Vairāki simti bērnu apmeklēja Lattelecom Rīgas maratona Rimi bērnu dienas lielo iesildīšanos Mežaparkā, kur kopā ar Rimi sporta treneri Kārli Birmani un TV personību Armandu Simsonu bērniem bija iespēja izmēģināt spēkus šķēršļu trasītē, izņemt Lattelecom Rīgas maratona Rimi bērnu dienas numuru, kā arī saņemt ieteikumus veselīgai sportošanai. Bērniem veidotā meistarklasē Kārlis Birmanis mācīja pareizi iesildīties un atsildīties, lai sportošana būtu priekpilna un veselīga.  Esam apkopojuši Kārļa sagatavotos ieteikumus bērniem, kā pareizi iesildīties, atsildīties, un ko ņemt vērā ēšanas paradumu uzlabošanā, gatavojoties Lattelecom Rīgas maratona Rimi bērnu dienai.

 

Rimi izsaka pateicību visiem bērnu vecākiem, kas 1. maijā atveda sportot gribētājus uz lielās iesildīšanās pasākumu Mežaparkā, un aicina ikvienu interesentu vēl pieteikt savas atvases šī gada bērnu sportiskākajam notikumam – Rimi bērnu dienai.

 

Viss sākas ar mazo kājiņu un rociņu iesildīšanu

 

“Skriešana, kā arī citas fiziskās aktivitātes ir slodze ķermenim, tādēļ pirms došanās sportot ir ļoti svarīgi iesildīties, lai sagatavotu ķermeni un mazināt traumu risku neatkarīgi no tā, cik gadus vecs ir sportot gribētājs,” stāsta Rimi sporta treneris Kārlis Birmanis. Viņš iesaka šādus vingrojumus, ar ko būtu jāsāk sportošana:

 

 1. Novieto kājas plecu platumā un veic piecus lēnus un dziļus pietupienus. Pildot vingrinājumu, centies noturēt svaru uz pilnas pēdas, ceļus vērst uz āru.
 2. Soļo uz vietas, atceļot papēžus uz augšu, cenšoties aizsniegt augšstilbu aizmuguri. Kopā izpildi 10 šādus soļus.
 3. Saliec kāju, lai celī izveidojas 90 grādu leņķis. Centies gaisā ar celi uzzīmēt apli – celi izapļojot no iekšpuses uz ārpusi, veic apļveida kustību, tad novieto kāju uz grīdas. Veic 10 atkārtojumus.
 4. Kājas novieto nedaudz platāk par pleciem, ceļi taisni, svars pārcelts uz aizmuguri. Noliecies pie vienas pēdas un uzmanīgi pastiepies, tad noliecies pie otras. Atkārto 10 reizes.
 5. Stāvot uz vietas, pievelc vienas kājas ceļgalu pēc iespējas tuvāk vēderam, muguru saglabājot staltu. Atkārto10 reizes.
 6. Stāvot uz vietas, izapļo katru pēdu un 5 reizes uz labo un uz kreiso pusi.
 7. Ja tomēr jūties neiesilis, viegli paskrien uz vietas, pārmaiņus ceļot ceļgalus priekšā, pēc tam, turpinot skrējienu uz vietas, atcel papēžus uz augšu, tuvinot augšstilba aizmugurei.

 

Tu neesi beidzis sportot, ja neesi atsildījies

 

Atsildīšanās pēc treniņa ir tikpat nozīmīga kā iesildīšanās. Tā nomierina ķermeni un paātrina tā atjaunošanos pēc fiziskās slodzes, kas ir īpaši svarīgi bērniem, lai jau nākamajā dienās nesāpētu kājas un mugura, savukārt bērniem nezustu vēlme sportot.

 

 1. Kolīdz pabeidz sportošanu, ļauj elpošanai un sirdij nomierināties, veicot dziļu ieelpu un stiepjoties ar rokām uz debesīm, izelpojot noapaļo muguru, noliecies uz priekšu un kājas turi pilnīgi taisnas. Veic piecas nesteidzīgas ieelpas un izelpas.
 2. Noliecies uz priekšu, ceļgali ir taisni, viegli pagriez augumu uz vienu un otru pusi, ļauj, lai pastiepjas augšstilbu aizmugure un muguras lejasdaļā viens un otrs sāns.
 3. Pieturoties pie atbalsta, saliec uz aizmuguri vienu kāju, pieturi pēdu ar roku, ceļgalus turi tuvu. Ļauj, lai pastiepjas un atslābinās augšstilba priekšpuse. Atkārto ar otru kāju tāpat.
 4. Stāvot ar skatu pret atbalstu (piemēram, sienu) pieliec rokas pie tā, ar vienu kāju sper soli atpakaļ un, tuvinot aizmugurējās kājas papēdi zemei, ļauj, lai pastiepjas tās apakšstilbs.  Atkārto ar otru kāju tāpat.

 

Pareizi izvēlēts ēdiens – mazā sportotāja labsajūtas pamats

 

Lai sportotu kā čempions, ir jāēd kā čempionam. Tas gan nenozīmē pārēšanos ar smagiem un neveselīgiem ēdieniem. Pirms sporta apēstās ātrās uzkodas, saldumi un gāzētās limonādes sporta laikā var izraisīt vēdera sāpes. Vislabāk divas stundas pirms sportošanas ir apēst spēcinošu putru ar augļiem vai kādu citu ierastu un vieglu brokastu maltīti, piemēram, graudaugu musli ar pienu vai jogurtu. Savukārt pēc skrējiena vai sporta nodarbības izsalkumu palīdzēs remdēt riekstu sauja, svaigu ogu kastīte vai kāds auglis, piemēram, banāns vai ābols – šie produkti sniegs bērnam izsīkušo enerģiju. Ja zini, ka nespēsi pretoties saldumiem, pēc aktīvās sportošanas tu noteikti vari atļauties kādu gabaliņu tumšās šokolādes vai batoniņu ar žāvētiem augļiem un graudaugiem.

Iepriekšējais rakstsNEDĒĻAS PLĀNS: labvēlīgās dienas tavam skaistumam un labsajūtai 2. – 8. maijs
Nākamais rakstsViss, kas tev jāzina par miegu!