Noskaidro, kas ir būtiskākie iemesli, kāpēc partnerībā ir nesaskaņas.
TU NEMĀKI PAKLUSĒT: brīžiem noklusēt kaut ko nemaz nav tik slikti, jo kādreiz tavs viedoklis, īpaši tajās reizēs, kad ne kādi neizdodas rast kompromisu – var kļūt pat nevēlams. Tās ir situācijas, kad viens teikums, spēj tikai padziļināt strīdu un aizdegt to ar jaunām liesmām!
TU NEVĒLIES NEKO MAINĪT SAVĀ DZĪVĒ: attiecības ir kompromisu un savstarpēju kopsaucēju atrašanas māksla. Ja neviens no jums nevēlas kaut nedaudz piekāpties otram, panākt pussolīti pretī, lai attiecības kļūtu labākas, harmoniskākas, kas jūs vieno? Apgalvojot, ka nav dzimis vēl tāds, kura dēļ tu būtu ar mieru mainīties, riskē palikt vientulībā ar savu egoismu. Tā vietā labāk padomājiet, kā jūs abi varat kļūt labāki!
TU GAIDI, KAD KĀDS ATRISINĀS TAVAS PROBLĒMAS: apgalvojumā, ka partnerim ir jāpieņem tavas kļūdas un trūkumi ir tikai daļa patiesības. Otrai pusītei ir jāsaprot, ka tev ir problēmas, bet tās nav jāpadara par savām. Jums kopīgi ir jāmeklē risinājumi, nevis tev bezpalīdzīgi ir jāslēpjas aiz partnera muguras, cerot, ka otrs visu atrisinās tavā vietā.
TU ESI NEPASTĀVĪGA: tu apgalvo, ka zini ko vēlies un, ko nē! Taču tad – samiksē šīs kategorijas, liekot partnerim apjukt tavos domu lidojumos. Atklāti atzīsti, ka šaubies par kaut ko, nevis mētāties šurp un turp!
NEVIS NEGLĪTA, BET NESIMPĀTISKA PERSONĪBA: nevienam nav brīnums, ka bieži cilvēki mēdz pārlieku koncentrēties uz ārējiem dotumiem, aizmirstot par iekšējo daiļumu. Ir tik daudz cilvēku, kuri ir pat teju debešķīgi skaisti, tomēr tāpat nav pievilcīgi citiem. Pie vainas var būt viņu rakstura iezīmes, attieksme pret citiem, kā arī vēlme attiecībās koncentrēties tikai uz ārišķībām, nevis attiecību saturisko kvalitāti.
TU ESI PĀRĀK PRASĪGA PRET PARTNERI: problēmas, visticamāk, sākas tajā, kad otrā tiek saskatīts ikviens sīkums, katra negatīvā nianse, taču sev tiek atļautas atkāpes no vispārpieņemtajām normām. Tu taču neesi perfekta, tad kāpēc būt tik prasīgai? Katram no mums var atrast kādu melnumiņu, iespējams, tieši tāpēc neesam visi vienādi!
TU NESPĒJ PIEDOT/AIZMIRST: ļaunatminība nav laba īpašība, īpaši, ja nespēj piedot un aizmirst dažādus attiecību melno brīžu sīkumus, īpaši, ja sen jau esat visu pārrunājuši un izrunājuši, taču nākamā strīda laikā – tāpat tie tiek celti gaismā, uzsverot rūpīgi noglabātos aizvainojumus. Mums ir jāiemācās atstāt to visu pagātnē, ja to nespējam, nevajag mocīt sevi un partneri!
TEVĪ IR PĀRLIEKU DAUDZ LEPNUMA: lepnība vienmēr nostāsies tavā ceļā, tā kā sprungulis riteņa spieķos – radīs problēmas jūsu partnerībā. Brīdī, kad tavs deguns paceļas debesīs, augstprātīgi salīdzinot sevi ar citiem, labāk izvērtē kā tu vai partneris patiesībā jūtaties, pretējā gadījumā daudz ko zaudēsi!
TU VĒLIES TO, KO ESI PELNĪJUSI, BET NEGRIBI TO NOPELNĪT: daudziem šķiet, ka viņiem pienākas visa pasaule, ka viņi ir neatkārtojamas personības. Lai gan katrs, protams, esam īpašs un neatkārtojams, tomēr atceries, ka pasaule netapa vienā dienā un arī tev ir jādara kaut kas tās labā!
TAVA PAGĀTNE IR SMAGA BAGĀŽA, NEVIS MĀCĪBU STUNDA: visam, kas notiek mūsu dzīvē, ir kāds iemesls – mums tikai tas ir jāiemācās saskatīt, kam, visticamāk, ir nepieciešams laiks. Nereti mēs apzināmies, ka kaut kas ir noticis, bet nesaprotam – kāpēc, kādu vērtīgu mācību mums tas sniedz. Ja šādas epizodes – dažādās dzīves jomās – kļūst tev tikai par notikumiem, nevis vērtīgu, pamācošu pieredzi, kaut kas noteikti nav kārtībā!
TU PATĒRĒ PĀRĀK DAUDZ BLĒŅU: pārlieka sērfošana interneta plašumos un paralēlās dzīves veidošana sociālajos tīklos vai pārmērīga TV skatīšanās un/ vai datorspēļu spēlēšana utt., apzog jūsu attiecības! Iemācies sabalansēt šos pasākumus, neaizmirstot, ka reālām saistībām – tiešai komunikācijai ir daudz lielāka, pamatīgāka nozīme. Mērenība! Ja tu zini visu ārvalstu realitātes šovu personības un viņu dzīvesstāstus, taču sen neesi izlasījusi, piemēram, nevienu grāmatu vai neatceries, kad pēdējo reizi abi bijāt kādā koncertā vai teātra izrādē, ir vērts aizdomāties, vai ne?
TU NEVĒLIES NEKO IEGULDĪT ATTIECĪBĀS: ne par velti ir teiciens, ka, ko sēsi – to pļausi, tā ir viena no dzīves patiesībām. Ja vēlamies, lai attiecības būtu harmoniska un saskanīgas, mums nemitīgi ir jāinvestē tajās – laiks, rūpes, maigums – jebkas, ko vēlamies saņemt arī pretī, piekļūstot solīti tuvāk vēlamajam. Ja to darīs tikai viens, attiecībās nebūs tik nepieciešamā balansa, jo viens no jums vienmēr būs tikai devējs, otrs – ņēmējs, kas agrāk vai vēlāk radīs pamatīgas problēmas!
Protams, šādu iemeslu ir vēl ļoti daudz! Kādi ir tavi būtiskākie argumenti?