Ceļošana vienmēr saistās ar neaizmirstami skaistām sajūtām, labi pavadītu laiku un burvīgu noskaņojumu. Lai šīs emocijas izdotos izdzīvot pilnvērtīgi, tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” iesaka, ko ņemt vērā, dodoties baudīt atpūtu ārpus valsts.

 

 

Atbildīga izvēle

Izvēloties uzticēt sava atpūtas brauciena organizēšanu tūrisma firmai, pirms pakalpojumu pirkuma veikšanas, ir ieteicams pārliecināties, vai uzņēmums ir oficiāli reģistrēts. Par to bez maksas var pārliecināties interneta vietnē www.lursoft.lv.

 

Tāpat ir ieteicams pārliecināties, vai uzņēmums ir reģistrēts Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru datu bāzē, kur noteikti jāreģistrējas visiem Latvijas uzņēmumiem, kas nodarbojas ar tūrisma pakalpojumu sniegšanu. http://tato.em.gov.lv.

 

Katru darījumu pirms naudas norēķinu veikšanas ir nepieciešams noformēt rakstiski, parakstot līgumu, kurā detalizēti ir atrunātas ceļojuma detaļas, cenā iekļautie pakalpojumi, gala cena, samaksas termiņi, kā arī pušu atbildība.

 

 

 

Dokumenti

Pase

Uz ārzemēm var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu (pasi, identifikācijas karti). Ceļošanas dokuments, kura derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, ir nederīgs. Lielākā daļa valstu pieprasa, lai ceļošanas dokuments būtu derīgs ne mazāk kā sešus mēnešus pēc brauciena pēdējās dienas (iespējams, ka tiek pieprasīts derīguma termiņš arī 12 mēnešus pēc brauciena). Ieteicams šo noskaidrot pirms izbraukšanas un nepieciešamības gadījumā nomainīt ceļošanas dokumentu vai pagarināt tā derīguma termiņu. Detalizēta informācija par nepieciešamajiem valstī iebraucamajiem dokumentiem ir pieejama attiecīgās valsts vēstniecībā. Visu vēstniecību kontakti ir atrodami LR Ārlietu ministrijas mājās lapā un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās vai mājas lapā.  

 

Vīza

Pirms ceļojuma ir svarīgi noskaidrot, vai ieceļošanai izvēlētajā valstī nav nepieciešama vīza. To valstu un teritoriju sarakstu, uz kurām var doties bez vīzas, var atrast Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājaslapā vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80005905.

 

Veselība

Ceļojot ārpus Latvijas, var būt nepieciešama vakcinācija pret slimībām, kas ir sastopamas citās pasaules valstīs un teritorijās. Vakcinācija var pasargāt no daudzām ar ceļojumu saistītām infekcijām. Informāciju par nepieciešamajām vakcīnām un rekomendācijām, ceļojot uz noteiktām valstīm var atrast Vakcinācijas centra mājaslapā.

 

Nepieciešamās potes ieteicams noskaidrot vismaz astoņas nedēļas pirms plānotā ceļojuma, jo dažas vakcīnas ir nepieciešams veikt savlaicīgi, lai ļautu organismam izstrādāt imunitāti, kā arī dažas vakcīnas jāveic vairākās reizes vairāku nedēļu garumā.

 

 

Ceļojumu apdrošināšana

Aizsardzībai ceļojuma laikā ir būtiska atbilstoša ceļojumu apdrošināšana. Izvēloties apdrošināšanas polisi, ir ieteicams pievērst uzmanību, lai tā segtu vismaz šādus riskus: ceļojuma atcelšanas izdevumus, ja ceļotājs nevar doties ceļojumā; nodrošinātu palīdzību (iekļaujot medicīniskos izdevumus un repatriāciju) nelaimes vai saslimšanas gadījumā atrodoties ārvalstīs, kā arī paredzētu kompensāciju paliekoša ievainojuma, nāves, bagāžas aizkavēšanās vai pazušanas gadījumos.

 

Papildu tam Nacionālajā veselības dienestā (NVD) bez maksas iespējams noformēt Eiropas Veselības apdrošināšanas karti, kas apliecina ceļotāja tiesības saņemt nepieciešamo vai neatliekamo medicīnisko veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kāda tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Vairāk par karti iespējams uzzināt ŠEIT!

 

 

 

Nauda un personīgās mantas

Esot ceļojumā, īpaši jārūpējas un jāglabā ir savas personiskās mantas, kuru pazušana nepatīkami var ietekmēt turpmāko atpūtu – pase, nauda, biļetes, telefons un atslēgas. Saskaņā ar dažu valstu normatīvajiem aktiem, viesnīca nav atbildīga par lietām, kas atstātas viesnīcas numuros. Ieteicams ir iznomāt viesnīcas seifu un glabāt tajā pasi, naudu un citas vērtīgās lietas. Arī citas viesnīcas numuriņā atstātās vērtslietas, tiek rekomendēts glabāt aizslēdzamās somās.

 

Ja, dodoties ārpus viesnīcas, nav iespējas svarīgākās mantas atstāt seifā, ir ieteicams par tām īpaši parūpēties – glabāt aizverama tipa somā, visu naudu neglabāt tikai vienā vietā, bet sadalīt pa dažādām somas kabatiņām, neizmantot bankas karti kā vienīgo naudas avotu un vienmēr parūpēties arī par skaidras naudas esamību, izdrukāt ceļojumu dokumentus.

 

Uzturs

Svešās valstīs tiek ieteikts nedzert ūdeni no krāna. Ar baktērijām piesārņots ūdens var kaitēt veselībai un izraisīt veselības problēmas. Būtiski ir ievērot arī personisko higiēnu un vienmēr pirms ēšanas rūpīgi nomazgāt rokas. Pirms maltītes jāpārliecinās, lai ēdamrīki un trauki būtu patiesi tīri. Nepieciešamības gadījumā tos var pārslaucīt ar mitrajām salvetēm. Ja uzturā tiek lietots ielas ēdiens, ieteicams, lai tas būtu gatavots iespējami augstākā temperatūrā un uzreiz arī tiktu pasniegts.

 

 

 

Lai droša un patīkama ceļošana!

Sabiedrība

Negaidīts pavērsiens noticis šovā “Lauku sēta”

  Piektdien, 17. septembrī, kanālā TV6 plkst. 21.00 realitātes šova “Lauku Sēta” dalībniekiem tiks dotas tikai...

Naktī liela nelaime notikusi Cēsīs

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16. septembra plkst. 06.30 līdz 17. septembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Diemžēl pienākušas skumjas ziņas par ceturtdien pie Rīgas HES notikušo smago negadījumu

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 80 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 17 cilvēki un viens gājis...

Skolēni nebaidās un demonstratīvi smēķē elektroniskās cigaretes pat skolas teritorijā – VIDEO

  Smēķēšana nepilngadīgo vidū joprojām ir problēma. Jēkabpils novada izglītības iestādēs novērots, ka pēdējā laikā skolēni...

Latvijā vecākais spēlējošais aktieris svin 70 gadus uz Dailes teātra skatuves – VIDEO

  Vai jūs zināt, kurš Latvijā ir vecākais vēl spēlējošais aktieris? Tas ir cienījamais Gunārs Placēns....

“Jūtos katra centa vērta!” Liene Kiviča soctīklos nāk klajā ar drosmīgu atklāsmi

  Māksliniece, mūziķa Andra Kiviča sieva Liene Kiviča sociālajos tīklos nākusi klajā ar drosmīgu un iedvesmojošu...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. septembris

  Zvaigznes ir parūpējušās, lai šī diena ik vienam būtu patiesi aizraujoša.  Saņemsi vairākas atklāsmes dažādās...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. septembris

  Zvaigžņu raidītā mīlestības pilnā enerģija parūpēsies par savstarpēju laipnību un sapratni. Bet ko vēl tev...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. septembris

  Pirmā dienas puse solās būt ļoti pozitīva, tā radīs dažas oriģinālas idejas un vīzijas nākotnes...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. septembris

  Šodien zvaigznes neiesaka uzklausīt padomus no mazpazīstamiem cilvēkiem. Iespējams, ka tie, kuri nav patiesi ieinteresēti,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. septembris

Laiks skrien vēja spārniem, septembris teju jau pusē. Nāc, aplūko, ko šī diena sola tieši...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. septembris

  Dienas pirmo pusi zvaigznes iesaka pavadīt ar ģimeni, stiprinot attiecības, kā arī veicot mājas darbus....

Mājai un Dārzam

Izskan jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas nogalē pastiprināsies austrumu, ziemeļaustrumu vējš, kas daudzviet arī būs brāzmains. Vietām, galvenokārt valsts dienvidos,...

Sinoptiķis Bricis sarūgtina iedzīvotājus: Prognozes kļuvušas vēl nepatīkamākas – VIDEO

  Ja pagājušajā nedēļā vēl varējām baudīt atvasaru, tad šonedēļ laiks kļūs krietni rudenīgāks. Plašāk par...

Šonedēļ laiks ievērojami mainīsies

  Pirmdiena būs vislietainākā un vējainākā nedēļas diena, bet sākot ar otrdienu biežāk uzspīdēs saule un...

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit