Valsts policija prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu pret 14. Saeimā no saraksta “Stabilitātei!” ievēlēto Gloriju Grevcovu, vēsta LTV Ziņas. 

 

Šī gada 7. oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272. panta saistībā ar kāda deputāta kandidāta iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai – šajā gadījumā Centrālajai vēlēšanu komisijai. Veicot nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības un iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, šī gada 17. oktobrī kriminālprocess paātrinātā kārtībā nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona, būdama 14. Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāts, Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniegusi ziņas par sevi, t.sk. norādot informāciju sadaļā “Darba vieta un ieņemamie amati”, kā arī “Izglītība”. Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona ar savu parakstu apliecināja, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva personai, kura tos 2022. gada 13. jūlijā iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Kriminālprocesā nopratināti vairāki liecinieki, tostarp no dažādām iestādēm un institūcijām gūtas  ziņas un informācija, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā. Viena persona kriminālprocesā atzīta par aizdomās turēto. Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanas laikā gūtā informācija dod pamatu uzskatīt, ka persona ar savām darbībām izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par kuru ir paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 272. pantā. Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada 17. oktobrī atbilstoši Kriminālprocesa likuma 425. pantam paātrinātā procesā kārtībā kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – īslaicīga brīvības atņemšana vai probācijas uzraudzība, vai ar sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Iepriekšējais rakstsLēmums nevakcinēt bērnu ne pret ko gandrīz izvēršas traģēdijā
Nākamais rakstsKādēļ “Ērkšķu” šovā ierodas ātrā palīdzība un policija?