Miljoniem cilvēku, elpu aizturējuši, gaida, kad pasaulē ieradīsies Kembridžas hercogpāra otrā atvase! Piedāvājam būtiskāko nianšu ceļvedi šajā ne tikai Lielbritānijā, bet arī visā pasaulē tik gaidītajā notikumā.

 

KAD PASAULĒ JĀNĀK KEITAS MIDLTONES UN PRINČA VILJAMA OTRAJAI ATVASEI?

 

Šis ir jautājums, kas radījis bažas un šaubas daudzos, tā iemesla dēļ, ka dažādos avotos izskan tik atšķirīgi laiki. Kembridžas hercogiene vairākkārtīgi ir izteikusies, ka viņas dzemdību datums ir aprīļa beigās, kā visprecīzākais tiek minēts 25. aprīlis. Tomēr bukmeikeri uzskata, ka tā būs tieši pirmdiena, 20. aprīlis.

 

Kā zināms, viņa karaliskā augstība princis Džordžs Aleksandrs Luiss – pāra pirmdzimtais pasaulē nāca salīdzinoši vēlu, noteiktā dzemdību datuma pašās beigās, kas likumsakarīgi varētu nozīmēt, ka pastāv liela varbūtība, ka arī otrā britu karaļnama pārstāvju atvase piedzims nevis aprīlī, bet, iespējams, pat maijā.

 

Speciālisti norāda, ja Keitas Midltones noteiktais dzemdību datums ir 25. aprīlis, ļoti iespējams, ka mazais princis Džordžs par vecāko brāli māsiņai vai vēl vienam stiprā dzimuma karaļnama jaunpienācējam kļūs pat vien 7. maijā, dienā, kad Apvienotajā Karalistē notiks parlamenta vēlēšanas.

 

KUR, VISTICAMĀK, DZIMS KEMBRIDŽAS HERCOGPĀRA OTRĀ ATVASE?

 

Līdzīgi kā mazais princis Džordžs – Keitas Midltones un prinča Viljama pirmdzimtais, arī otrs mazulis, visticamāk, pasaulē nāks tieši Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārnā, Padingtonā – Londonas rietumos, kur gatavošanās šim lielajam notikuma rit jau pilnā sparā.

 

lindo spārns

policija pie lindo sparna

 

Privātais šīs medicīnas iestādes spārns pēc nacionālas veselības aizsardzības dienesta datiem maksā 5215 Lielbritānijas mārciņas (vairāk nekā 7 tūkstošus EUR) par pirmajām 24 stundām, ja mazulis dzimst dabiskās dzemdībās vai 6745 Lielbritānijas mārciņas (vairāk nekā 9 tūkstošus EUR), ja tiek veikts ķeizargrieziens, kā arī papildus šai summai luksusa numurs par katru slimnīcā pavadīto papildus nakti izmaksā 1155 Lielbritānijas mārciņas (gandrīz 1,6 tūkstoši EUR).

 

 

Tāpat pastāv niecīga iespējamība, ka visā pasaulē tik gaidītais bērns var piedzimt vai nu Karaliskajā Bērkšīras slimnīcā Redingā, ja hercogienei dzemdības negaidīti sākies laikā, kad viņa apciemos savus vecākus – Kerolu un Maiklu Midltonus Bucklebury vai arī Karalienes Elizabetes slimnīcā Kingslinnā, ja šis process pēkšņi un visai strauji sāksies lauku rezidencē Anmerholā, Norfolkā.

 

 

anmer-hall_3265304b

Anmerhola

 

Karaļnama pārstāvji ir atklājuši, ka pastāv varbūtība, ka plānus nāksies mainīt, ja viss strauji attīstīsies un viss ir tam gatavs.

 

 

Tāpat princis Viljams, saņemot ziņu, ka viņai sievai ir sākušās dzemdības, visticamāk, mēros divu vai trīs stundu braucienu uz šo medicīnas iestādi, jo pašlaik viņš atrodas apmācībā, trenējas pilotu bāzēs Noridžā, Kembridžā un Glosteršīrā, kur apgūst sanitārās lidmašīnas pilotētāja iemaņas.  

 

 

 

KĀ SAUKS BRITU KARAĻNAMA JAUNPIENĀCĒJU?

Zinātāji norāda, ka Kembridžas hercogs un hercogiene, neraugoties uz nemitīgajām runām, ka pasaulē gaidāma meitenīte, nebūt nezinot sava otrā mazuļa dzimumu! Ir zināms, ka, ja tā patiešām būs daiļā dzimuma pārstāve, tad viņas vārds, visticamāk, būs – Alise, to norādījuši arī bukmeikeri. 2/1, ka Elizabete, Šarlote un Viktorija. Ja tas būs zēns, iespējams, viņa vārds būs kāds no šiem – Džeimss, Artūrs, Aleksandrs, Filips, Henrijs, Alberts vai Ričards.

 

 

 

VAI TĀS BŪS DABISKAS DZEMDĪBAS?

Jau vēstījām, ka viņa karaliskā augstība Džordžs Aleksandrs Luiss piedzima dabiskās, gandrīz 14 stundas ilgās dzemdības un ir zināms, ka arī šoreiz ir iecerēts, ka viss notiks maksimāli dabiski.

 dzordzs

Džordžs Aleksandrs Luiss dzimis dabiskās dzemdībās…

 

 

KURŠ PIEŅEMS DZMEDĪBAS?

Keitas Midltones rīcībā būs viena no vislabākajām mediķu komandām valstī, kas uzraudzīs, lai ar viņu un mazuli viss būtu vislabākajā kārtībā. Dzemdību procesu kontrolēs karalienes Elizabetes II ārsts, operējošais ginekologs Alans Fartings, kurš, ja vien radīsies jebkāds apdraudējums abu veselībai vai dzīvībai, būs gatavs veikt ķeizargriezienu.

 

Tāpat medicīniskajā komandā būs Gajs Torpe – Bīstons, britu monarhijai piesaistītais operējošas ginekologs. Viņš ir akušieris, kurš specializējas augsta riska grūtniecību vadīšanā. Šis fakts ir izraisījis iemeslu baumām, ka Keitas Midltones otrā grūtniecība nenorit nemaz tik gludi.

 

Šim augstas klases speciālistam ir privātprakse Merilebonā, Londonas centrālajā daļā, kā arī viņš ir konsultants Portlandas privātajā slimnīcā, Čelsijas un Vestminsteras medicīnas iestādēs, kas ir nacionālā veselības dienesta pakļautībā.

 

Bīstons ir absolvējis Kembridžas universitāti. Pirms kļuvis par savas jomas speciālistu dažādās prestižās medicīnas iestādēs, strādājis Karaļa koledžas slimnīcā.

 

Viņam asistēs jau iepriekš minētais karalienes Elizabetes II ginekologs Alans Fartings, kurš uzticīgi kalpo Apvienotās Karalistes galvas vajadzībām kopš 2008. gada.

 aarstii

No kreisās: Gajs Torpe – Bīstons un Alans Fartings

Abi bija klāt arī Džordža Aleksandra Luisa dzimšanas procesā, taču šoreiz viņiem būs jāiztiek bez sera Markusa Setčela – Lielbritānijas vadošā ginekologa un akušiera palīdzības, kurš nu bauda sen pelnīto pensiju.  

 aarsti

 Abi ārsti ar Markusu Setčelu vidū

 

 

KĀ TIKS PAZIŅOTS PAR KEMBRIDŽAS HERCOGPĀRA ATVASES PIEDZIMŠANU?

Pēc tam kad karalienei, citiem karaliskās ģimenes locekļiem un Midltoniem tiks paziņota šī labā vēsts, karaļnama komunikācijas dienesta pārstāvju komanda izdos oficiālu paziņojumu mediju organizācijām, kurā tiks norādīts mazuļa dzimums, svars un dzimšanas laiks. Pēc brīža šī ziņa tiks oficiāli paziņota karaļnama oficiālajā Twitter kontā, ievietota instragram, kā arī pie Bekingemas pils ārpusē uz molberta tiks uzstādīs oficiāls, rakstisks paziņojums.

piedzima dzordz

133001883__434237b

Tā Twitter paziņoja par mazā prinča Džordža piedzimšanu…

 

 

KAD MĒS IERAUDZĪSIM KEMBRIDŽAS HERCOGPĀRA JAUNDZIMUŠO?

Pēc mazā prinča Džordža piedzimšanas, Keita Midltone un princis Viljams ar mazuli mājup no slimnīcas devā nākamajā dienā. Tas, cik ilgi šoreiz viņa uzturēsies Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārna īpašajos apartamentos, protams, būs atkarīgs no viņas un mazuļa pašsajūtas, taču pastāv liela iespējamība, ka mazuli ar mediju starpniecību visā plašajā pasaulē varēsim ieraudzīt 24 stundas pēc nākšanas pasaulē.

 

Tiek paredzēts, ka Kembridžas hercogpāris ar savu jaunāko atvasi atstās Lindo spārnu pa tās parādes durvīm, lai dotu tur cītīgi gaidošajiem mediju pārstāvjiem un daudziem klātesošajiem atbalstītājiem iespēju uzņemt fotogrāfijas, kas bez šaubām – izgreznos vēsti Nr.1. – par pasaulē nākušo britu monarhija jaunpienācēju.

 8703667

Nākamajā dienā pēc dzemdībām, Keita Midltone, princis Viljams un viņa jaundzimušais 

Nav zināms vai ar viņiem uz savu pirmo oficiālo fotogrāfiju jaunajā statusā ieradīsies arī mazais princis Džordžs. Raudzīsim!

 

 

 

KUR KEITA MIDLTONE, PRINCIS VILJAMS UN MAZULIS DOSIES, KAD PAMETĪS SLIMNĪCU?

Karaļnama avoti vēsta, ka Kembridžas hercogs un hercogiene ar jaundzimušo pavadīs pāris dienas savā Londonas rezidencē, Kensingtonas pilī. Pēc tam viņi dosies uz ziemeļiem, uz savu lauku māju Anmerholā, Norfolkā, karalienes Elizabetes II Sandringemas īpašumu.

 

Viņiem, visticamāk, pievienosies jaunās māmiņas vecāki – Kerola un Maikls Midltoni, kuri bieži ir līdzās karaliskajai ģimenei, lai palīdzētu rūpēties par mazo princi Džordžu.

 

Jaundzimušā otrajam vectēvam Velsas princim Čārlzam, kā arī onkulim – prinča Viljama jaunākajam brālim Harijam, visticamāk, nāksies pagaidīt pirms viņi varēs aplūkos karaliskās ģimenes visjaunāko locekli, jo viņi apmeklē piemiņas pasākumus, kas veltīti simtajai gadadienai kopš Galipoli kaujas, kas notika Pirmā pasaules karā – 1915. gadā no aprīļa līdz decembrim, apvienojot britu un franču spēkus, lai ieņemtu Osmaņu impērijas galvaspilsētu Konstantinopoli – tagadējo Stambulu. Abi laikā, kad tiek paredzēts, ka mazulis ieradīsies pasaulē, atradīsies Turcijā.

 

 

 

VAI KEITA MIDLTONE UN PRINCIS VILJAMS DOSIES BĒRNA KOPŠANAS ATVAĻINĀJUMĀ?

Jā! Princis Viljams izmantos divu nedēļu likumā noteikto paternitātes atvaļinājumu no saviem gaisa ātrās palīdzības pilota pienākumiem, ko šobrīd intensīvi apgūst. Savukārt, Keita Midltone izmantos pēcdzemdību atvaļinājumu no saviem oficiālajiem karaliskajiem pienākumiem.

Pēc viņa karaliskās augstības – prinča Džordža Aleksandra Luisa piedzimšanas viņa atgriezās pie to pildīšanas piecas nedēļas pēc dzemdībām, kad pievienojās savam vīram – princim Viljamam jaunā karaliskajā tūrē.

 

Tomēr viņa nevis ar pilnu krūti metās darbos, bet gan vairākus mēnešus ievēroja mērenu slodzi un, visticamāk, tieši tāpat būs arī šajā reizē.

 

 

KĀ MAINĪSIES PRETENDĒŠANĀ UZ TRONI?

Jaundzimušais būs ceturtais rindā uz troni, aiz sava vectēva – Velsas prinča Čārlza, tēva – prinča Viljama un vecākā brāļa – prinča Džordža Aleksandra Luisa. Tas nozīmē, ka Lielbritānijas karaļnama jaunpienācēja onkulis – princis Harijs būs vien piektais rindā uz to, kā arī ikviens cits karaliskās ģimenes loceklis pavirzīsies solīti tālāk no Apvienotās Karaļvalsts galvas titula.

 

Tā iemesla dēļ, ka nesen tika veiktas izmaiņas likumdošanā, kas reglamentē troņa mantošanas pēctecību, gaidāmā mazuļa dzimumam nav nozīmes, vīriešiem vairs nav augstāks stāvoklis pār daiļā dzimuma pārstāvēm.

 

 

 

VAI HERCOGIENE NOLĪGS AUKLI?

Par spīti baumām, ka hercogiene ir noalgojusi nakts aukli, karaļnama pārstāvji uzstāj, ka viņa neplāno izmantot jebkādu ekstra palīdzību, kad piedzims otrā atvase. Kembridžas hercogpārim jau ir pilna laika auklīte, Norlandes koledžā apmācītā Marija Terēza Turriona Borallo, kurai izveidojusies lieliska saikne ar mazo princi Džordžu.

aukleaukle_dzordzs

 

 

 

Kā arī, lai gan pret to visnotaļ iebilst karaliene Elizabete II, Keita Midltone ir lūgusi savas mātes Kerolas papildus palīdzību.

 

 

VAI BŪS IESPĒJAMS IEGĀDĀTIES ĪPAŠUS KARALISKAJAM MAZULIM VELTĪTUS SUVENĪRUS?

Lai gan daudzi ļoti gaumīgi un pievilcīgi suvenīri par piemiņu šim nozīmīgajam notikumam būs iegādājami pat par 5 Lielbritānijas mārciņām (gandrīz 7 EUR), līdzīgi, kā laikā, kad pasaulē ieradās Keitas Midltones un prinča Viljama pirmdzimtais, kad The Royal Mint jeb Apvienotās Karalistes naudas kaltuve saražoja 10 tūkstošus sudraba monētu, līdzīgi godinās arī britu karaļnama jaunpienācēju! Katras tās cena bija 80 Lielbritānijas mārciņu (vairāk nekā 110 EUR), un speciāli radīja 2013 divdesmit divu karātu zelta monētas – par 800 Lielbritānijas mārciņām (gandrīz 1108 EUR) gabalā.

Interesanti, ka tie mazuļi, kuri Lielbritānijā pasaulē ieradās tajā pašā dienā, kad mazais princis Džordžs bija tiesīgi savā īpašumā bezmaksas saņemt laimīgo sudraba peniju, kas īpaši kalts par godu viņa piedzimšanai. Vai tā būs arī šoreiz?

 

Karaļnama vērtslietu un dažādu kolekciju pārvaldītāji, kas uztur arī oficiālos karaļnama suvenīru veikalus, ir sagatavojuši plašu klāstu ar dažādām porcelāna piemiņas lietām, kas drīz vien, pēc tam, kad būs zināms mazuļa dzimums un vārds, nonāks veikalu plauktos.

Kad pasaulē nāca Keitas Midltones un prinča Viljama pirmdzimtais, tikai divas dienas pēc tam interesenti varēja iegādāties oficiālos šķīvjus, tasītes un citus ekskluzīvus no porcelāna veidotus suvenīrus.

 

Un, protams, visi interesenti varēs nopirkt dažādas citas piemiņas lietas, par godu šim skaistajam ne tikai Apvienotajā Karalistē, bet visā pasaulē gaidītajam notikumam!

duchess-box_2627090b

 

 

 

APLŪKO KEITAS MIDLTONES OTRĀS GRŪTNIECĪBAS FOTOMIRKĻUS

kate1

2014. gada 5. augusts

kate2

2014. gada 21. oktobris

kate3

2014. gada 25. novembris

kate5

2014. gada decembrī Ņujorkā

kate6

2014. gada Ziemassvētkos

kate13

2015. gada janvārī

kate8

kate7

2015. gada februāris

kate9kate11kate12

2015. gada marts…

Ziņosim par jaunumiem šajā lietā…

Sabiedrība

Liela nelaime šovakar notikusi Cēsīs

  Aculiecinieks vietnē "Sadursme" ziņo par trešdienas vakarā Cēsīs notikušu nelaimi. "Cēsis, Piebalgas iela, vieglais auto notriec...

Sēru vēsts: Komponists Mārtiņš Brauns tomēr nav izturējis cīņu par dzīvību

  Viņu dievināja gan rokmūzikas cienītāji, gan tūkstošbalsīgs Dziesmu svētku koris, dziedot “Saule, Pērkons, Daugava”. Šodien...

Ārstu konsīlijs Latvijā lemj atlikt vakcināciju tikai retos gadījumos

  Otrdien, 23. novembrī, norisinājās ģimenes ārstu, klīnisko universitātes slimnīcu speciālistu un iesaistīto institūciju speciālistu tikšanās,...

“Viss mums jau ir, bet būs vieglāk pārdzīvot šos laikus” – Pierīgā laimēta milzīga naudas summa

  Sestdien,  20. novembrī, skaitļu izlozē “Latloto 5 no 35” tika atminēti 5 skaitļi un pie laimesta 69 476,06 eiro...
NMPD

Trešdien ziņo par vēl teju 1300 jauniem kovida gadījumiem; ļoti daudz mirušo, tostarp četrdesmitgadnieks

  Trešdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 1279 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

“Maxima” nāk klajā ar patīkamu ziņu visiem pircējiem

  Lai palīdzētu iedzīvotajiem izdarīt videi draudzīgu izvēli ikdienā, “Maxima Latvija” turpina samazināt cenas papīra iepirkuma...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. novembris

Dienas pirmā daļa ļaus tev rast skaidrāku, objektīvu priekšstatu par savām spējām un iespējām. Apzināsies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. novembris

  Veidi, kādos planētas sevi šodien pozicionēs būs ļoti labvēlīgi un optimistiski, tāpēc, visticamāk, šodien būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. novembris

  Šodien, visticamāk, beidzot sajutīsi savu nozīmi, taču neaizraujies ar savas ietekmes izrādīšanu. Piemērota diena, lai...
Foto:Tharunaya.co.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. novembris

  Šodien tu vieglāk nekā parasti varēsi padarīt savus ikdienas darbus. Tava uzmanība un pacietība aizvien...
Deviant Art

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. novembris

  Šodien, visticamāk, tu kļūsi pārāk kritisks un kategorisks. Daudz radīsies dažādu secinājumu un būs vēlme...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 22. – 28. novembris

  Kārtējā nedēļa jau beigusies, sākas atkal nākamā. Kā izkārtojušās zvaigznes un, ko tas nozīmēs tieši...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laika apstākļiem otrdien. Naktī no 22.11....

FOTO, VIDEO: Vietām Latvijā jau snieg; otrdienas rītā sniegs klās valsts lielāko daļu

  Pirmdienas pēcpusdienā vietām Kurzemē jau snieg, savukārt naktī un otrdienas rītā sniegs pārklās valsts lielāko...

Sinoptiķi sarūgtina ar jaunāko prognozi turpmākajām dienām

  Nedēļas sākumā Latvija atradīsies anticiklona ietekmē un gaidāms lielākoties skaidrs laiks, taču jau no otrdienas...