VAS “Latvijas Valsts ceļi” nāk klajā ar svarīgu informāciju visiem šoferīšiem, kuri arī brīvdienās sēdīsies pie auto stūres.
Braucot uz Summer Sound festivālu šajā nedēļas nogalē, ir jārēķinās ar papildu stundu ceļā. Uz Liepājas šosejas (A9) ir trīs remontdarbu posmi: no Anneniekiem līdz Kaķeniekiem, pie Blīdenes un seši luksoforu posmi no Saldus līdz Bukupei.
Joprojām visvairāk remontdarbu ir uz Ventspils šosejas (A10) – pieci posmi, kuru kopējais garums 40 km. Uz autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza (A12) no Varakļāniem līdz Ludzai ir divi būvdarbu posmi, bet katrs no tiem prasa papildu stundu. Posms no Daugavpils līdz Medumiem (A13) – pat pusotru stundu.
Raitāks ir kļuvis ceļš gar Rīgas HES (A5), kur satiksmi vairs neierobežo luksofori, kā arī zem pārvada uz Vidzemes šosejas (A2) pie pagrieziena uz Cēsīm, kur ir mainīta satiksmes organizācija. Savukārt satiksmei slēgts ir ceļa posms pie Rēzeknes Gulbenes virzienā (P36), kā arī no Tīnūžiem līdz Ogrei (P5), kur jāizmanto apbraucamie ceļi.
Lielākie būvdarbu satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem:
Valmieras šoseja A3
- No Braslas tilta līdz Straupei – trīs luksoforu posmi, posmu var izbraukt pusstundā.
Daugavpils šoseja A6
- No Aiviekstes tilta līdz Jēkabpilij – divos posmos satiksmi organizē satiksmes regulētāji, posmu var izbraukt pusstundā;
- no Krāslavas Baltkrievijas virzienā – satiksmi organizē satiksmes regulētāji un ar luksoforiem, posmu var izbraukt nepilnā pusstundā.
Liepājas šoseja A9
- No Saldus līdz Bukupei – četri luksoforu posmi, posmu var izbraukt pusstundā.
Ventspils šoseja A10
- Uz Lielupes tilta – viens luksoforu posms, posmu var izbraukt pusstundā;
- starp rotācijas apļiem pie Tukuma – divi luksoforu posmi, posmu var izbraukt pusstundā.
Jēkabpils–Rēzekne–Ludza A12
- No dzelzceļa pārbrauktuves līdz Ludzai – astoņi luksoforu posmi, posmu var izbraukt stundā;
- no Stirnienes līdz Viļāniem – 12 luksoforu posmi, posmu var izbraukt stundā.
Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) A13
- No Daugavpils līdz Medumiem – deviņi luksoforu posmi, lai izbrauktu posmu – pusotra stunda.
Uz reģionālajiem autoceļiem:
Pierīga
- arī augustā būs slēgts posms no Tīnūžiem līdz Ogrei (P5); apbraukt to var pa vietējās nozīmes ceļu Ogre–Jugla (V968), reģionālo ceļu Tīnūži–Koknese (P80) un Daugavpils šoseju (A6).
Kurzeme
- Pūre–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Penkules līdz Aucei – viens luksoforu posms, bet lai izbrauktu posmu – pusstunda.
Latgale
- Rēzekne–Gulbene (P36) posmā no Rēzeknes līdz Audriņiem ir seši luksoforu posmi, posmu var izbraukt pusstundā;
- bet šī ceļa posms no Rēzeknes robežas līdz apvedceļam (A12) ir slēgts un jāizmanto apbraucamais ceļš pa Viļakas ielu, Atbrīvošanas aleju un apvedceļu.
Vidzeme
- Kocēni–Limbaži–Tūja (P11) pirms Umurgas Valmieras virzienā – trīs luksoforu posmi, posmu var izbraukt pusstundā;
- Valmiera–Cēsis–Drabeši (P20) posmā no Cēsīm līdz Vidzemes šosejai (A2) – seši luksoforu posmi, posmu var izbraukt nepilnā stundā;
- no Augšlīgatnes līdz Nītaurei (P32) – seši luksoforu posmi, dažos posmos satiksme tiek virzīta pa apbraucamajiem ceļiem, lai izbrauktu posmu, nepieciešama stunda;
- Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā pirms Gulbenes, braucot no Madonas puses – pieci luksoforu posmi, posmu var izbraukt pusstundā.
Zemgale
- Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) posmā no Krastiem līdz Ērberģei – divi luksoforu posmi, posmu var izbraukt nepilnā pusstundā;
- Aizkraukle–Jēkabpils (P76) posmā no dzelzceļa stacijas Daugava līdz Salai – četri luksoforu posmi, posmu var izbraukt pusstundā;
- Bauska–Aizkraukle (P87) posmā no Jaunjelgavas līdz Pļaviņu HES – divi luksoforu posmi, posmu var izbraukt nepilnā pusstundā.
Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.