Latvijas televīzijas raidījums “Aculiecinieks” stāsta par 17. oktobrī mūžībā aizgājušā mūziķa Valtera Frīdenberga dzīvi pēdējā vasarā un attiecībām ar līgavu Kristīni.

Abi iepazinās 2012. gada decembrī, grāmatas “No vienas ligzdas” prezentācijā, kur Valters bijis viens no runātājiem, bet viesmīle Kristīne griezusi kūku. Viņš smaidot lūdzis meitenes telefona numuru. Attiecību sākumā Kristīne nav spējusi noticēt, ka viss ir pa īstam – Valters viņu apbēris ziediem un uzmanības apliecinājumiem, bet kolēģes darbā teikušas: “Kristīn, Tev viņš jāprec!”

Valters Kristīni mīlējis līdz mūža galam un tas bijis tas, ko abi vēlējušies iegravēt savos laulības gredzenos, atklāj meitene. Abi pat bija nolikuši kāzu datumu – sākumā Valtera dzimšanas dienā piektdienā (26. oktobris, kad mūziķi izvadīja), bet pēc tam uz otrdienu.

Kristīne atklāj, ka 2017. gada rudenī Valters divus mēnešus mājās mocījies ar sāpēm, bet klīnikā Latvijā atgriezties vairs negribēja – ticība bija zudusi. 21. novembrī Valters nāca klajā ar publisku paziņojumu video formātā, sākās ziedojumu vākšana portālā Ziedot.lv. Tobrīd Valters ar vēzi bija cīnījies jau gadu.

Valtera līgava stāta, ka Valters nekad nav “spēlējis” uz savu atpazīstamību, bet šajā gadījumā variantu nebija – mūziķis gribēja dzīvot, tādēļ lūdza sabiedrības palīdzību. Dažu dienu laikā Valteram saziedoja vairāk nekā 130 000 eiro, lai viņš varētu ārstēties Vācijā.

Atgriezies mājās, Valters jutās labi un spēcīgi, viņam pat šķitis, ka “vairs jau nevajag,” stāsta Kristīne. Sekoja vasara, brīnišķīgi divi mēneši. “Visu laiku galvā bija doma, ka Šaritē slimnīcā ārsti teica – tu nogaidi to mēnesi, tad uztaisīs lielo pārbaudi, un, ja tad būs kaut kas palicis, tad jūs Latvijā. Viņi bija izdarījuši savas lietas.”

Kristīne saka, ka Valteram pirms pēdējās operācijas Latvijā viss bijis labi un nekas nav sāpējis. “Varbūt nevajadzēja kustināt,” saka meitene. Operācija bija smaga, bet arī pēc tās Valters ātri atjaunojās. Tomēr atkal kļuva sliktāk… Pēdējo mēnesi Valters dzīvoja lielās sāpēs. Nāves dienas rītā medmāsa norādījusi Kristīnei, ka Valters dīvaini elpo. Meitene ieklausījusies, ka draugs tiešām elpo ļoti reti, līdz vienā brīdī nākamā elpa vairs nesekoja… “Negribējās tam ticēt,” saka viņa. Kad Valteru grasījās vest prom, raudāja arī sanitāres.

Filmā intervēti daudzi Valtera līdzgaitnieki no “Dzeguzītes” laikiem – Daila Martinsone, Raimonds Pauls, Kārlis Būmeisters.

Filmu iespējams noskatīties ŠEIT!

Sabiedrība

Foto:Pixabay.com/ioa8320/CC

Mežā mirušu atrod nedēļām ilgi pazudušu kurzemnieku – atklājas baisa patiesība par notikušo

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas...

Covid-19 upuru skaits Baltijas valstīs sasniedzis 155

  Igaunijā uz trešdienu reģistrēti 66 nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, savukārt apstiprināto...

Ar Covid-19 Latvijā mirušo skaits sasniedzis 23

  Aizvadītajā diennaktī konstatēti četri saslimšanas gadījumi ar Covid-19, līdz ar to kopējais gadījumu skaits Latvijā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. maijs

Šajā dienā tava iztēle aktivizēsies, bet sapratne ar apkārtējiem kļūs tikai labāka. Ideāls laiks rakstniekiem,...

Tavs horoskops veiksmīgam JŪNIJAM

Ko zvaigznes tev lēmušas jūnijam? Ko gaidīt? Kam gatavoties? Par to šoreiz BrīvBrīdis.lv. Auns Tu šomēnes tieksies...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

  Planētas iesaka šodien izteikt sevi daudz radošākā veidā dienas pirmajā pusē. Ir ļoti svarīgi, lai...

Mājai un Dārzam

Vai aukstums neatgriezīsies? Vai ziemas drēbes var nolikt pavisam? Stāsta Toms Bricis

  Aizvadītajās brīvdienās bija gan saule un siltums, gan arī nomācies un lietains laiks. Maija nogali...
Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Laika vērotājs jau prognozē, kāda būs gaidāmā vasara

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā nācis klajā...
Foto:Flickr.com/Till Westermayer/CC

Zināms, kāds laiks mūs sagaida maija pēdējā nedēļā

  Laika apstākļi tuvākajās dienās būs lielākoties mēreni- pūtīs lēns vējš, pa laikam gaidāms arī lietus,...