Daba tik tiešām ir unikāla un nereti tā izveido tādus pārsteigumus, ka mums pat grūti kam tādam noticēt. Piedāvājam tev aplūkot dažus dabas meistarstiķus. Kuru no tiem tu vēlētos aplūkot vai varbūt jau reiz esi aplūkojusi klātienē? 

 

Vaitomo spīdošo tārpu alas Jaunzēlandē

1_foto_rakstam_Waitomo-Glowworm-Caves_TO3_tripping.com_foto

Foto:Tripping.com

1_foto_rakstam_2_waitomocaves_wcth01_wherecoolthingshappen.com_foto

Foto:Wherecoolthingshappen.com

Ala ir īpaša ar to, ka tajā mitinās tikai šajā reģionā sastopamā spīdošo tārpu suga – Arachnocampa Luminosa. Tie ir tārpi, kas ir vidēja moskīta lielumā. Līdz ar to atrašanos tumšajā alā, tā ir ļoti daudzu tūristu ievērības cienīgs apskates punkts. Un – kā nu ne? Izskatās patiesi iespaidīgi, krāšņi un pat nedaudz mistiski. 

 

Hillier ezers Austrālijā

2_foto_rakstam_exotic-place-hillier-lake_exotic-place.com_foto

Foto:Exotic-place.com

2_foto_rakstam_2_Lake_HIllier-02_nsmbl.com_foto

Foto:Nsmbl.com

Ezers unikāls ar to, ka tā ūdens ir rozā krāsā. Jā, tik tiešām rozā, tas nemaina savu krāsu un nepaliek blāvāks arī tad, ja to iesmeļ kādā traukā vai kannā. Ezera garums ir aptuveni seši simti metru, to iekļauj smilšaini krasti, kāpas un eikalipta koku meži, kas atdala ezeru no Dienvidu okeāna. 

 

Marmora alas, Carrera ezers Argentīnā un Čīlē

3_foto_rakstam_2_remote_image_516be52bd3_sites.psu.edu_foto

 

 

 

Foto:Sites.psu.edu

3_foto_rakstam_1139d7d97b85ea6334919cc927e57d23_pinterest.com_foto

oto:Pinterest.com

Marmora alas ir slavenākais apskates objekts Čīlē. Tās piesaista tūristus no visas pasaules. Izcirstās marmora arkas, ko apspīd saules gaisma un apskalo ezers – tas ir vienreizējs un krāšņs skats. No atstarotās gaismas, ko rada dzidri zilais ūdens, rodas neticami skaists vizuālais efekts un alas katru reizi izskatās citādas. 

 

Hamiltona baseins Teksasā, ASV

4_foto_rakstam_2_Austin_Hamilton_Pool_globeholidays.net_foto

Foto:Amusingplanet.com

4_foto_rakstam_hamilton-pool-8_amusingplanet.com_foto

Foto:Globeholidays.net

Tas ir dabas veidots baseins, kas izveidojās, kad upes pazemes kupols sabruka neapturamās erozijas rezultātā pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Jau vairākus gadu desmitus Hamiltona baseins ir populāra vasaras peldvieta vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Turklāt tas var dižoties ne vien ar tīru un dzirdu ūdeni, bet arī ar vairāku simtu hektāru plašu aizsargājamu un dabiski skaistu floru, dabīgu ūdenskritumu un skaistajām kaļķakmens plāksnēm un stalaktītiem, kas baseinu ieskauj.

 

Vaidaho sala Maldīvās

5_foto_rakstam_tumblr_makhrvzsiu1qc6zpdo1_500_betweenletters.com_foto

Foto:Betweenletters.com

5_foto_rakstam_2_nassy_distractify.com_foto

Foto:Distractify.com

Spīdīgs ūdens? Jā, to rada jūras mikrobi – fitoplanktoni, kas izveido šo pārsteidzošo mirdzoši zilā ūdens efektu. Droši varam apgalvot, ka šī suga rada visromantiskāko apgaismojumu visā pasaulē. Iedomājies – tu ar mīļoto guli šajā pludmalē zem zvaigžņotas debess un veries šādā ūdenī…

 

Lençóis Maranhenses Nacionālais parks Brazīlijā

6_foto_rakstam_lencois-maranhenses-national-park_filmapia.com_foto

Foto:Filmapia.com

6_foto_rakstam_2_lencoismara-long-1_bespokebrazil.com_foto

Foto:Bespokebrazil.com

Tā ir zema, plakana, dažkārt applūstoša, smilšu kāpām klāta, aptuveni 1500 kvadrātkilometru liela teritorija, kurā, par spīti bagātīgiem nokrišņiem, praktiski nav sastopama veģetācija. Parks izveidots 1981.gada 2.jūnijā un redzams brazīliešu filmā Smilšu māja.

Iepriekšējais rakstsSliktākie attiecību padomi, ko sievietes sniedz viena otrai
Nākamais rakstsVienkārši veidi, kā bez vārdiem izrādīt savu mīlestību