Uzzini, vai tavas iespējamās pārliecības ir pareizas!

 

 MĪTS NR. 1: krūtis pārstāj augt pusaudžu gados.

PATIESĪBA: daudzas sievietes varbūt  nepamana to, ka viņu apaļumi veidojas pat līdz krietni virs 20 gadu vecumam. Krūšu audi turpinās mainīties arī menopauzes laikā.

 

 MĪTS NR. 2: dzīves laikā sieviete valkā gandrīz viena un tā paša izmēra krūšturi.

PATIESĪBA: lielākie šī izstrādājuma ražotāji ir izpētījuši, ka sieviete sava mūža laikā valkā vidēji 6 – 8 dažāda izmēra krūšturus. Ņemot vērā hormonālās svārstības un citus faktorus, krūtis mēneša laikā var izmainīties pat par diviem izmēriem.

 

 MĪTS NR. 3: nepārtraukta krūštura valkāšana var izraisīt krūts vēzi.

PATIESĪBA: neraugoties uz šādām baumām, nav nekādu pierādījumu, ka tas ir saistīts ar paaugstinātu risku saslimt ar šo audzēju.

 

 MĪTS NR. 4: vīrieši dod priekšroku sievietēm ar lielām krūtīm.

PATIESĪBA: pētījumi liecina, ka tieši pašas sievietes pārspīlē šajā jautājumā. Ja vīrietis patiešām vēlas būt kopā ar daiļā dzimuma pārstāvi, tad viņas krūšu izmērs nav noteicošais.

 

 MĪTS NR. 5: ja sieviete izvēlas ievietot krūšu implantus, viņas mērķis noteikti ir krūšu palielināšana.

PATIESĪBA: statistiski ir pierādīts, ka lielākā daļa sieviešu, kuras izvēlas krūšu izskata maiņu ir aptuveni 34 gadus vecas, precējušās – divu bērnu māmiņas un tieši to izmaiņas pēc grūtniecības ir iemesls, kāpēc viņas, visticamāk, gulsies zem naža.

 

 MĪTS NR. 6: lielas krūtis ir jutīgākas nekā mazas.

PATIESĪBA: to jutība nav atkarīga no krūšu izmēra, jo tā ir individuāla īpašība.

 

 MĪTS NR. 7: lielu krūšu īpašniecēm biežāk konstatē krūts vēzi. Jo mazākas tās ir, jo mazāks risks saslimt ar šo audzēju.

PATIESĪBA:  tam nav nekāda sakara ar krūšu izmēru!

 

 MĪTS NR. 8: ja krūtis pārlieku aiztiek un spaida, var veicināt krūts audzēja attīstību.

PATIESĪBA: gluži pretēji! Regulārā to izpalpēšanā un sevis pārbaudē var laikus atklāt kādas nelabvēlīgas izmaiņas, kuras var izārstēt. Pārbaudi savas krūtis vismaz reizi mēnesī!

 

 MĪTS NR. 9: sievietes ar mazām krūtīm nespēs zīdīt mazuli.

PATIESĪBA: krūšu izmēru nosaka tajās esošo  tauku daudzums nevis piena dziedzeri. Piena veidošanās lielā mērā ir atkarīga no mazuļa pieprasījuma. Daudzām sievietēm, kurām ir lielas krūtis tieši to apjoma dēļ ir problēmas ar mazuļa zīdīšanu.

 

 MĪTS NR. 10: ja izvēlēšos nebarot bērnu ar krūti, tās nenoslīdēs.

PATIESĪBA: krūts formas un tvirtuma izmaiņas ir saistītas ar saistaudu izstaipīšanos, kas var notikt arī nebarojot mazuli. Lai krūtis būtu skaistas – regulāri sporto, īpaši stiprinot šos muskuļus, kā arī ievēro sabalansētu diētu un izvairies no straujām svara svārstībām.  

 

 MĪTS NR. 11: ja nevalkāšu krūšturi, krūtis noslīdēs.

PATIESĪBA: neviens īsti nav atklājis, kas liek krūtīm šādi mainīt savu izskatu. Zinātnieki lēš, ka tas, visticamāk, ir saistīts ar sievietes DNS. Krūts audu elastību noteikti samazina straujas svara izmaiņas, arī smēķēšana. Tomēr ir pētījumi, kuros ir norādīts, ka krūštura valkāšana krietni palīdz, lai audus neizstaipītu.

 

 MĪTS NR. 12: pīrsings krūtsgalā ir drošs un nekaitīgs.

PATIESĪBA: tas ir trieciens endokrīnajai sistēmai un var paaugstināt dažādu saslimšanu risku.

 

Vai zini vēl kādu līdzīgu mītu?

Iepriekšējais rakstsTESTS: Vai tev lemta veiksme?
Nākamais rakstsKarjeras HOROSKOPS: Tev piemērotākās darbības sfēras!