Ogu laikā, īpaši ievārījumu un kompotu gatavošanas brīžos, lapseņu apciemojums nav nekas neparasts. Smarža dažkārt pievilina arī bites, bet dažādās situācijās cilvēkiem nereti nākas saskarties ar kameņu un pat draudīgi rūcošo iršu dzēlieniem. Portāls BrīvBrīdis.lv apkopoja omītes Ainas padomus, ko iesāk šādos gadījumos!

 

Ņemiet vērā, ka nopietnas sadzelšanas gadījumos noteikti jākonsultējas ar ģimenes ārstu. Šeit minētie ir tikai profilaktiski ieteikumi!

 

Ja kukainis jūs vai kādu citu ir sadzēlis, rīkojieties šādi:

  • Ar pirkstiem, nazi vai pinceti tūdaļ jāizvelk dzelonis. Vēlams no brūces izspiest arī dažus pilienus asiņu. Ja sadzeltajam cilvēkam ir alerģija pret šādiem kodumiem, var nedaudz asiņu pasūkt arī ar muti – neviens tādēļ par vampīru vēl nav pārvērties, norāda omīte Aina.
  • Brūce jāapstrādā ar spirtu saturošo šķidrumu – degvīnu, odekolonu, jodu. Dzēluma vietai var pielikt ko aukstu (bet sausu!). Ja uztūkums palielinās, aukstas kompreses periodiski jāliek 1-2 diennaktis.
  • Sadzeltajai vietai jācenšas nodrošināt miera stāvoklis. Sākot ar trešo dienu, var veikt uztūkuma masāžu. To vēlams sākt vietās, kur uztūkums beidzas, lai palīdzētu sadzeltajai vietai piekļūt asinīm, bet pēc tam var uzmanīgi masēt arī pašu uztūkumu.
  • Uzturā vēlams ierobežot sāls lietošanu, nevajadzētu lietot alkoholu – tie uztūkumu tikai palielinās. Ja arī pēc kādas glāzītes kļūs vieglāk, dažas stundas vēlāk būs tikai sliktāk, saka Aina.
  • Ja sadzelta seja, neguliet ar seju uz leju.
  • Ja parādās izsitumi vai nieze, nedrīkst kasīties, jo tādējādi šī sajūta tikai pastiprināsies. To atvieglos analgīns vai kādi nomierinoši pilieni, piemēram, korvalols, baldriāni, mātere.
  • Zāles pret alerģiju noteikti jautājiet ārstam. Jebkurā gadījumā, ja situācija šķiet nopietna, noteikti jādodas pie sava ģimenes ārsta.

Iepriekšējais rakstsJāņogu saldais un.. sāļais! VIDEO RECEPTE
Nākamais rakstsKā uzlabot dzirdi ar tautas metodēm mājas apstākļos? 5 RECEPTES