Bojā gājušā vīrieša tēvs atklājis, ka notikušā vainojama dēla nespēja mainīt savu dzīvi…

 

13. februārī plkst. 03:00 Kuldīgas novadā, Kurmāles pagastā pie pieturas Eņģeļkrogs mežā iegāja 28 gadus vecais Edijs Bušmanis, kurš tā arī mājās neatgriezās.

 

Kopš pazušanas brīža vīrieti meklēja un apkārtni izstaigāja Valsts policijas darbinieki un kinologs ar suni, vīrieša radinieki un mednieku kolektīvs, taču Edijs nekur netika atrasts.

 

Tika pieņemts, ka viņš, iespējams, virzījies uz Kuldīgas pusi.

 

Valsts policijas darbinieki informēja, ka nākamajā dienā turpinājās pazudušā meklēšanas darbi, kuros piedalījās Kuldīgas iecirkņa inspektori, Zemessardze un aptuveni 20 darbinieki no Liepājas, Patruļpolicijas nodaļas, kā arī Edija radinieki, draugi un brīvprātīgie.

 

Drīz vien atklājās, ka vīrietis atrasts miris. Daudziem neatbildēts palika jautājums, kas īsti notika, kāpēc viņam nakts vidū vajadzēja doties mežā… 

 

Atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī visu patiesību par kuldīdznieka nāves iemesliem jaunākajā, 17. februāra Kuldīgas laikraksta Kurzemnieks izdevumā atklāti izstāstījis Edija tēvs Imants Bušmanis. Izrādās, ka visā vainojama dēla nespēja mainīt savu dzīvi.

 

Kurzemnieks Kuldīga/Facebook
Kurzemnieks Kuldīga/Facebook

Viņa tēvs atklājis, ka ar atkarību no narkotiskajām vielām Edijs cīnījies aptuveni desmit gadus. Centies no tās atbrīvoties, ārstējies rehabilitācijas centrā Saules māja, taču zaudējis cīņā ar amfetamīnu.

 

Aptuveni 18 – 19 gadu vecumā puisis nonācis nepareizu cilvēku ietekmē. Viņš vairs negribēja mācīties, tāpēc nepabeidza arodskolu. Tēvs pastāstījis, ka tajā laikā Edijs sācis lietot kaut kādas narkotiskās vielas, tomēr tas neesot bijis regulāri. Dēls to uztvēris kā izklaidi, ko pavadīja burziņi, kā arī spēļu zāles apmeklējumi. 

 

Imants Bušmanis uzsvēris, ka centies ar viņu daudz runāt, cīnījies, taču, lai gan viss kādu laiku bijis labi, pēc tam atkal sācies no gala. 

 

Pēdējo savas dzīves pusotru gadu Edijs dzīvojis Latvijā, taču pirms tam mitinājies Islandē. Tēvs atklājis, ka pēdējā – trešajā gadā svešzemē viņš, visticamāk, varēja atkal ļauties atkarībai. Šis periods Edijam bijis traumatisks. Puisis sastrīdējies ar savu meiteni un mēģinājis padarīt sev galu. Ediju laikus izglāba, taču no pašnāvības mēģinājuma viņam uz kakla palika rēta.

 

Atgriezies Latvijā, Edijs sācis strādāt par pavāra palīgu, bet par darba kavēšanu atlaists. Tobrīd apzinājies, ka jātiek vaļā no atkarības un turpmākos deviņus mēnešus pavadījis rehabilitācijas centrā Saules māja. Viņš pievērsās Dievam, pārstāja smēķēt un atguva dzīvesprieku.

 

Tomēr vasarā jaunais vīrietis rehabilitācijas centru pameta un viss sākās no gala – burziņi, kautiņi un krimināllietas. Tēvs atzinis, ka alkohola reibumā dēls bijis agresīvs.

 

Tieši šajā laikā viņš saticis meiteni, ar kuru kopā bija līdz traģiskajam notikumam. 

 

Imants Bušmanis uzsvēris, ka līdz pagājušajai trešdienai viss bijis labi, bet tad vakarā saņēma īsziņu no dēla draudzenes, kas vēstīja, ka abiem vajagot 800 eiro no tās naudas, ko bija nolikuši pie Edija tēva.

 

Atklājās, ka arī meitenes tēvs abiem bija pārskatījis prāvas naudas summu, kas liecina, ka abi tās tērējuši narkotiskajām vielām. 

 

Naktī uz pirmdienu Edija tēvam piezvanīja dēla kaimiņš, kurš pavēstījis, ka puisis kāpņu telpā kliedz, lai palīdz, jo viņa draudzene iesēdināta mašīnā un aizvesta. Kā izrādās, meiteni pirms tam Edija tēvs bija aizvedis pie mammas. Parunājis ar tēvu, Edijs nomierinājās un devās pie miera.

 

Tikmēr divos naktī Imantam Bušmanim piezvanīja dēla brālēns, kurš pastāstīja, ka Edijam viss aizgājis šķērsām. Divdesmit astoņus gadus vecais vīrietis uzvedies un runājis neadekvāti, tādēļ viņu nolēma vest uz Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļu.

 

Šajā medicīnas iestādē Edijam esot veikta injekcija un pateikts, ka neko vairāk palīdzēt nevar. Tika norādīts, ka viņš jāved uz Liepājas slimnīcu. Turp tad arī brālēns viņu vedis, taču Kurmāles pagastā pie meža Edijs palūdzis mašīnu apturēt, jo viņam vajagot uzsmēķēt un nokārtot dabiskās vajadzības.

 

Izrādās, ka pa ceļam Edijs pa tālruni sarunājies ar tēvu, kuram apgalvojis, ka viņu ved uz mežu nogalināt. Imants Bušmanis uzsvēris, ka dēlam jau labu laiku rādījušās halucinācijas, ka viņu kāds izseko un novēro.

 

Tad viņš arī iemuka mežā un pazuda… 

 

Lai gan bojā gājušā vīrieša tēvs notikušajā nevienu nevaino, viņš laikrakstam norādījis, ka viņam šķiet, ka pēdējā iespēja dēlu glābt bija Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Pēc viņa domām, nevajadzēja viņu palaist ar divdesmitgadīgu jaunieti, kuram mašīnā vēl bija divas sievietes un bērns. 

 

 

Visdziļākā līdzjūtība bojā gājušā piederīgajiem, radiem un draugiem.

Sabiedrība

Vakcinācija vairs nesola viennozīmīgu izeju no pandēmijas. Ar ko mums vispār rēķināties nākotnē?

  Jaunākās Covid-19 saslimstības līknes par ikdienu no jauna atklātajiem Covid-19 gadījumiem vairākās Eiropas valstīs, kā...

Parādās jaunas prognozes par to, cik patiesībā bargs būs sals šonedēļ

Jaunāko laika prognozi turpmākajām 7 dienām atklāj Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Aizvadītajā nedēļā daudzviet...

Diemžēl svētdiena sākusies ar skumju ziņu

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, sestdienas vakarā ugunsgrēkā daudzstāvu dzīvojamā namā Jelgavas novadā...
wallpapersten.com

Sinoptiķis atklāj, cik stiprs sals gaidāms šonedēļ

  Sinoptiķis Jānis Trallis svētdien ziņo, ka šonedēļ gaidāms stiprs sals. "Šī ir vēsākā diena kopš pagājušās...
Foto:Flickr.com/Jürgen Mangelsdorf/CC

Prātam neaptverama bezatbildība – negadījumā Rīgā dzīvību zaudējusi pusaudze

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 96 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 14 cilvēki un viens gājis bojā. 04.12. plkst.18.05...

Policija sākusi pārbaudi saistībā ar notikumiem Mārtiņa Rītiņa grāmatas prezentācijā – VIDEO

  Lai gan mājsēde ir beigusies, pulcēšanās ierobežojumi joprojām ir strikti. Valsts policija sākusi pārbaudi par...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. decembris

  Šodien pacenties visus darbus paveikt dienas pirmajā pusē – tā būs labvēlīgāka. Vari rēķināties ar...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 6. – 12. decembris

  Klāt atkal jauna nedēļa un svētku gaidīšana turpinās. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. decembris

  Šodien solās būt daudz un dažādu izmaiņu teju ikviena cilvēka dzīvē. Visvairāk šīs pārmaiņas rosinās...
flckr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. decembris

  Dienas pirmajā pusē esi aktīvs, nāc klajā ar savām iniciatīvām, vārdu sakot, izmanto savu pāri...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Lielāka iespēja saņemt un izteikt dažādus spēcīgus vārdus un komentārus, tāpēc pēc iespējas centies vairot...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena izrādīsies diezgan labvēlīga, lai komunicētu ar draugiem. Tuvības sajūta ar cilvēkiem kļūs aizvien...

Mājai un Dārzam

Parādās jaunas prognozes par to, cik patiesībā bargs būs sals šonedēļ

Jaunāko laika prognozi turpmākajām 7 dienām atklāj Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Aizvadītajā nedēļā daudzviet...
wallpapersten.com

Sinoptiķis atklāj, cik stiprs sals gaidāms šonedēļ

  Sinoptiķis Jānis Trallis svētdien ziņo, ka šonedēļ gaidāms stiprs sals. "Šī ir vēsākā diena kopš pagājušās...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzeltenos brīdinājumus par laiku sestdien. 04.12.2021. no rīta...