Aplūko planētas krāšņākos bulvārus un alejas!  

Elizejas lauki (Champs Elysees), Parīzē, Francijā

Paris-Avenue-Champs-Elysees

Foto:Travelltogether.com

Tā ir plaši zināma avēnija vienā no pasaules romantiskākajām pilsētām – Parīzē. Šīs ielas garums ir 1910, bet platums – 70 metri. Ja uzņēmējs šeit vēlas savu veikalu, jārēķinās, ka īres maksa gadā var sasniegt pat vairāk nekā 1 miljonu EUR par 92,9 kvadrātmetriem. Šī ir vieta, kas pēc daudzu domām iemieso visu Parīzei piedēvēto skaistumu, uzskatot Elizejas laukus par visiespaidīgāko ielu uz mūsu planētas. Turklāt tā ir izcilu kultūras un vēstures pieminekļu pamats, piemēram, šeit atradīsi Triumfa arku. Elizejas laukos izvietotas luksusa viesnīcas, kafejnīcas, mazi, ekskluzīvi veikaliņi un daudzas citas īpašas vietas, kurās sajust Parīzes īpašo auru.

Champs_Elysees_Grande_Roue_p1040798

Foto:Commons.wikimedia.org

 

La Rambla, Barselonā, Spānijā

Barcelona_Las-Ramblas-iStock_000013773365Small-1

Foto:Insightguides.com

Šī ir Barselonas centrālā gājēju iela – 1, 2 km garš bulvāris, kas savieno Plaça de Catalunya un Kristoferam Kolumbam veltītu pieminekli. Abās ielas pusēs izvietoti neskaitāmi veikali, kafejnīcas, restorāni; uz ielas tūristus un vietējos priecē dažādi mākslinieki – mīmi, klauni un ielu gleznotāji, uzvirmo ziedu aromāti. Šī vieta ir kā nekad nerimstošs burziņš.

 

Senas liecības vēsta, ka La Ramba vēsture sākās 1766. gadā, kad tika nojaukta daļa no 13. gadsimtā celta cietokšņa sienām, paverot skatu jaunam bulvārim, kas kļuva par visu slāņu vietējo iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas vietu.  

 

Šis bulvāris sastāv no pieciem posmiem: Rambla de Canale̒tes, Rambla dels Estudis, Rambla de Sant Josep, Rambla dels Caputxins un Rambla de Santa Mo̒nica.

 

 La Ramba pēc daudzu tūristu domām ir viena no Eiropas īpašākajām ielām. Ja reiz šeit nokļūsi, noteikti atradīsi ko ievērības cienīgu, kas piesaistīs arī tavu uzmanību.

Barcelona_Rambla_de_las_Flores_JMM

Foto:Commons.wikimedia.org

64043001

Foto:Panoramio.com

 

LAS VEGAS STRIP, Nevadā, Amerikā

Las-Vegas-strip

Foto:Disfrutalasvegas.com

Tā ir aptuveni 6,8 km gara strēle pa Lasvegasas dienvidu bulvāri, Nevadas štata Klārkas apgabalā. Las Vegas Strip ir pasaulē plaši pazīstama ar šeit izvietotajām, iespaidīgajām un krāšņajām gaismas reklāmām un dažādiem objektiem, tāpat luksusa viesnīcām, un, protams – kazino. Tūristi no visas pasaules dodas šurp, lai iepirktos, apmeklētu dažādus šovus un vērotu ielu, kas ir kļuvusi par sinonīmu – risku kārojošiem, aizrautīgajiem un saviļņojuma alkstošajiem pasaules nozīmes izklaides un azartspēļu centru apmeklētājiem. Šeit ir viss – arī Parīze un Ēģipte!

Night-Boulevard-Las-Vegas-Nevada-United-States-1920x2560

Foto:Americanpictures.net

lasvegas1

Foto:Conciegercetera.com

 

Nanjing Road, Šanhajā, Ķīnā

ppl

Foto:Sfu.ca

Tā ir galvenā tirdzniecības iela Šanhajā, kā arī viena no rosīgākajām visā pasaulē, jo ik dienas to apmeklē ~ 1 miljons cilvēku.Nanjing ir 6 kilometrus gara, pilna ar visdažādākajām precēm – sākot ar antīkām senlietām līdz ātrās ēdināšanas restorāniem.

 

Šī iela savu nosaukumu ieguvusi pateicoties Nanjingai – Šanhajas kaimiņu provinces Jiangsu galvaspilsētai.

Nanjing-Road-Shanghai

Foto:Agencytravel.com

123312-004-6E8EAC79

Foto:Beautifuldestinationtravels.blogspot.com

 

Via Dolorosa, Jeruzālemē, Izraēlā

Exif_JPEG_PICTURE

Foto:Famouswonders.com

To pazīst kā sāpju jeb skumju ceļu, ko veica Jēzus Kristus ceļā uz krustā sišanu. Cilvēki dodas šurp no visas pasaules, lai godinātu Pestītāju šajā īpašajā, dažādiem reliģiskiem pieminekļiem un ievērojamiem apskates objektiem apdvestajā vietā. Via Dolorosa ir iknedēļas simboliska gājiena vieta, kas ved no Antonija cietokšņa uz Svētā kapa baznīcu, kur pēc senākajām liecībām zem šīs ēkas atrodas Jēzus kaps.

Via-Dolorosa

Foto:Olivertreetravel.com

JerusalemViaDolorosa1-800wH

Foto:Katapi.uk.org

 

ŅEVAS PROSPEKTS, Sanktpēterburgā, Krievijā

nevsky-prospect

Foto:Saint-peterburg.com

Ņevas avēnija ir 4 km gara iela, kas stiepjas pa Sanktpēterburgas centrālo daļu – no Ņevas piekrastē esošās Admiralitātes līdz Aleksandra Ņevska klosterim un dzelzceļa stacijai. Šo ielu plānojis Pēteris I jeb Pēteris Lielais – Krievijas cars no 1682. gada – 1721. gadam, kā ceļa no Novgorodas uz Maskavu – sākumu.

 

Kad iestājas tumsa, šī iela ir brīnišķīgu skatu pilna, paverot, piemēram, īpaši izgaismotus arhitektūras pieminekļus. Ņevas prospektā atradīsi arī visdažādākos veikalus, kā arī vari šeit nobaudīt tasi kafijas vietā, kur to reiz darījis slavens dzejnieks Aleksandrs Puškins.

 

Šeit atrodas Krievijas Nacionālā bibliotēka, ierēdņu kvartāls, katedrāles, pilis un viesnīcas – šeit ir teju viss, ko meklē ieinteresēti tūristi.

Nevsky Prospekt at night

Foto:Haoss.org

alexander-nevsky-bridge-in-st-petersburg

Foto:Haoss.org

 

Brodveja, Ņujorkā, Amerikā

Photo1-35

Foto:Blog.worldjournal.com

Šī iela ir vislabāk pazīstama, jo vijas pa vienu no pieciem Ņujorkas rajoniem – Manhetenu. Brodveja ir senākā ziemeļdienvidu iela pilsētā. Tā visplašāk pazīstama ar šeit esošo Brodvejas teātri – augstākā līmeņa komerciālo šīs mākslas iestādi angliski runājošajā pasaulē. Turklāt šī iela vijas caur slavenākajām Ņujorkas daļām, piemēram, Centrālparku, pa ceļam paverot skatu arī uz citām nozīmīgām ēkām un arhitektūras pieminekļiem, piemēram, Svētās Trīsvienības baznīcu.

Broadway_Street_NY2

Foto:W2gallery.com

broadwaysign

Foto:Plus.google.com

 

Via  Appia, Romā, Itālijā

doxxky

Foto:Skyscrapercity.com

To dēvē arī par The Appian Way, kas ir viens no pirmajiem un stratēģiski nozīmīgākajiem senās Romas ceļiem, kas savienoja Romu ar Brindizi – pilsētu Itālijas dienvidrietumos, Apūlijas reģionā.

 

Via Appia nozīmību savos darbos pieminējis arī romiešu poēts Publius Papinius Statius, norādot, ka tas ir tālo ceļu karalis.

 

Savu nosaukumu Via Appia ieguvusi no Apija Klaudija – romiešu politiķa, kurš cēlies no turīgas augstmaņu ģimenes, jo viņš uzsāka un pabeidza pirmo tā posmu, kam bija militārs mērķis.

FCO Rome - Via Appia Antica sign with road name 3008x2000 (1)

Foto:Tropicalislands.de

Minturno_Via-Appia

Foto:En.wikipedia.org

 

 

Paseo de la Reforma, Mehiko, Meksikā

Angel_de_la_Independencia_Mexico_City

Foto:Es.wikipedia.org

Tā ir plaša avēnija, kas taisnā līnijā caurvij Mehiko. Paseo de la Reforma 1860. gadā pēc citu Eiropā esošu ielu parauga, izplānoja austriešu militārais virsnieks Ferdinands fon Rozencveigs. Tā bija imperatora Maksimiliana  īpašā vēlme, lai šī iela savieno viņa impērijas dzīvesvietu – Chapultepec pili un Nacionālo pili – Mehiko centrā.

 

Šī ir viena no slavenākajām rietumu puslodes ielām, kurā vari redzēt gan vēstures liecības, gan mūsdienu tūrisma objektus.

64271699vwhntnph8gj

Foto:Collectionsphotos.com

Mexico City, Paseo de la Reforma, The Angel - Photo by SECTUR

Foto:Luxuriousmexico.com

 

Pikadilli laukums (Piccadilly Circus), Londonā, Anglijā

99939-050-1DDD9BA9

Foto:Liveinternet.ru

Tas ir ceļu samezglojums Londonas rietumu beigās – Vesminsterā. To izveidoja 1819. gadā, lai savienotu Regent ielu ar galveno iepirkšanās vietu – Pikadilli. Šī ir viena no populārākajām vietām Londonā, ko īpaši iecienījuši tūristi. Šeit atradīsi naktsklubus, teātrus un visā pasaulē zināmus vēstures un kultūras pieminekļus. Pikadilli ir viens no populārākajiem asfaltētajiem laukumiem uz pasaules!

c3291aa543a4ae6f15640dd087d8febb

Foto:Visitlondon.com

piccadilly_circus_002

Foto:Telegraph.co.uk

 

Vai esi bijusi kādā no šīm vietām? Padalies komentāros savos iespaidos.

Iepriekšējais raksts10 cilvēku ēdamlietas, kas ir bīstamas tavam sunim
Nākamais raksts10 000 istabu viesnīcā nekad nav apmeties neviens viesis. Ir iemesls..