Orhidejas laika gaitā kļuvušas par ļoti populāriem telpaugiem un, lai gan tās parasti ir viegli kopt, tām tomēr ir īpašas vajadzības, ja vēlies, lai orhideja uzziedētu atkārtoti. 4 vienkārši triki kas nodrošinās orhideju ziedēšanu

Orhideju smalkais un neparastais skaistums mūs ir valdzinājis gadsimtiem ilgi, un tagad tās iegādāties ir lētāk nekā jebkad agrāk. Bet tas nenozīmē, ka pēc noziedēšanas to vajadzētu izmest, lai steigtu iegādāties jaunu, jo pēc noziedēšanas to var apkopt tā, ka augs ziedēs vēl vairākus gadus. 

Ziedpumpuri nokrīt, ja tie “nav laimīgi”

Ja orhidejas tiek pakļautas lielām temperatūras svārstībām, tās var nomest pumpurus, tāpēc mēģini tās vienmēr turēt virs 16 C temperatūrā, lai palīdzētu tām augt.

Tas nozīmē, ka ir svarīgi izvairīties no to iegādes āra tirgus stendos vai lielveikalos, ja iespējams, jo īpaši, ja tās ir novietotas tuvu atvērtām durvīm.

Ja telpaugs tiek pakļauts zemai temperatūrai vai krasām temperatūras svārstībām, tas var tikt bojāts vai neizdzīvot pavisam.

 

Paskaties uz saknēm

Orhideju saknēm ir gaisa saknes, kas nozīmē, ka tās stiepjas gaisā, nevis uz leju, kā citi augi. Par laimi orhideju īpašniekiem tas ļauj vieglāk redzēt, vai ar augam nav radusies problēma, piemēram, pārmērīgas vai nepietiekamas laistīšanas dēļ.

Ja orhidejai ir pelēkas, sarāvušās saknes, tas nozīmē, ka augs ir pārāk sauss, un tam ir nepieciešams ūdens. Pārliecinies, ka augsne ir mitra, bet nekad neļaujiet tām ilgi palikt ūdens peldēs, jo tā var iegūt sakņu puvi.

 

Ja iespējams, izvairies no krāna ūdens

Smidzināšanai un laistīšanai izmanto lietus ūdeni vai vārītu ūdeni, jo īpaši, ja krāna ūdens ir hlorēts. Tāpat pārliecinies, ka ūdens ir istabas temperatūrā.

Lietus vai destilēts ūdens ir vairāk piemērots telpaugiem, jo ​​tas var palīdzēt augam uzņemt barības vielas. Dodot to, noteikti uzglabāto istabas temperatūrā, jo pārāk auksts ūdens var izraisīt augiem šoku.

 

Kad orhideja beigusi ziedēt

Kad tās beigušas ziedēt, nogriez ziedu kātu līdz augstākajam mezglam, un tās varēs atkal uzziedēt. Telpaugu īpašniekiem arī jāturpina rūpēties par savu orhideju pat tad, kad tā “guļ”, tostarp tās barošana, kas ir neparasti salīdzinājumā ar citiem augiem.

4 vienkārši triki kas nodrošinās orhideju ziedēšanu

 

 

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais raksts5 bieži sastopamas kļūdas, kāpēc diēta nenes gaidīto rezultātu
Nākamais rakstsKā cīnīties ar gremošanas sistēmas problēmām vasarā?