Latvijas televīzijas raidījums “Aculiecinieks” stāsta par 17. oktobrī mūžībā aizgājušā mūziķa Valtera Frīdenberga dzīvi pēdējā vasarā un attiecībām ar līgavu Kristīni.

Abi iepazinās 2012. gada decembrī, grāmatas “No vienas ligzdas” prezentācijā, kur Valters bijis viens no runātājiem, bet viesmīle Kristīne griezusi kūku. Viņš smaidot lūdzis meitenes telefona numuru. Attiecību sākumā Kristīne nav spējusi noticēt, ka viss ir pa īstam – Valters viņu apbēris ziediem un uzmanības apliecinājumiem, bet kolēģes darbā teikušas: “Kristīn, Tev viņš jāprec!”

Valters Kristīni mīlējis līdz mūža galam un tas bijis tas, ko abi vēlējušies iegravēt savos laulības gredzenos, atklāj meitene. Abi pat bija nolikuši kāzu datumu – sākumā Valtera dzimšanas dienā piektdienā (26. oktobris, kad mūziķi izvadīja), bet pēc tam uz otrdienu.

Kristīne atklāj, ka 2017. gada rudenī Valters divus mēnešus mājās mocījies ar sāpēm, bet klīnikā Latvijā atgriezties vairs negribēja – ticība bija zudusi. 21. novembrī Valters nāca klajā ar publisku paziņojumu video formātā, sākās ziedojumu vākšana portālā Ziedot.lv. Tobrīd Valters ar vēzi bija cīnījies jau gadu.

Valtera līgava stāta, ka Valters nekad nav “spēlējis” uz savu atpazīstamību, bet šajā gadījumā variantu nebija – mūziķis gribēja dzīvot, tādēļ lūdza sabiedrības palīdzību. Dažu dienu laikā Valteram saziedoja vairāk nekā 130 000 eiro, lai viņš varētu ārstēties Vācijā.

Atgriezies mājās, Valters jutās labi un spēcīgi, viņam pat šķitis, ka “vairs jau nevajag,” stāsta Kristīne. Sekoja vasara, brīnišķīgi divi mēneši. “Visu laiku galvā bija doma, ka Šaritē slimnīcā ārsti teica – tu nogaidi to mēnesi, tad uztaisīs lielo pārbaudi, un, ja tad būs kaut kas palicis, tad jūs Latvijā. Viņi bija izdarījuši savas lietas.”

Kristīne saka, ka Valteram pirms pēdējās operācijas Latvijā viss bijis labi un nekas nav sāpējis. “Varbūt nevajadzēja kustināt,” saka meitene. Operācija bija smaga, bet arī pēc tās Valters ātri atjaunojās. Tomēr atkal kļuva sliktāk… Pēdējo mēnesi Valters dzīvoja lielās sāpēs. Nāves dienas rītā medmāsa norādījusi Kristīnei, ka Valters dīvaini elpo. Meitene ieklausījusies, ka draugs tiešām elpo ļoti reti, līdz vienā brīdī nākamā elpa vairs nesekoja… “Negribējās tam ticēt,” saka viņa. Kad Valteru grasījās vest prom, raudāja arī sanitāres.

Filmā intervēti daudzi Valtera līdzgaitnieki no “Dzeguzītes” laikiem – Daila Martinsone, Raimonds Pauls, Kārlis Būmeisters.

Filmu iespējams noskatīties ŠEIT!

Sabiedrība

Latvijā otrdien vēlreiz teju 200 pozitīvu Covid-19 testu

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) trešdienas rītā vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti 188 jauni...
flicr/PROJames Jordan

Izskan pirmās ziņas par laiku oktobra pēdējā nedēļā

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv pastāstījis par šīs nedēļas...

20. oktobris varēja būt dzīves pēdējā diena… Latvijā nofilmē neprātīgu BMW braucēju – VIDEO

  Aculiecinieks vietnei "Sadursme" iesūtījis video, kurā redzama, iespējams, pēdējā laika ekstrēmākā apdzīšana uz Latvijas ceļiem. Noprotams,...

Horoskopi un Testi

Foto:Calgaryisawesome.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. oktobris

  Šodien planētas ir tādā stāvoklī, lai iedvesmotu tavus radošos centienus. Velti laiku, lai izveidotu kaut...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai: 20. oktobris

  Planētas šodien dod papildus enerģiju visiem. Izdomā, kur noteikti tev jāliek šis spēks lietā, neiztērē...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

Šodien būs jauna motivācija meklēt stabilitāti savā dzīvē. Atrodi to smaguma centru, kas ļaus tev...

Mājai un Dārzam

flicr/PROJames Jordan

Izskan pirmās ziņas par laiku oktobra pēdējā nedēļā

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv pastāstījis par šīs nedēļas...

Nedēļas vidū laiks jūtami mainīsies – stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" stāsta par pirmo sniegu...
hdwallpapers.cat

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdien. 18.-19.10.2020. nakts vidū vietām Latvijā...