Šis stāsts, visticamāk, tev atgādinās sižetu no kādas  Holivudas filmas, taču tajā slēpjas kāds āķis!

 

Dominiks Karijs no Metilas, Apvienotajā Karalistē kādu dienu nolēma sakārtot savas mājas bēniņus, taču labiekārtošanas darbi  vainagojās ar slepena ģimenes noslēpuma atklāšanu, vēstīja ārvalstu mediji.

 

Karijs atvēra vienu no savas mirušās mātes čemodāniem un atrada tajā spāņu gleznotāja, grafiķa, tēlnieka, keramiķa un dizainera Pablo Pikaso gleznu, ko viņa māmiņai Anetei bija uzdāvinājis viņa īstais tēvs – krievu virsnieks Nikolajs Vladimirovičs, kad uzzinājis, ka viņa deviņpadsmit gadu vecumā pēc abu dēkas Polijā bija kļuvusi grūta.

 

Čemodāna saturs vēstīja, ka pāris apzinājās, ka nekad nevarēs būt kopā, tāpēc Nikolajs iedevis mīļotajai pasaulslavenā mākslinieka darbu, lai viņa varētu to pārdot un nodrošināt sevi un abu gaidāmo mazuli.

 

Taču tā vietā, lai iegūtu tik nepieciešamo materiālo nodrošinājumu, viņa to teju pusi gadsimta bija slēpusi vienā no savām ceļojuma somām. 

 

 

Šokētais Dominiks Karijs, kurš pēkšņi bija atklājis tik daudz detaļu par savas mātes pagātni un turēja rokā mākslas granda Pablo Pikaso darbu, izpētīja, ka līdzīga glezna, kas datēta ar 1955. gadu Les Femmes d’Alger Christie izsoļu namā pavisam nesen tikusi pārdota par 115 miljoniem £ (gandrīz 149 miljoniem EUR).

 

Piecdesmit astoņus gadus vecais vīrietis medijiem atklājis: „Šajā ceļojumu somā es pamanīju drēbju rulli, tad aplūkoju to tuvāk un atklāju, ka tā iekšpusē bija paslēpts sarullēts audekls, nespēju noticēt savām acīm, kad izlasīju, kāds paraksts ir šim mākslas darbam!”

 

Karijs tīrīja bēniņus kopā ar savu dēlu un abi pēkšņi zaudēja  valodu, apzinoties kāds dārgums tik daudzus gadus glabājies tepat līdzās.

 

Čemodānā esošās liecības vēstīja, ka pēc abu dēla piedzimšanas Anete un Nikolajs regulāri sarakstījās un reizēm atkal satikās, kad sieviete devās braucienos uz dzelzs priekškara – aukstā kara laika ideoloģiskā cīņu un robežu simbola otru pusi, kas pēc Otrā pasaules kara izveidojās Eiropā starp kapitālistiskajām Rietumu un komunistiskajām Austrumu bloka valstīm.

 

Tieši viena ceļojuma laikā Nikolajs pasniedza Anetei vērtīgo mākslas darbu, lai viņai kā vientuļajai mātei nenāktos ciest trūkumu.  

 

„Esmu pārliecināts, ka mamma īsti neapzinājās šī mākslas darba vērtību, jo cik zinu, viņa neinteresējās par glezniecību!” medijiem skaidrojis Dominiks Karijs.

 

Viņš norādījis, ka ļoti ticams, ka aplūkojot šo kubisma pamatlicēja veikumu, sieviete nodomāja, ka tas ir neizprotams un, iespējams, pēc viņas  domām pat visai neglīts un mazvērtīgs, taču neizmeta šo mākslas darbu, jo tas tik ļoti atgādināja par dēla īsto tēvu.

 

Vīrietis noskaidroja, ka abu attiecības no attāluma beidzās 60to gadu sākumā, kad Anete satika un vēlāk apprecēja citu vīrieti, ar kuru kopā nodzīvoja atlikušo mūžu.

 

 

Viss skan pārāk neticami? Tev radās aizdomas? Ja tā, tev ir pilnīga taisnība, jo pavisam drīz izrādījās, ka Karijs visu šo stāstu bija izdomājis, rūpīgi aptinot ap pirkstu daudzus.

 

Pats vīrietis atbildot uz daudzu apsūdzībām par rūpīgi izplānotu krāpšanu, atzinis, ka šī bijusi viņa  mākslas performance un eksperiments, ar mērķi pievērst uzmanību Skotijas mākslinieku grūtībām un, ka viņa mērķis nav bijis kādu sāpināt vai tīši apmuļķot.

 

Vai izdevās?

Sabiedrība

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...
Foto:Flickr.com/Ilya Schurov/CC

Aizvadīti neaptverami traģiski Jāņi: bojā iet visa ģimene, vairāki noslīkuši

  Operatīvo dienestu sniegtā informācija liecina, ka Līgo dienā traģiski bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, bet...

Kašers un Jānis pirms kāzām “saceļ kājās” Kopenhāgenu; parādās negaidītas grūtības

  "STV Pirmā" šovs "Slavenības. Bez filtra" turpina vēstīt par Latvijas slavenāko geju Kašera un Jāņa...

“Tad nu par visu!” Žanis no Magones saņem pamatīgu sutu

  Gatavojoties karstajai vasarai, Žanis ir nodzinis gan ūsas, gan matus un kā smej pati Magone...

“Paldies Dievam, ka vispār esmu dzīvs!” Kā šobrīd klājas tautā iemīļotajam profesoram Danilānam?

  Jau vairākkārt vēstīts, ka tautā iemīļotais gastroenterologs, ārsts un profesors Anatolijs Danilāns decembrī nopietni saslima...

Atraitne pastāsta par skumjo nakti, kad no mums atvadījās leģendārais mūziķis Meijers

  Izdevuma "Privātā dzīve" 22.jūnija - 5. jūlija numurā 17. jūnijā mirušā mūziķa Gunāra Meijera atraitne...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....

Sinoptiķi atjaunojuši sarkano brīdinājumu – tas ir spēkā līdz Līgo vakaram

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi atjaunoši iepriekš izplatīto sarkano brīdinājumu par ekstremālu karstumu....