Vai arī tu esi viens no tiem, kam apelsīnu sula šķiet lieliski piemērota brokastīm, vai, piemēram, vitamīnu lietošana, uzdzerot glāzi apelsīnu sulas? Ir pienācis laiks pārdomāt savu dzērienu izvēli. Ir vairāki pārliecinoši, uz pierādījumiem balstīti iemesli, lai atmestu ikdienas apelsīnu sulas ieradumus. 6 iemesli, kādēļ pārtraukt apelsīnu sulas dzeršanu jau tagad

Papildus naudas ietaupīšanai jūs ietaupīsit savu veselību vairākos veidos. 

1. Apelsīnu sula var būt piesārņota ar “mūžīgām ķimikālijām”

“Mūžīgās ķimikālijas” ir vairāk oficiāli pazīstamas kā per un polifluoralkilvielas (PFAS). Visām šīm mākslīgajām ķimikālijām ir sava veida oglekļa-fluora saite, kas ir tik spēcīga, ka tiek uzskatīts, ka tā nekad nesadalīsies dabiski. Šī ir lieliska iespēja, ja mēģināt radīt produktus, kas ir izturīgi pret karstumu, ūdeni, eļļu un koroziju, un kāpēc PFAS parasti atrodami pārtikas iepakojumos.

Negatīvā puse ir tāda, ka PFAS iedarbība ir saistīta ar vairākām veselības problēmām. Patērētāju ziņojumos ir uzsvērti daži PFAS draudi, tostarp imūnsistēmas traucējumi, zems dzimšanas svars un paaugstināts vēža risks. Faktiski “The Guardian” ziņo, ka šo augļu sula satur toksisku PFAS līmeni.

Ņemiet vērā: iepakojumi, kuros ir trekni, sāļi vai skābi pārtikas produkti, piemēram, apelsīnu sula, ir īpaši PFAS iedarbības “pārkāpēji”. Tātad, ja vien jūsu apelsīnu sula nav pildīta stikla pudelē, jūs, iespējams, saņemsit “mūžīgu ķīmisko vielu” devu ar rīta maltīti.

 

2. Apelsīnu sula ir kaitīga zobiem

Ja kādreiz esat tīrījis zobus uzreiz pēc glāzes apelsīnu sulas izdzeršanas, vai arī dzēris apelsīnu sulu uzreiz pēc zobu tīrīšanas, jūs zināt, ka tie abi nav īpaši labs savienojums. Taču šī rūgta garša nav vienīgā sliktā lieta, ko apelsīnu sula atstās jūsu mutē. Eksperti saka, ka pārmērīgs dabisko augļu sulu un skābu pārtikas produktu un dzērienu patēriņš ir saistīts ar zobu eroziju. Faktiski pētnieki konstatēja, ka apelsīnu sulā esošajai skābei var būt spēcīgāka ietekme uz zobu emalju nekā profesionāliem zobu balināšanas līdzekļiem.

 

3. Apelsīnu sula var negatīvi mijiedarboties ar medikamentiem

Augļu sulā atrodamās fitoķīmiskās vielas var mainīt noteiktu medikamentu iedarbību, aizliedzot to iedarbību vai pastiprinot zāļu iedarbību, kas var izraisīt nopietnas komplikācijas. Dažādas zāles mijiedarbojas ar dažāda veida augļu sulām.

Tomēr pētījumi liecina, ka apelsīnu sula var samazināt osteoporozes medikamentu perorālo uzsūkšanos. Protams, tas ir tikai viens piemērs. Pirms jaunu zāļu lietošanas vienmēr jautājiet savam ārstam par pārtikas un zāļu mijiedarbību.

 

4. Regulāra Oapelsīnu sulas lietošana var palielināt sirds un vielmaiņas traucējumu risku

Jūs droši vien jau zināt, ka apelsīnu sula ir koncentrēts ogļhidrātu avots, proti, cukura veidā. Tomēr tas attiecas ne tikai uz kopējo cukura saturu, bet arī uz cukura veidu.

Veikalā nopērkamā apelsīnu sula satur aptuveni 28 gramus fruktozes litrā. Kāpēc tam ir nozīme? Fruktoze ir cukura veids, ko gandrīz pilnībā pārstrādā aknas, kur to var viegli pārvērst taukos, izraisot svara pieaugumu un citas veselības problēmas.

Šīs bažas ir skaidrāk ilustrētas pētījumā, kas publicēts žurnālā “The American Journal of Clinical Nutrition”. Pētījumā tiem, kuri patērēja fruktozi no ar cukuru saldinātiem dzērieniem un augļu sulām, bija augstāks asins lipīdu profils nekā tiem, kuri patērēja dabīgo cukuru svaigos augļos. Vēsturiski slikti lipīdu profili var liecināt par paaugstinātu sirdslēkmes, insulta, aptaukošanās un 2. tipa diabēta risku.

 

5. Apelsīnu sula ir mazāk “vērtīga” nekā svaigs apelsīns

Gadu desmitiem pētnieki ir novērtējuši svaigu augļu priekšrocības salīdzinājumā ar augļu sulu. Daudzi pētījumi, tostarp viens no “American Journal of Clinical Nutrition” un vēl viens no “British Medical Journal” (BMJ), iesaka aizstāt augļu sulu ar svaigiem, neapstrādātiem augļiem. BMJ pētījumā, kurā piedalījās vairāk nekā 100 000 cilvēku, atklājās, ka vairāk veselu augļu ēšana ir saistīta ar mazāku 2. tipa diabēta attīstības risku, savukārt vairāk augļu sulas dzeršana bija saistīta ar lielāku 2. tipa diabēta risku.

Turklāt eksperti atzīmē, ka svaigs apelsīns nodrošina vairāk šķiedrvielu un mazāk kaloriju nekā sulas versijā. Tas padara to par izdevīgu svara regulēšanai. Nemaz nerunājot par to, ka, ēdot svaigu apelsīnu. 

 

6. Apelsīnu sulai nepieciešams daudz apelsīnu

Lai pagatavotu vienu glāzi apelsīnu sulas, ir nepieciešami divi līdz četri apelsīni. Turklāt, jūs izmetīsiet miskastē daudz vērtīgu vielu, kas paliks pāri.

6 iemesli, kādēļ pārtraukt apelsīnu sulas dzeršanu jau tagad

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsŠonedēļ TV šovā SuperBingo laimēti 70 021 eiro!
Nākamais rakstsSendija un Danute CSDD tehniskajā apskatē nespēj savaldīt stresu