Izvairoties no šīm lietām, tava āda ilgāk saglabās savu jauneklīgumu un skaistumu. Turklāt – pārlieku pārcensties nevajag, jo tas bieži vairāk var kaitēt, nekā sniegt cerēto rezultātu.

 

Nepārcenties! Pareizo un piemērotāko produktu lietošanai ir jābūt teju kā tavai ikdienas rutīnai, taču pārlieku daudzu lietošana var būt sliktāka, nekā to nelietošana vispār. Pieniņi, toniki, serumi, krēmi – pārlieku liela daudzveidība var kairināt ādu.

 

Pārlieku ilga “mitrināšana”. Seju ir nepieciešams gan noskalot ar ūdeni, gan mitrināt ar piemērotiem kopšanas līdzekļiem, taču mazgāt nevajadzētu ilgāk kā vienu minūti. Arī šajā gadījumā – kas par daudz, tas par skādi. Ja pārlieku aizrausies ar ādas mitrināšanu, panāksi pretējo – to dehidratēsi.

 

Pareizo produktu lietošana. Vairums ādas kopšanas produktu ir izstrādāti speciāli dažāda veida ādas tipiem. Ir svarīgi noteikt to, kas ir piemērotākais tev. Respektīvi, ja tev ir taukaina sejas āda, nepavisam nevajadzētu lietot produktus, kas paredzēti sausai ādai vai otrādi. Pirms izvēlies, ko lietot – nosaki savu ādas tipu!

 

Pūtīšu spaidīšana. Protams, tās ir kaitinošas un neglītas, taču tik un tā nevajadzētu tās spaidīt, bakstīt, plucināt utt. Tas nelikvidēs pūtīti, bet tikai palīdzēs izplatīties iekaisumam un radīs rētas. Labāk tās nomaskēt vai doties pie kosmetologa, lai atrastu sev piemērotāko risinājumu ceļā uz tīru un skaistu ādu.

 

Stipru ziepju izmantošana. Āda izstrādā eļļas un vielas, kas tai nepieciešamas, lai saglabātu veselīgumu, taču, izmantojot stiprus mazgāšanas līdzekļus, tu bojā šo vidi. Tā vietā izvēlies maigus ķermeņa kopšanas līdzekļus – sejai ziepes labāk neizmantot nemaz, taču rokām un ķermenim pēc iespējas maigākas konsistences, barojošas, mitrinošas, kas ne tikai lieliski attīrīs ādu, bet arī papildinās tās dabisko barības vielu rezerves.

 

Pārāk daudz sejas pīlinga. Protams, vēlamies, lai āda izskatās tīra un skaista, taču pārlieku pārcensties ar skrubjiem un attīrošajām maskām nevajadzētu. Tas kairinās ādu un kaitēs tai. šādas procedūras nevajadzētu veikt biežāk kā vienu vai divas reizes nedēļā.

 

Pārāk daudz saules. Vasarā vēlamies nosauļoties dabīgā ceļā. Taču pārlieku ilga uzturēšanās saulē (tas pats attiecas arī uz solāriju) veicina ādas novecošanos un var pat provocēt ādas vēža rašanos. Nepārcenties ar sauļošanos, taču, kad dodies ķert pigmentu, noteikti lieto atbilstošu aizsargkrēmu.

 

Smēķēšana. Mēs visi zinām, ka šis netikums kaitē organismam, taču ne tikai iekšēji – smēķēšana krietni pasliktina ādas stāvokli un izskatu. Āda izskatās nogurusi un novecojusi krietni ātrāk nekā tam būtu jānotiek.

 

Nepietiekami daudz miega. Tas mazina kortizola līmeni, kas savukārt samazina enerģiju un nogurdina kā prātu, tā arī ķermeni un līdz ar to arī ādu. Rezultātā āda nogurst un noveco straujāk. Pievērs uzmanību tam, lai pietiekami atpūstos un izgulētos.

 

Nepietiekama šķidruma uzņemšana. Jā – ādai ir svarīgi arī tas, lai tu dzertu ūdeni pietiekamā daudzumā. Izdzer vismaz 2 litrus ūdens dienā un izvairies no alkohola lietošanas – tava āda būs par to tev pateicīga.

 

Gulēšana ar nenotīrītu kosmētiku. Jo vairāk kosmētikas uz tavas sejas, jo grūtāk ādai elpot. Kosmētika aizsprosto poras (jā, arī tā kas mūsdienās tiek saukta par vieglo bāzi), kā rezultātā var vairāk rasties dažādi ādas iekaisumi – pūtītes, sausas plēksnes u.c. Ja tev pietiek laika no rīta uzkrāsoties, kādēļ neveltīt mirkli vakarā, lai no tā visa attīrītu savu seju?

 

Novēlam visiem būt skaistiem un veseliem!

Iepriekšējais rakstsNEDĒĻAS PLĀNS: labvēlīgās dienas tavam skaistumam un labsajūtai 11. – 17. aprīlis
Nākamais raksts11 fakti par delfīniem, ko tu, iespējams, nezināji