Vai tu tici spokiem? Vai tevi aizrauj mistiskais un nezināmais? Lūk, astoņas pilsētās – tās tiek uzskatītas par baisākajām spoku pilsētām pasaulē.

 

Krako, Itālija

Krako ir pamesta viduslaiku pilsēta Itālijas dienvidos, Bazilikatas reģionā, 54 km no Matēras. Šī mazā pilsēta Itālijas dienvidos tika dibināta 8. gadsimtā. Reiz pilsētā dzīvoja apmēram 1500 cilvēku, taču kopš pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākuma viņi pamazām pameta savas mājas. 1963. gadā zemes nogruvuma dēļ iedzīvotāji tika evakuēti. Pēc desmit gadiem notika plūdi, pēc tam virkne zemestrīču. Kopš astoņdesmitajiem gadiem Krako pilsētā neviens nedzīvo, bet tūristi visu laiku apmeklē pilsētu, lai tikai apskatītu Jaunavas Marijas statuju, kas joprojām palikusi neskarta, neraugoties uz neskaitāmajām katastrofām, kas piemeklējušas pilsētu. Mūsdienās Krako dēvē par spoku pilsētu. Oficiālu ekskursiju uz Krako nav: tie, kuri ir droši par sevi, dodas uz pilsētu pilnībā atbildot paši par savu drošību, jo klints var nogrūt jebkurā brīdī. Tomēr tūristi pilsētu ir iemīļojuši, jo ir daudz stāstu par to, ka Krako spokojas. 

 

Terlingua, Teksasa, ASV

Terlingua ir kalnrūpniecības rajons, kas atrodas Brewster County dienvidrietumos, Teksasā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Vēl 1903. gadā Terlinguā iedzīvotāju skaits bija ap 3000 cilvēkiem, taču 2010. gadā tur bija palikuši vien 58. Pilsēta radās un izveidojās līdz ar minerāla cinabarīta ieguvi, veidojot koloniju, taču mūsdienās tur palikušas vien tukšas, pamestas mājas un dažas ģimenes, kuras aizvien var izvest ekskursijā pa pusgruvušajām baznīcām un saimniecībām.

 

Pripjata, Ukraina

Pripjata ir pamesta pilsēta Ukrainā, Kijevas apgabalā, netālu no Baltkrievijas robežas, Pripetes upes krastā. Pilsētu sāka veidot ap 1970. gadu reizē ar Černobiļas AES celtniecības sākumu atomelektrostacijas darbinieku izmitināšanai. Pripjatas pilsēta Ukrainā, kas atrodas tikai 94 kilometru attālumā no Kijevas, iespējams, ir pasaulē slavenākā spoku pilsēta. Pirms Čornobiļas atomelektrostacijas sprādziena, kas notika pirms vairāk nekā 30 gadiem, šeit dzīvoja 50 000 cilvēku. Tagad Pripjata ir bēdīgi slavena ar tukšām skolām, rotaļu laukumiem, slimnīcām utt. Tur viss, varētu teikt, ir iestrēdzis laikā un telpā, kopš 1986. gada.

 

Hašima sala, Japāna

Hašimas sala, kas saukta arī par Gunkajimu, tulkojumā no japāņu valodas nozīmē Kaujas kuģu sala. Tā atrodas 15 kilometru attālumā no Nagasaki un 1881. gadā salas zemūdens ogļraktuvēs strādāja aptuveni 5000 vietējo. Saskaņā ar oficiālo informāciju, viņi visi pameta savas mājas 1974. gadā, kad vairs nebija iespējama ogļu ieguve, līdz ar to beidzoties nodarbinātībai. Dabiski, ka kalnraču atbalstam tika uzbūvētas daudz un dažādas iespējas – ēkas utt., taču  mūsdienās tas viss ir pamests un tā vien gaida, kad ieradīsies tūristi.

Virtuāli salu vari iztaigāt: https://www.hashima-island.co.uk/#

 

Kolmanskopa, Namībija

Āfrikas tuksnesī atrodas spoku pilsēta ar nosaukumu Kolmanskopa. 1900. gadu sākumā šī bija viena no pasaules lielākajām dimantu raktuvēm, un attiecīgi cilvēki uzcēla restorānus, kazino, izklaides zāles, staļļus, darbnīcas u.c. Tomēr “dimantu impērija” ātri sabruka, un visa iedzīve šajā vietā tika pamesta, atstājot pilsētu smilšu dievu ziņā. Tagad reiz plaukstošo un bagāto vietu pārņem tuksnesis.

 

Rosa sala, Indija

Dzīve tropu salā var būt īsts izaicinājums, jo nav noslēpums, ka nebeidzamās dabas katastrofas turpina nogalināt iedzīvotājus. Taifūni, cunami, zemes nogruvumi un citi dabas brīnumi viens pēc otra turpināja iznīcināt šīs vietas pilsoņus. Tomēr vecās ēkas, piemēram, mājas, baznīca, slimnīca un citas, kas celtas XVII-XX gs., joprojām ir labi saglabājušās džungļos.

 

Riolīta, Nevada, ASV

Riolīta ir spoku pilsēta Nī apgabalā, ASV Nevadas štatā. Tā atrodas Bullfrog Hills, apmēram 190 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Lasvegasas, netālu no Nāves ielejas nacionālā parka austrumu robežas. Pagājušā gadsimta sākumā Riolīta bija īsta zelta meka. Tagad tā ir vēju un smilšu pilsēta, kur laiku pa laikam uzrodas tūristi. Šos viesus sagaida dīvaina skulptūra: kalnracis ar pingvīnu staigā tuksneša vidū. Katrā ziņā statuja nav vienīgā, ko vērts redzēt. Neaizmirstiet apbrīnojamo māju no pudelēm!

 

Turmonda, Rietumvirdžīnija, ASV

Pilsētu 1800. gadā dibināja kalnrači. Ogļu ieguves ziedu laikos Turmonda bija plaukstoša pilsēta ar daudziem uzņēmumiem un iekārtām Česapīkas un Ohaio dzelzceļam. Divsimt gadu vēlāk – 2000. gadā tā tika iekļauta pamesto pilsētu sarakstā, taču 2010. gadā tajā bija pieci iedzīvotāji. Vecais dzelzceļš, ko ieskauj mežs, joprojām piesaista tūristus. Pilsētas spozme sāka zust dīzeļdzinēja rašanās rezultātā 40. un 50. gados, kad vilcieni sāka pāriet no ogļu uz dīzeļdzinējiem.

 

Iepriekšējais rakstsDiemžēl maija brīvdienas sākušās traģiski
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. maijs