Ir ļoti daudz un dažādu festivālu, kas pulcina milzīgas cilvēku masas. Bet, vai tu zini, kuri ir 6 dīvainākie festivāli? Piedāvājam tev nedaudz tajos ielūkoties. Iespējams, kādā no tiem esi pat bijusi.

 

Apelsīnu kaujas

 

Foto:News.ripley.za.net
Foto:News.ripley.za.net

Tas ir festivāls, kas notiek Itālijas ziemeļos – Iverā, un tas ir tradicionāls pasākums, kas norisinās kopš 19. gadsimta. Tā ir kauja ar apelsīniem starp dažādām organizētām grupām. Svētku norises laikā, pilsētnieki, kuri uzņēmušies dalību tajā, tiek sadalīti deviņās komandās un met viens otram ar apelsīniem. Festivāls noris februārī un ilgst trīs dienas – svētdien, pirmdien un otrdien. Tā norises laikā vienmēr tiek kurināts arī milzu ugunskurs, kas simbolizē ziemas beigšanos.
Bēbīšu lekšana

 

Foto:Chillisauce.co.uk
Foto:Chillisauce.co.uk

Norit katru gadu jūnija pirmajā nedēļā Spānijā – Castillo de Murica. Simtiem pieaugušu vīriešu ietērpjas autiņbiksītēs un piedalās skrējienā. Tajā pašā laikā ir cilvēki, kuri pārģērbjas par matadoriem un lec pāri uz matrača gulošiem bērniem, kuru vecāki ar lepnumu tajā noskatās. Vēl viena tradīcija šī festivāla laikā ir tāda, ka viens vīrietis skraida pa visu pilsētu cāļa kostīmā un ķer ikvienu, kurš tam ienāk prātā. Iedzīvotāju uzdevums – spēt veiksmīgi izvairīties. Nav gan ziņu par to, kas notiek, ja aizbēgt neizdodas.

 

Tomātu kaujas

 

Foto:Ashleystravel.com
Foto:Ashleystravel.com

La Tomatina festivāls notiek Valensijas pilsētā Bunjolā ik gadu – pēdējā augusta trešdienā. Līdzīgi kā Itālijas apelsīnu kaujās, arī te galvenais uzdevums ir mētātis – vienīgā atšķirība – ar tomātiem. Nav atļauts mest neko citu, kā vien tomātus.

 

Dubļu festivāls

 

Foto:Jetsetta.com
Foto:Jetsetta.com

Notiek Dienvidkorejā – Borjeongā. Tas ir salīdzinoši jauns, jo pirmo reizi notika 1998. gadā. Parasti tas norisinās jūlija otrajā nedēļā. Dubļi milzu baseinos tiek nogādāti pludmalē un tur notiek publiskā peldēšanās tajos, kas beidzas ar dejām un jautrību. Sākotnēji šis pasākums tika domāts kā prezentācija veselīgai un dabiskai dubļu kosmētikas ražošanai, taču cilvēkiem tas tā iepatikās, ka nu tas notiek katru gadu, un ir kļuvis par lielisku tradīciju.

 

Kanamara Matsuri

 

Foto:Papodehomem.com.br
Foto:Papodehomem.com.br

Notiek katru gadu pirmajā aprīļa svētdienā Japānas pilsētā Kavasaki. Galvenā šī pasākuma tēma ir dzimumloceklis. Tas tiek ietverts visur – dekorācijās, plakātos, ilustrācijās, saldumos, suvenīros un visur citur, kur vien izdoma atļauj. Tā doma ir protests pret prostitūtu aktīvo darbību, kas nenoliedzmi vairo seksuāli transmisīvo slimību iegūšanu. Galvenā pārliecība ir tā, ka dzimumloceklis ir paredzēts uzticībai, laulībai, ģimenes veidošanai, nevis vieglprātīgai dzīvei.

 

Bay to Breakers

 

Foto:Kathiandsa.net
Foto:Kathiandsa.net

Tas ir ikgadējs skriešanas festivāls, kas notiek Sanfrancisko, Kalifornijā trešajā maija svētdienā. Distance ir 10 kilometrus gara. Tas ir populārs ar to, ka cilvēki izvēlas dažādus kostīmus kādos skriet, vai dara to pilnīgi kaili. No 1986. – 2010. gadam tas bija festivāls ar pasaules rekordu, jo tajā piealījās vairāk nekā 110 tūkstoši dalībnieku.

 

Vai esi piedalījusies kādā no tiem?

Iepriekšējais rakstsPirmais randiņš:Piedod, vakariņu nebūs, uzcienājies ar… TO!
Nākamais rakstsPirmais randiņš:Svešs ģīmis, balss un pārmērīga dievbijība