Bojā gājušā vīrieša tēvs atklājis, ka notikušā vainojama dēla nespēja mainīt savu dzīvi…

 

13. februārī plkst. 03:00 Kuldīgas novadā, Kurmāles pagastā pie pieturas Eņģeļkrogs mežā iegāja 28 gadus vecais Edijs Bušmanis, kurš tā arī mājās neatgriezās.

 

Kopš pazušanas brīža vīrieti meklēja un apkārtni izstaigāja Valsts policijas darbinieki un kinologs ar suni, vīrieša radinieki un mednieku kolektīvs, taču Edijs nekur netika atrasts.

 

Tika pieņemts, ka viņš, iespējams, virzījies uz Kuldīgas pusi.

 

Valsts policijas darbinieki informēja, ka nākamajā dienā turpinājās pazudušā meklēšanas darbi, kuros piedalījās Kuldīgas iecirkņa inspektori, Zemessardze un aptuveni 20 darbinieki no Liepājas, Patruļpolicijas nodaļas, kā arī Edija radinieki, draugi un brīvprātīgie.

 

Drīz vien atklājās, ka vīrietis atrasts miris. Daudziem neatbildēts palika jautājums, kas īsti notika, kāpēc viņam nakts vidū vajadzēja doties mežā… 

 

Atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī visu patiesību par kuldīdznieka nāves iemesliem jaunākajā, 17. februāra Kuldīgas laikraksta Kurzemnieks izdevumā atklāti izstāstījis Edija tēvs Imants Bušmanis. Izrādās, ka visā vainojama dēla nespēja mainīt savu dzīvi.

 

Kurzemnieks Kuldīga/Facebook
Kurzemnieks Kuldīga/Facebook

Viņa tēvs atklājis, ka ar atkarību no narkotiskajām vielām Edijs cīnījies aptuveni desmit gadus. Centies no tās atbrīvoties, ārstējies rehabilitācijas centrā Saules māja, taču zaudējis cīņā ar amfetamīnu.

 

Aptuveni 18 – 19 gadu vecumā puisis nonācis nepareizu cilvēku ietekmē. Viņš vairs negribēja mācīties, tāpēc nepabeidza arodskolu. Tēvs pastāstījis, ka tajā laikā Edijs sācis lietot kaut kādas narkotiskās vielas, tomēr tas neesot bijis regulāri. Dēls to uztvēris kā izklaidi, ko pavadīja burziņi, kā arī spēļu zāles apmeklējumi. 

 

Imants Bušmanis uzsvēris, ka centies ar viņu daudz runāt, cīnījies, taču, lai gan viss kādu laiku bijis labi, pēc tam atkal sācies no gala. 

 

Pēdējo savas dzīves pusotru gadu Edijs dzīvojis Latvijā, taču pirms tam mitinājies Islandē. Tēvs atklājis, ka pēdējā – trešajā gadā svešzemē viņš, visticamāk, varēja atkal ļauties atkarībai. Šis periods Edijam bijis traumatisks. Puisis sastrīdējies ar savu meiteni un mēģinājis padarīt sev galu. Ediju laikus izglāba, taču no pašnāvības mēģinājuma viņam uz kakla palika rēta.

 

Atgriezies Latvijā, Edijs sācis strādāt par pavāra palīgu, bet par darba kavēšanu atlaists. Tobrīd apzinājies, ka jātiek vaļā no atkarības un turpmākos deviņus mēnešus pavadījis rehabilitācijas centrā Saules māja. Viņš pievērsās Dievam, pārstāja smēķēt un atguva dzīvesprieku.

 

Tomēr vasarā jaunais vīrietis rehabilitācijas centru pameta un viss sākās no gala – burziņi, kautiņi un krimināllietas. Tēvs atzinis, ka alkohola reibumā dēls bijis agresīvs.

 

Tieši šajā laikā viņš saticis meiteni, ar kuru kopā bija līdz traģiskajam notikumam. 

 

Imants Bušmanis uzsvēris, ka līdz pagājušajai trešdienai viss bijis labi, bet tad vakarā saņēma īsziņu no dēla draudzenes, kas vēstīja, ka abiem vajagot 800 eiro no tās naudas, ko bija nolikuši pie Edija tēva.

 

Atklājās, ka arī meitenes tēvs abiem bija pārskatījis prāvas naudas summu, kas liecina, ka abi tās tērējuši narkotiskajām vielām. 

 

Naktī uz pirmdienu Edija tēvam piezvanīja dēla kaimiņš, kurš pavēstījis, ka puisis kāpņu telpā kliedz, lai palīdz, jo viņa draudzene iesēdināta mašīnā un aizvesta. Kā izrādās, meiteni pirms tam Edija tēvs bija aizvedis pie mammas. Parunājis ar tēvu, Edijs nomierinājās un devās pie miera.

 

Tikmēr divos naktī Imantam Bušmanim piezvanīja dēla brālēns, kurš pastāstīja, ka Edijam viss aizgājis šķērsām. Divdesmit astoņus gadus vecais vīrietis uzvedies un runājis neadekvāti, tādēļ viņu nolēma vest uz Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļu.

 

Šajā medicīnas iestādē Edijam esot veikta injekcija un pateikts, ka neko vairāk palīdzēt nevar. Tika norādīts, ka viņš jāved uz Liepājas slimnīcu. Turp tad arī brālēns viņu vedis, taču Kurmāles pagastā pie meža Edijs palūdzis mašīnu apturēt, jo viņam vajagot uzsmēķēt un nokārtot dabiskās vajadzības.

 

Izrādās, ka pa ceļam Edijs pa tālruni sarunājies ar tēvu, kuram apgalvojis, ka viņu ved uz mežu nogalināt. Imants Bušmanis uzsvēris, ka dēlam jau labu laiku rādījušās halucinācijas, ka viņu kāds izseko un novēro.

 

Tad viņš arī iemuka mežā un pazuda… 

 

Lai gan bojā gājušā vīrieša tēvs notikušajā nevienu nevaino, viņš laikrakstam norādījis, ka viņam šķiet, ka pēdējā iespēja dēlu glābt bija Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Pēc viņa domām, nevajadzēja viņu palaist ar divdesmitgadīgu jaunieti, kuram mašīnā vēl bija divas sievietes un bērns. 

 

 

Visdziļākā līdzjūtība bojā gājušā piederīgajiem, radiem un draugiem.

Sabiedrība

Ar būtisku vēsti klajā nācis mūziķis Kivičs

  Mūziķis Andris Kivičs savos sociālajos tīklos atgādina par sestdien, 1. aprīlī, gaidāmo kādreiz tik populārās...

Uz ceļa Latvijā iemūžināts pagalam amizants skats – VIDEO

  Vietnē "Sadursme" publiskots kāda aculiecinieka iesūtīts video, kurā redzama ceļu strādnieku, iespējams, neizdarība.  Video redzams, ka...

Pasts izplata būtisku vēsti pensiju un pabalstu saņēmējiem

  2023.gada Lieldienu brīvdienu periodā – 7., 9. un 10.aprīlī – strādās atsevišķas pasta nodaļas Rīgā,...

Parādās jaunas ziņas par kādreiz tik populāro pašmāju reperi Ozolu

  Lai pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajam tekstila apjomam vidē un sadzīves atkritumos un mudinātu Latvijas...

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – aprīļa sākumā!

Marta beigās ciklonu darbības ietekmē valdīja ziemīgi laikapstākļi. Laiks bija vēss un nokrišņiem bagāts, daudzviet...

Rīgas centrā būvlaukumā sagruvusi neapdzīvota piecstāvu ēka; zem tās palikušas vairākas automašīnas

  Rīgas centrā būvlaukumā ceturtdien sagruvusi neapdzīvota piecstāvu ēka, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Plkst. 14.15...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. aprīlis

  Kaut kas drīzumā notiks, un tu to spēj sajust. Pārmaiņas tuvojas un tikai laiks rādīs,...

Horoskopa zīmes, kurām APRĪLIS būs īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Unsplash.com/Dawid Zawila/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 31. marts

  Šodien gaisā virmos dažādas vēsmas, kas liks lietām teju krist laukā no rokām. Centies pārlieku...
pavasaris,

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. marts

  Auns Šodien tevi ieintriģēs kāda kolēģa uzsāktais projekts. Šis cilvēks tev izstāstīs, ka vakaros un...
suns kucēns

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. marts

  Diena solās būt pilna pozitīvu emociju, taču tev jāuzmanās un rūpīgi jāraugās tajā, kas šodien...
Foto:Flickr.com/JLS Photography - Alaska/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. marts

  Šodien rīta pusē vēlams koncentrēties uz to, kas patiesi ir svarīgs – ģimeni, darbu un...

Mājai un Dārzam

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – aprīļa sākumā!

Marta beigās ciklonu darbības ietekmē valdīja ziemīgi laikapstākļi. Laiks bija vēss un nokrišņiem bagāts, daudzviet...

Brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par apstākļiem ceturtdien un turpmāk. Turpinoties ūdens līmeņa...
Foto:Autumn-sunshine.net

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz ceturtdienu un no...