tika veikts 2016. gada rudenī tiešsaistē, aptaujājot kopumā 798 respondentus, kuri atzina, ka ir nodarbināti un pēdējā gada laikā vismaz četras reizes ir devušies komandējumā.

Sabiedrība

“Tāda bezkaunība vēl nav pieredzēta!” Magones īpašumā paveras īsta postaža – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Magones dārzā paveras īsta postaža, kas saimniecei liek domāt...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Saņemtas ļoti skumjas vēstis par kopš Jāņiem pazudušo rīdzinieku

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē bijušais 1970. gadā dzimušais Vladimirs Muļevs tika atrasts gājis bojā. Policijas rīcībā esošā...

Vai lielākais karstums šovasar jau ir bijis? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

  Vai šīs bija vasaras karstākās dienas? Karstuma vilnis pamazām noslēdzas - tie ir galvenie jautājumi,...
Foto:Flickr.com/ernests/CC

Dienu pēc valzirga parādīšanās liepājniekus pārsteidz vēl kāds notikums

  Dienu pēc tam, kad Liepājas pludmalē manīts mūsu platuma grādiem netipisks dzīvnieks - valzirgs, liepājniekus...

Pieaugot Covid-19 saslimstībai, SPKC nāk klajā ar paziņojumu

  Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti atgādina, ka joprojām jāievēro Covid -19 profilakses pasākumi, piemēram:      izvairīties no...

Policisti uz ceļa Rīgā sastopas ar pagalam dīvainu kungu – VIDEO

  "Šodien uz Daugavgrīvas šosejas policija sastapusi kādu vīrieti kurš nolēma pašā ceļa vidū izpausties vicinot...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. jūlijs

  Diezgan veiksmīga un piemērota diena dažādiem īsiem izbraucieniem. Ļoti svarīga būs pozitīva domāšana. Negatīva attieksme...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. jūlijs

  Šī ir laba diena, lai rūpētos par citiem. Neatkarīgi no tavām iespējām, palīdzība bieži vien...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. jūlijs

  Dienas pirmajā pusē iespējams pārvērtēt savas spējas un prasmes. Kontrolē savas emocijas, lai nedotu solījumus,...

Horoskopa zīmes, kurām JŪLIJS būs īpaši labvēlīgs

Aplūko, kuras šī gada jūlija dienas solās būt veiksmīgas, bet kuras ne tik ļoti.   Ja tu...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 4. – 10. jūlijs

  Vasaras vidus teju klāt. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, uzzini, ko tās šai...
Pexels.com/Tobi Dami/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. jūlijs

  Vērs uzmanību uz apkārt notiekošo un to, kā tas ietekmē arī tavu dzīvi! Ko zvaigznes...

Mājai un Dārzam

Vai lielākais karstums šovasar jau ir bijis? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

  Vai šīs bija vasaras karstākās dienas? Karstuma vilnis pamazām noslēdzas - tie ir galvenie jautājumi,...

Zināms, kāds laiks mūs sagaidīs JŪLIJĀ

  Jūlijs ir vasaras galvenais mēnesis. Tas ir siena un liepzieda mēnesis. Ja jūlija sākumā vēl...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas pievakarē. Brīdinājums ir spēkā...