Pirmdien Valsts policija saņēma informāciju par kādā daudzdzīvokļu namā Rīgā smagi piekautu sievieti un to, ka ir nolaupīts viņas vienu gadu vecais bērns. Nekavējoties reaģējot uz saņemto informāciju un iesaistot ievērojamus policijas resursus, tajā pašā vakarā tika aizturēts aizdomās turētais vīrietis – sievietes dzīvesbiedrs, pie kura atradās nolaupītais bērns. Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, un saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Pirmdien, 10. decembrī, ap pulksten 16.19 Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rīgas mikrorajonu – Pļavniekiem. Iedzīvotāji ziņoja, ka nama kāpņu telpā atrodas piekauta sieviete. Kaimiņi bija dzirdējuši konfliktu starp cietušo sievieti un viņas dzīvesbiedru, pēc kā cietusī ar smagiem miesas bojājumiem bija izkļuvusi kāpņu telpā. Iedzīvotāji zināja sacīt, ka kāpņu telpā iznācis arī cietušās sievietes dzīvesbiedrs, kurš izstūmis sievietes gadu veco bērnu ar ratiņiem no mājas un devies nezināmā virzienā.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirkņa policisti, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, kuri cietušo sievieti ar smagiem miesas bojājumiem nogādāja ārstniecības iestādē.

Vīrieša meklēšanas operācijā tika piesaistīti VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas pašvaldības policisti. Likumsargi ieguva detalizētu meklēšanā izsludinātā 1990. gadā dzimušā vīrieša un bērnu ratiņu aprakstu un uzsāka viņa meklēšanu.

Policistiem izdevās operatīvi noskaidrot vīrieša atrašanās vietu. Rīgas pašvaldības policisti, kuri tobrīd atradās netālu no vīrieša atrašanās vietas, informāciju pārbaudīja un meklēšanā izsludināto vīrieti pulksten 19.15 uz ielas Augusta Deglava un Ilūkstes ielu krustojumā aizturēja. Pie viņa atradās arī ratiņi ar bērnu. Uz notikuma vietu tika izsaukti mediķi, kuri apskatīja bērnu un konstatēja, ka viņa dzīvībai un veselībai briesmas nedraud. Ņemot vērā, ka mazās meitenītes māte tobrīd ar smagām veselības problēmām atradās ārstniecības iestādē, bērns tika nogādāts krīzes centrā.

Jāpiemin, ka aizdomās turētais aizturēšanas brīdī izskatījās narkotisko vielu ietekmē, tāpēc viņam tika nozīmēta ekspertīze. Vīrietis jau iepriekš sodīts par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, zādzībām un laupīšanu. Policija izsaukumus saistībā ar šīs ģimenes konfliktiem iepriekš nebija saņēmusi.

Krimināllikuma 153. panta trešā daļa paredz, ka par personas nolaupīšanu, ja tā izdarīta pret mazgadīgo, soda ar brīvības atņemšanu no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Pēc miesas bojājumu smaguma pakāpes noteikšanas cietušajai sievietei, aizdomās turētajam būs jāatbild arī par šo noziegumu.

Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, un trešdien, 12. decembrī, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šai personai.

Cietusī sieviete pēc gūtajām traumām šobrīd atlabst.

Sabiedrība

Liels notikums Līgatnes Dabas takās

  Ģimenes pieaugumu sagaidījusi Līgatnes dabas taku aļņu saime – aļņu mātei Mirgai piedzimis mazulis. Alnēns...

Kivičs pie Magones ierauga ko tādu, ka nespēj noticēt savām acīm

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigžņu satikšanās reizē Magone šokē Andri Kiviču ar savu kartupeļu...

Diemžēl ir nepatīkamas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas vidū atmosfēras spiediens pakāpeniski pazeminājās un valsti sasniedza mākoņu un lietus zona, gaiss...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par ceturtdienas pēcpusdienā gaidāmo laiku. 26.05.2022.pēcpusdienā vietām centrālajos...

Ar sen gaidītu ziņu klajā nācis veikalu tīkls “Lidl”

  Veiksmīgi pabeidzot Latvijā vēl nebijušu gruntsūdeņu sanācijas projektu, šonedēļ tiek uzsākta “Lidl” veikala būvniecība Rīgā,...

Meža masīvā uziets bezvēsts pazudušais Alvis

  Policisti 25. maijā veiksmīgi atrada bezvēsts prombūtnē bijušo Alvi Zīdermani meža masīvā. Vīrietis nogādāts ārstniecības...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. maijs

  Auns Šodien gaidāma sarežģīta saruna ar kādu darba kolēģi. Vispirms tev nāksies sev atzīt, ka strādāšana...
Foto:Pexels.com/Tim Gouw/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. maijs

  Auns Privātajā dzīvē tavi apgriezieni šajā dienā būs visai lēni. Daļēji atbrīvosi sevi no atbildības, nolemjot,...
Foto:Hdwallpapersin.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

  Auns Šo dienu pavadīsi savu vecāku mājās. No tuviniekiem saņemtais morālais atbalsts un vērtīgie ieteikumi būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Auns Šodien savā īpašumā iegūsi ko ļoti vērtīgu. Tiesa gan, par konkrēto lietu nāksies samaksāt nedaudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Auns Šodien nodosies savas personības izaugsmei un attīstībai – gan iekšēji, gan ārēji. Atbrīvosies no kādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...

Mājai un Dārzam

Diemžēl ir nepatīkamas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas vidū atmosfēras spiediens pakāpeniski pazeminājās un valsti sasniedza mākoņu un lietus zona, gaiss...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par ceturtdienas pēcpusdienā gaidāmo laiku. 26.05.2022.pēcpusdienā vietām centrālajos...

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...