Veselības ministrijas galvenais infektologs, ārsts un profesors Uga Dumpis savā “Twitter” kontā norādījis uz kādu būtisku aspektu.
“Dažādu valstu atšķirīgie saslimstības skaitļi lielā mērā atspoguļo PCR testēšanas kapacitāti. Praktiski neviena valsts vairs nespēj ar testēšanu tikt līdzi Omikrona izplatības tempiem. Tāpēc noder arī antigēnu paštesti, kaut arī tie ir mazāk jutīgi un var būt viltus negatīvi,” viņš raksta.
Arī Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins iepriekš medijiem atzinis, ka omikrona variantam ir lielāka varbūtība uzrādīt viltus negatīvu testu. Šis vīruss vairāk vairojas kaklā un rīklē, mazāk deguna dobumā. Ņikišins sprieda, ka, iespējams, tas palīdzēs uzlabot testēšanas rekomendācijas, paraugus vairāk ņemot no rīkles, nevis deguna.
Dažādu valstu atšķirīgie saslimstības skaitļi lielā mērā atspoguļo PCR testēšanas kapacitāti. Praktiski neviena valsts vairs nespēj ar testēšanu tikt līdzi Omikrona izplatības tempiem. Tāpēc noder arī antigēnu paštesti, kaut arī tie ir mazāk jutīgi un var būt viltus negatīvi.
— Uga Dumpis (@udumpis) January 15, 2022