Bojā gājušā vīrieša tēvs atklājis, ka notikušā vainojama dēla nespēja mainīt savu dzīvi…

 

13. februārī plkst. 03:00 Kuldīgas novadā, Kurmāles pagastā pie pieturas Eņģeļkrogs mežā iegāja 28 gadus vecais Edijs Bušmanis, kurš tā arī mājās neatgriezās.

 

Kopš pazušanas brīža vīrieti meklēja un apkārtni izstaigāja Valsts policijas darbinieki un kinologs ar suni, vīrieša radinieki un mednieku kolektīvs, taču Edijs nekur netika atrasts.

 

Tika pieņemts, ka viņš, iespējams, virzījies uz Kuldīgas pusi.

 

Valsts policijas darbinieki informēja, ka nākamajā dienā turpinājās pazudušā meklēšanas darbi, kuros piedalījās Kuldīgas iecirkņa inspektori, Zemessardze un aptuveni 20 darbinieki no Liepājas, Patruļpolicijas nodaļas, kā arī Edija radinieki, draugi un brīvprātīgie.

 

Drīz vien atklājās, ka vīrietis atrasts miris. Daudziem neatbildēts palika jautājums, kas īsti notika, kāpēc viņam nakts vidū vajadzēja doties mežā… 

 

Atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī visu patiesību par kuldīdznieka nāves iemesliem jaunākajā, 17. februāra Kuldīgas laikraksta Kurzemnieks izdevumā atklāti izstāstījis Edija tēvs Imants Bušmanis. Izrādās, ka visā vainojama dēla nespēja mainīt savu dzīvi.

 

Kurzemnieks Kuldīga/Facebook
Kurzemnieks Kuldīga/Facebook

Viņa tēvs atklājis, ka ar atkarību no narkotiskajām vielām Edijs cīnījies aptuveni desmit gadus. Centies no tās atbrīvoties, ārstējies rehabilitācijas centrā Saules māja, taču zaudējis cīņā ar amfetamīnu.

 

Aptuveni 18 – 19 gadu vecumā puisis nonācis nepareizu cilvēku ietekmē. Viņš vairs negribēja mācīties, tāpēc nepabeidza arodskolu. Tēvs pastāstījis, ka tajā laikā Edijs sācis lietot kaut kādas narkotiskās vielas, tomēr tas neesot bijis regulāri. Dēls to uztvēris kā izklaidi, ko pavadīja burziņi, kā arī spēļu zāles apmeklējumi. 

 

Imants Bušmanis uzsvēris, ka centies ar viņu daudz runāt, cīnījies, taču, lai gan viss kādu laiku bijis labi, pēc tam atkal sācies no gala. 

 

Pēdējo savas dzīves pusotru gadu Edijs dzīvojis Latvijā, taču pirms tam mitinājies Islandē. Tēvs atklājis, ka pēdējā – trešajā gadā svešzemē viņš, visticamāk, varēja atkal ļauties atkarībai. Šis periods Edijam bijis traumatisks. Puisis sastrīdējies ar savu meiteni un mēģinājis padarīt sev galu. Ediju laikus izglāba, taču no pašnāvības mēģinājuma viņam uz kakla palika rēta.

 

Atgriezies Latvijā, Edijs sācis strādāt par pavāra palīgu, bet par darba kavēšanu atlaists. Tobrīd apzinājies, ka jātiek vaļā no atkarības un turpmākos deviņus mēnešus pavadījis rehabilitācijas centrā Saules māja. Viņš pievērsās Dievam, pārstāja smēķēt un atguva dzīvesprieku.

 

Tomēr vasarā jaunais vīrietis rehabilitācijas centru pameta un viss sākās no gala – burziņi, kautiņi un krimināllietas. Tēvs atzinis, ka alkohola reibumā dēls bijis agresīvs.

 

Tieši šajā laikā viņš saticis meiteni, ar kuru kopā bija līdz traģiskajam notikumam. 

 

Imants Bušmanis uzsvēris, ka līdz pagājušajai trešdienai viss bijis labi, bet tad vakarā saņēma īsziņu no dēla draudzenes, kas vēstīja, ka abiem vajagot 800 eiro no tās naudas, ko bija nolikuši pie Edija tēva.

 

Atklājās, ka arī meitenes tēvs abiem bija pārskatījis prāvas naudas summu, kas liecina, ka abi tās tērējuši narkotiskajām vielām. 

 

Naktī uz pirmdienu Edija tēvam piezvanīja dēla kaimiņš, kurš pavēstījis, ka puisis kāpņu telpā kliedz, lai palīdz, jo viņa draudzene iesēdināta mašīnā un aizvesta. Kā izrādās, meiteni pirms tam Edija tēvs bija aizvedis pie mammas. Parunājis ar tēvu, Edijs nomierinājās un devās pie miera.

 

Tikmēr divos naktī Imantam Bušmanim piezvanīja dēla brālēns, kurš pastāstīja, ka Edijam viss aizgājis šķērsām. Divdesmit astoņus gadus vecais vīrietis uzvedies un runājis neadekvāti, tādēļ viņu nolēma vest uz Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļu.

 

Šajā medicīnas iestādē Edijam esot veikta injekcija un pateikts, ka neko vairāk palīdzēt nevar. Tika norādīts, ka viņš jāved uz Liepājas slimnīcu. Turp tad arī brālēns viņu vedis, taču Kurmāles pagastā pie meža Edijs palūdzis mašīnu apturēt, jo viņam vajagot uzsmēķēt un nokārtot dabiskās vajadzības.

 

Izrādās, ka pa ceļam Edijs pa tālruni sarunājies ar tēvu, kuram apgalvojis, ka viņu ved uz mežu nogalināt. Imants Bušmanis uzsvēris, ka dēlam jau labu laiku rādījušās halucinācijas, ka viņu kāds izseko un novēro.

 

Tad viņš arī iemuka mežā un pazuda… 

 

Lai gan bojā gājušā vīrieša tēvs notikušajā nevienu nevaino, viņš laikrakstam norādījis, ka viņam šķiet, ka pēdējā iespēja dēlu glābt bija Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Pēc viņa domām, nevajadzēja viņu palaist ar divdesmitgadīgu jaunieti, kuram mašīnā vēl bija divas sievietes un bērns. 

 

 

Visdziļākā līdzjūtība bojā gājušā piederīgajiem, radiem un draugiem.

Sabiedrība

Svētdiena diemžēl sākusies ar skumju ziņu

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, sestdien Latvijā noslīcis vēl viens cilvēks. Glābēji sestdien Balvu...

Jauns pavērsiens latviešu tik iecienītajā Lielbritānijā – ļoti trūkst strādnieku

  Brexit un pašizolēšanās prasības radījušas Lielbritānijā pamatīgu darbaroku trūkumu. Daudzviet izskan bažas par piegāžu pārtraukšanu...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...
Foto:Flickr.com/Midori H/CC

Diemžēl sestdiena sākusies ar skumju ziņu

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 157 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 25 cilvēki un viens gājis bojā. 23/07/2021 plkst.08:51...

Pazīstamais laika zīmju vērotājs Bukšs saņem skarbu kritiku par viedokli vakcinēšanās jautājumā

  Jūlija vidū pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā "Twitter" kontā publicējis saiti uz...

Pēkšņi parādās jaunas ziņas par leģendāro grupu EOLIKA

  Par godu leģendārās grupas "Eolika" 40. gadu jubilejas tūrei, ne mazāk leģendārais komponists Boriss Rezņiks...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūlijs

  Šī būs konfliktu diena, taču tu tos atrisināsi dienas beigās, ja neizvairīsies no piepūles, ko...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūlijs

  Atceries, ka bez piepūles neko nevar paveikt! Mums katram ir savs Everests, ko iekarot –...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūlijs

  Ko zvaigznes tev sola 23. jūlijā?     Auns Šī diena būs emocijām bagāta diena. Vēlēsies skaļi izpaust savus...

Tavs horoskops veiksmīgam AUGUSTAM

Klāt vasaras pēdējais mēnesis - augusts. Aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes, un ko tas sola tieši...
desktopnexus.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūlijs

  Šī būs veiksmīga diena ambīciju realizēšanai. Ļauj sev sapņot lielas lietas, tikai tad spēsi sasniegt...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Parādās jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par...

Būs vēl vismaz viens karstuma vilnis; pastāsta, kad tas sāksies

  Pēc ilgā karstuma viļņa, pirmdien Latvijā laiks bija krietni vēsāks. Taču prognozes liecina, ka nedēļas...