Pasauli satricinājusi ziņa no Anglijas.
Ārvalstu mediji vēsta, ka četrus gadus vecais Šons Tērners ārstējās Bristoles bērnu slimnīcā, ceremoniālajā grāfistē un vienotajā pašvaldībā Anglijas dienvidrietumos.
Tur viņš atkopās pēc smagas operācijas, kuras laikā tika novērsti dažādi būtiski viņa sirdsdarbības traucējumi. Tomēr tā vietā, lai medicīnas iestādē viņu pienācīgi aprūpētu, medpersonāls pieļāva daudzas nepilnības, kas, visticamāk, sekmēja šo traģēdiju.
Šons Tērners piedzima ar sirdi ķermeņa labajā pusē, kā arī dažādiem būtiskiem sirds un asinsvadu sistēmas traucējumiem. Viņš nomira no smadzeņu asiņošanas – sešas nedēļas pēc ķirurģiskās iejaukšanās.

Zēna vecāki nepadevās un iesniedza prasību tiesā, uzskatot, ka ārsti viņu atvases aprūpē pieļāvuši daudzus pārkāpumus.
Un viņiem izrādījās taisnība! Izmeklēšanas procesa laikā atklājās, ka četrgadniekam netika sniegta viskvalitatīvākā palīdzība, kas palielinātu izredzes izdzīvot. Tika skaidri norādīts uz divdesmit divām kļūdām, ko pieļāva viņu ārstējošie ārsti un medicīnas māsas.

Mirušā zēna vecāki Stīvs un Jolanda Tērneri apsūdzēja šīs iestādes darbiniekus par to, ka viņi pārāk ātri pēc operācijas izrakstīja viņu atvasi no intensīvās aprūpes palātas. To pierādīja arī Veselības dienesta un daudzu citu kompetentu iestāžu eksperti. Viņi tāpat uzsvēra, ka ārsti nav pamanījuši un savlaicīgi reaģējuši uz zēna veselības pasliktināšanās pirmajām pazīmēm – palielināto asinsspiedienu, vemšanu un šķidruma zudumu.
Skumjākais, ka deviņi Bristoles universitātes slimnīcas eksperti atzīti par vainīgiem vairāku administratīvu kļūmju pieļaušanā. Tai skaitā tajā, ka pirms zēna nāves nav teikuši vecākiem patiesību par viņa dēla veselības stāvokli.
Izmeklēšanas ziņojumā uzsvērts, ka vairāk nekā četras dienas zēnam bijis paātrināts sirds ritms, viņu mocījis pastāvīgs nelabums, turklāt Šons bijis hroniski dehidratēts. Četrus gadus vecais pacients pats ņēmis no savas pieres kompreses un centies no tām izsūkt ūdeni, lai veldzētu slāpes.
“Mēs jautājām medpersonālam pēc dzērieniem, taču saņēmām atbildi, ka ir īpaši jāierobežo uzņemtais šķidruma daudzums, ka viss esot kārtībā!” noteicis šokētais tēvs.

Tomēr jau pēc tam, kad notikusi traģiskā nelaime, tika pierādīts, ka Šona samaņas zaudēšana, briesmīgās sāpes, elpas trūkums un paātrinātā sirdsdarbība nebūt nebija normāla pēcoperācijas aina.
“Mēs no visiem spēkiem centāmies panākt, lai viņam palīdz, taču nekas nemainījās. Cīnījāmies kā pret sienu, nonākot līdz tik skumjam iznākumam. Šķita, ka medmāsas ir pārāk aizņemtas, lai pievērstu pienācīgu uzmanību mūsu dēla vajadzībām!” atzinusi mirušā zēna mamma.
Lai gan ļoti ticams, ka Šons būtu zaudējis dzīvību arī ar pienācīgu aprūpi, speciālisti uzsvēruši, ka šīs slimnīcas personāla rīcība ir vairāk nekā neprofesionāla.
Neraugoties uz to, ka medicīnas iestādes pārstāvji Tērneru ģimenei ir atvainojušies, neko vairs nav iespējams mainīt.
LASI ARĪ: NĀVE BĒRNU SLIMNĪCĀ: Medmāsa pastāsta visu
Rūpēsimies par savu un mīļo veselību!