Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) apstiprina, ka Latvijā pirmajam pacientam diagnosticēta koronavīrusa izraisītā slimība COVID–19. 

Atbildīgie dienesti kopā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) veic nepieciešamos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežošanas un mazināšanas pasākumus, tostarp padziļinātu izpēti, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju par infekcijas avotu un tās izplatību, to pirmdien preses konferencē apliecināja veselības ministre Ilze Viņķele.

Ministre informēja, ka pirmā paciente, kurai diagnosticēta koronavīrusa izraisītā slimība COVID–19, nogādāta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas infektoloģijas centrs” (LIC). Paciente ir sieviete no Rīgas, kura nesen bija atgriezusies no Itālijas, Milānas, kur šobrīd ir jaunā koronavīrusa uzliesmojums. Paciente atradās mājās, un laboratorisko izmeklējumu veikšanai ieradās NMPD brigāde.

Paciente lidoja kopā ar ģimeni, tai skaitā bērnu, kurš kopā ar sievieti nogādāts LIC, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību. COVID-19 infekcija bērnam līdz šim nav apstiprināta, bet viņam ir slimības simptomi. Pārējiem ģimenes locekļiem noteikta karantīna mājās.

Paciente no Milānas uz Minheni nokļuva ar automašīnu, un 29. februārī Latvijā atgriezās ar airBaltic lidmašīnas reisu BT226, Rīgā ielidojot plkst. 17.55. Šajā reisā lidoja 145 pasažieri, no kuriem 24 pasažieri ir uzskatāmi par tuvām kontaktpersonām. No tām 8 ir Latvijas pilsoņi, tai skaitā pati ģimene. SPKC speciālistu rīcībā ir pilns pasažieru saraksts, tāpēc jau notiek saziņa ar visiem cilvēkiem, kuri uzskatāmi par tuvām kontaktpersonām. Konkrētā reisa pasažieri var sazināties ar SPKC pa tālruņiem 67081508, 67501590 vai 27802228. SPKC informēs citu valstu atbildīgās iestādes, kuru valstspiederīgie lidoja šajā reisā.

Personām, kuras atradās konkrētajā reisā, jānovēro savs veselības stāvoklis 14 dienas kopš atgriešanās Latvijā. Parādoties simptomiem, jāzvana 113. Savukārt personām, kuras tiks noteiktas par tuvām kontekatpersonām, būs jāpaliek mājās karantīnā ģimenes ārsta uzraudzībā.

Ceļojuma laikā pacientei nebija slimības simptomu, tāpēc citu cilvēku  inficēšanās risks ir zems.

Pēc atgriešanās Latvijā, ģimene no lidostas mājās devās ar personīgo auto, un līdz šim brīdim nav  apmeklējusi darbu vai izglītības iestādes.

“Atbildīgie dienesti rīkojas atbilstoši jau iepriekš izstrādātajiem plāniem, kas ļauj mums īstenot nepieciešamos pasākumus infekcijas ierobežošanai, rūpējoties par cilvēkiem, kuri slimo ar šo slimību, tālāk neizplatot vīrusu, un informētu sabiedrību par nepieciešamo rīcību,” sacīja ministre.

Visa aktuālā informācija regulāri tiek ievietota Slimību profilakses centra (SPKC) mājaslapā un SPKC un Veselības ministrijas sociālo tīklu kontos. 

Jaunais koronavīruss pirmo reizi konstatēts 2019. gada decembrī Ķīnā. Kopš tā laika tas izplatījies desmitiem valstu, miruši vairāk kā 3000 cilvēki, lielākā daļa pašā Ķīnā. Koronavīruss smagi skāris arī Irānu, Itālijas ziemeļus, daudz inficēšanās gadījumu arī Dienvidkorejā un Japānā.

 

 

 

Iepriekšējais rakstsBērnu slimnīcas ķirurgi veikuši Latvijā unikālu operāciju
Nākamais rakstspapildināta – “airBaltic” pēc pasažierei no Latvijas atklātā koronavīrusa nāk klajā ar paziņojumu