Pavasarī, ierasts, veicam lielo tīrīšanu savās mājās. Kādēļ gan nepalutināt ar to arī savu ķermeni un prātu?

 

No fiziskā viedokļa ar jogas pozu palīdzību iespējams attīrīt savu ķermeni, strādājot ar savu limfātisko sistēmu. Džūdija Kuana, kura ir sertificēta jogas instruktore, stāsta: “Limfa pārvietojas pa ķermeni un palīdz no tā izvadīt sliktās, nevajadzīgās vielas. Piemēram kamieļa un riteņa pozas stimulē limfmezglus pie tava kakla un zem rokām.”

Instruktore saka, ka ir daudzi jogas veidi, kas palīdz atbrīvot ķermeni no nevajadzīgā, taču viņas favorīts ir Hatha joga, kas ietver sevī ilglaicīgu atrašanos kādā pozā, dodot ķermenim pietiekami daudz laika, lai tas pierastu pie tām.

Vēl viena svarīga lieta ir elpošana – mierīga, lēna, dziļa, vienmērīga. Ir svarīgi tam pievērst uzmanību, jo tieši elpošana palīdz no plaušu audiem izvadīt oglekļa dioksīdu, stimulē gremošanu un ļauj diafragmai brīvi kustēties.

Papildus fiziskajai attīrīšanai, joga palīdz arī attīrīt prātu no negatīvajām emocijām, stresa, kliedēt sliktās domas un koncentrēties uz konkrēto brīdi, uz mieru un līdzsvaru.

Ja esi nolēmis pievērsties jogai, sāc ar šiem vienpadsmit vingrinājumiem, lai sakārtotu kā savu ķermeni, tā prātu.

 

Adho Mukha Svanasana (Lejupejošs suns)

1-joga

Lejup vērstais suns (poza) uzlabo gremošanu, mazina galvassāpes, bezmiegu, muguras sāpes un nogurumu. Tas palīdz nomierināt smadzenes un mazināt stresu vai vieglu depresiju, vienlaikus stiepjot plecu, cisku, ikru un roku saites un stiprina rokas un kājas.

 

Parivrtta Anjaneyasana  (Rotējošais pusmēness izklupiens)

2-joga

Šī poza stimulē iekšējo vēdera orgānu un nieru darbību, bet arī iekustina, staipa mugurkaulu un rada lielāku elastību ribu zonai.

 

Ardha Chandrasana (Pusmēness poza)

3-joga

Ķermenis vienlaikus stiepjas uz četrām pusēm. Šī poza prasa līdzsvaru un koncentrēšanos, novēršot domas no citām lietām.

 

Vrksasana (Koka poza)

4-joga

Vairo pārliecību fokusējot uzmanību gan uz ķermeni, gan prātu. Stiprina potītes, augšstilbus, gurnus un palīdz gūt zemes spēku.

 

Malasana (Zemā ietupiena poza)

5-joga

Palīdz atvērt gurnus, kas varētu būt saspringuši no pārlieku ilgas sēdēšanas.

 

Salamba Sirsasana (Atbalstītā stāvēšana uz galvas)

6-joga

Nomierina smadzenes un palīdz mazināt stresu vau vieglu depresiju, stimulējot hipofīzes un čiekurveidīgos dziedzerus, stiprinot rokas, kājas un mugurkaulu. Uzlabojo gremošanu un tonizē vēdera orgānus.

 

Ustrasana (Kamieļa poza)

7-joga

Palīdz izstaipīt visu organismu, ieskaitot vēdera, krūšu un kakla rajonu, kā arī potītes, augšstilbus un cirkšņus. Palīdz mazināt trauksmi, atverot sirdi un kaklu, vairojot mieru un līdzsvaru sevī.

 

Ardha Matsyendrasana (Muguras sēdus locījums)

8-joga

Atver muguru, atbrīvo plecus no spriedzes un lieliski palīdz attīrīt organismu, uzmanīgi iekustinot iekšējos orgānus. Jo īpaši noderīga un labvēlīga šī poza ir savienojumā ar citām gurnu un sirds atvēršanas pozām.

 

Sarvangasana (Plecu stāja)

9-joga

Šī poza palīdz uzlabot gremošanu, atbrīvot, atpūtināt pietūkušas kāja, mazina galvassāpes, relaksē prātu un uzlabo asinsriti ķermeņa augšdaļā un galvas smadzenēs.

 

Matsyasana (Zivs poza)

10-joga

Šo pozu nav ieteicams izmantot ja ir kādas kakla problēmas.

Poza stiepj vēdera un kakla muskuļus, vienlaikus stimulējot vēdera orgānu un kakla muskuļu reģionu. Palīdz uzlabot pareizi stāju, nodrošinot izturību  augšējiem muguras un kakla muskuļiem.

 

Supta Baddha Konasana (Pusguļus saistītā leņķa poza)

11-joga

Šis atpūtas leņķis palīdz stimulēt sirdi un uzlabo asinsriti. Stimulē arī vēdera orgānus, piemēram olnīcu, urīnpūšļa un nieru darbību. Palīdz mazināt nepatīkamus stresa, vieglas depresijas, menstruāciju un menopauzes radītus simptomus. 

Iepriekšējais raksts11 fakti par delfīniem, ko tu, iespējams, nezināji
Nākamais rakstsTālsarunu kodi