Jau 7 gadus ceļu satiksmi Latvijā pastāvīgi kontrolē netrafarētie policijas auto. Pirms to ieviešanas autovadītāji raudzījās uz šo policijas autoparka papildināšanu ar lielu skepsi. Bet kā ir tagad un cik efektīvas ir šīs policijas mašīnas, kas ārēji ne ar ko neatšķiras no ierindas braucējiem – interesējās “360TV ZIŅneši”. Latvijas šoferīši turpina “iekrist”, nepamanot netrafarētos policijas auto – VIDEO
Ik dienu satiksmē piedalās gandrīz 50 netrafaretās policijas automašīnas. Kādus pārkāpumus autovadītāji izdara, nenojaušot par policistu klātbūtni?
Kāds Audi markas autovadītājs Ropažu novadā ir apturēts par to, ka griežoties pie luksofora, neparādīja pagrieziena rādītāju. Viņam no sākuma pat nebija skaidrs, par ko netrafaretā policijas mašīna viņu apstādināja. Sods par to ir paredzēts 15 eiro un 1 soda punkts. Taču nākot klāt pie pārkāpēja, policists Ivars Eihmanis pamanījis, ka Audi markas autovadītājs kaut ko ir noņēmis nost no vējstikla.
– Radara detektoru izmantot ir aizliegts, pareizi? – Jā… – Kāpēc izmantojam? – Nav nekādas labas atbildes. – Parādiet, kas jums ir par ierīci. Jūs zināt, ka viņu izmantot nedrīkst, kāpēc izmantojiet? – Polijā biju… – Un tagad aizmirsāt noņemt?
Par antiradara izmantošanu tā īpašniekam nāksies šķirties no 55 eiro. Pārbaudot šī autovadītāja sodīšanas vēsturi, policisti Ivars Eihmanis un Romāns Zaicevs, pamanījuši 3 pārkāpumus par ātruma pārsniegšanu.
Netrafaretām policijas mašīnām ir jāpiedalās satiksmē, uzskata abi kārtības sargi, jo tās palīdz “izķert” pārkāpējus, kuri vērīgi skatās, ja trafaretais auto ir blakus, tad brauc godīgi, kad tas ir prom, brauc kā grib un traucē citiem satiksmes dalībniekiem.
Ivars Eihmanis Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālās uzdevumu nodaļas inspektors stāsta: “Tie autovadītāji, kuri nepārkāpj, viņiem jau vienalga – trafaretā vai netrafaretā, viņš netiks sodīts un pretenziju viņam nav. Tie lielie pārkāpēji, viņiem ir pretenzijas.”
Raksturīgākie pārkāpumi, kuri tiek fiksēti, izmantojot netrafarētās policijas automašīnas, ir ātruma pārkāpumi, agresīvie braucēji. Tādā veidā policijas darbinieki, uzraugot satiksmi, tiek klāt šiem pārkāpējiem un pārtrauc pārkāpumu. Policija atzīst, ka ar šiem transportlīdzekļiem nekādas provokācijas neveic, jo to izmantošana policijas darbā ir stigri reglamentēta ar iekšējiem noteikumiem.
Vairāk skaties video!