Populārais aktieris Jānis Jarāns, kurš nesen bija nominēts “Lielā Kristapa” balvai kā labākais aktieris par darbu filmā “Pastkarte no Romas”, sarunā ar izdevumu “Kas jauns” stāsta par karjerā nopelnītajiem honorāriem un to izlietojumu. Aktieris Jarāns neslēpj, kur iegulda filmās un seriālos nopelnītos honorārus

Jāpiebilst, ka balvu gan ne Jānis, ne viņa filmas partnere Indra Burkovska, kura bija nominēta labākās aktrises balvai, nesaņēma, tomēr “Pastkarte no Romas” tika atzīta par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu un ar lieliem panākumiem izrādīta pašmāju kinoteātros.

Filmas budžets nav bijis liels un Jānis neslēpj, ka par darbu saņēmis vismazāko honorāru karjerā tieši spēlfilmās, bet par to nesūkstās un ir pateicīgs par šo iespēju. Viņš atminas, ka pirmo honorāru vairāku studenta stipendiju apmērā saņēmis 1978. gadā par darbu filmā “Skumjš stāsts par Keriju”. Ar studiju biedriem nopirkuši katrs pa kastei šampanieša – pēc tam uz to nav varēts paskatīties gadiem ilgi, toties ir, ko atcerēties.

Savukārt vislielākais honorārs vēl 90. gados bijis par Raimonda Paula “Latvju ziņģes” festivāla vadīšanu Ventspilī, kur toreizējā pilsētas vadība nav skopojusies, lai dāsni atalgotu viņu un Daini Porgantu. Tiem laikiem tā bijusi liela nauda, kas rakstāma četriem cipariem. Runājot, par honorāru, kas saņemts par leģendārā LTV raidījuma “Miedziņš nāk!” vadīšanu, aktieris smej – te vislielākais honorārs ir tautas mīlestība, jo viņu kā šī raidījuma seju atceras vēl šodien.

Bet kur tad viņš tērē savus honorārus? Jarāns nepērk ne dārgas automašīnas, ne gleznas vai dzīvokļus, bet sūri grūti nopelnīto naudiņu iegulda ārzemju ceļojumos kopā ar sievu. Tajos gūtās emocijas un redzētos skatus viņam neatņems neviens!

Plašāk 12.-18. marta izdevumā “Kas jauns”!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsMums katram ir savs SARGEŅĢELIS. Noskaidro, kurš ir tavējais!
Nākamais rakstsAndrejeva un Aišpurs beidzot baudījuši laiku divatā