Kamēr visa Ukraina un liela daļa Eiropas līksmo par to, ka Ukraina nocēlusi Krievijas dziedātājam Sergejam Lazarevam jau teju galvā uzlikto Eirovīzijas uzvarētāja kroni, mums ir nedaudz laika aplūkot, kas īsti ir Džamala jeb īstajā vārdā Susana Džamaladinova, 32 gadus vecā ukraiņu sensācija, kura 15.maija naktī satrieca visas prognozes.

 

Džamala pasaulē nāca 1983.gada 27.augustā Ošā, toreizējā Kirgīzijas PSR, kur pēc Staļina represijām bija pārvietoti viņas senči. Džamalas tēvs ir Krimas tatārs, māte – armēniete. Pēc Ukrainas neatkarības atgūšanas 90.-to gadu sākumā, ģimene atgriežas Krimā. Pēc Krievijas īstenotās Krimas okupācijas Džamala savu ģimeni nav apciemojusi jau teju divus gadus.

 

Sajūsmā par mūziku Džamala bijusi jau no agras bērnības. Savu pirmo ierakstu profesionālā studijā viņa veica jau 9 gadu vecumā, iedziedot 12 Krimas tatāru tautasdziesmas un arī bērnu dziesmiņas. Džamala absolvējusi klavieru klasi Aluštas mūzikas skolā, bet pēc tam iestājās Simferopoles mūzikas koledžā. Būdama viena no vadošajām savā kursā, Džamala sapņoja par karjeru klasiskajā mūzikā un redzēja sevi nākotnē uz slavenās Milānas operas La Scala skatuves.

 

1

 

Tomēr aizraušanās ar džezu un austrumu mūziku, kā arī sevis meklējumi vēlāk mūzikā meiteni aizveda pa citu ceļu, veidojot to Džamalu, kādu mēs redzam šodien. Jaunā sieviete pārcēlās uz Kijevu, aktīvi piedaloties dažādos kultūras pasākumos un kopjot Krimas tatāru tradīcijas.

 

Pirmos soļus uz lielās skatuves viņa spēra 15 gadu vecumā, piedaloties dažādos vokālistu konkursos Ukrainā, Krievijā un citās Eiropas valstīs. Pagrieziena punkts bija 2006.gads, kad viņa izpelnījās lielu ievērību un atzinību kādā džeza festivālā. Viņu uzrunāja slavenā horeogrāfe Jeļena Koljadenko, piedāvājot dziedāt vadošo vokālu kādā viņas iestudētā izrādē. Džamalas ceļš uz virsotnēm kļuva platāks un gludāks.

 

Vēl pēc dažiem gadiem Džamala triumfēja tepat Jūrmalā notiekošajā, pretrunīgi vērtētajā konkursā Jaunais Vilnis. Toreiz 2009.gadā konkursa vadība pat apgalvoja, ka Džamala neiekļaujas tā formātā, tomēr Ukrainas pārstāve ar savu sniegumu parādīja, ka ir pati labākā. Džamala jau bija sasniegusi lielu popularitāti, piedalījās lielos koncertos, visos vadošajos Ukrainas TV šovos un arī operās.

 

 

 

Pirmo reizi uz Ukrainas Eirovīzijas atlases skatuves tolaik 27 gadus vecā dziedātāja kāpa 2011.gadā, ar pirmo mēģinājumu lielo konkursu gan nesasniedzot.

 

Stokholmā Džamala visai Eiropai atklāja savu Krievijas asi kritizēto kompozīciju 1944, kas stāsta par Krimas tatāru deportācijām un viņas vecvecmāmiņu. Džamala atklāj, ka viena no viņas vecvecmāmiņas meitām izsūtīšanas laikā mirusi un no kravas auto “izsviesta kā atkritumi”.

 

Pirms nacionālās atlases kādreizējā ukraiņu Eirovīzijas uzvarētāja Ruslana sacīja, ka Ukrainas tauta būs idioti, ja nebalsos par Džamalu. Dziedātāja triumfēja savā dzimtenē un naktī uz 15.maiju virs galvas cēla arī Eirovīzijas stikla trofeju. Eiropa Džamalai iedeva 534 punktus, ar ko bija gana, lai apsteigtu Austrāliju (511) un Krieviju (491). “Ja tu dziedi patiesību, tas patiešām var saviļņot cilvēkus,” pēc triumfa teica Džamala.

 

 

 

Džamala līdz šim izdevusi 5 albumus, izveidojusi vairāk nekā 10 videoklipus un filmējusies vairākās filmās. Nav šaubu, ka viņas ceļš tikai turpināsies!

 

 

Sabiedrība

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...
Foto:Flickr.com/Ilya Schurov/CC

Aizvadīti neaptverami traģiski Jāņi: bojā iet visa ģimene, vairāki noslīkuši

  Operatīvo dienestu sniegtā informācija liecina, ka Līgo dienā traģiski bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, bet...

Kašers un Jānis pirms kāzām “saceļ kājās” Kopenhāgenu; parādās negaidītas grūtības

  "STV Pirmā" šovs "Slavenības. Bez filtra" turpina vēstīt par Latvijas slavenāko geju Kašera un Jāņa...

“Tad nu par visu!” Žanis no Magones saņem pamatīgu sutu

  Gatavojoties karstajai vasarai, Žanis ir nodzinis gan ūsas, gan matus un kā smej pati Magone...

“Paldies Dievam, ka vispār esmu dzīvs!” Kā šobrīd klājas tautā iemīļotajam profesoram Danilānam?

  Jau vairākkārt vēstīts, ka tautā iemīļotais gastroenterologs, ārsts un profesors Anatolijs Danilāns decembrī nopietni saslima...

Atraitne pastāsta par skumjo nakti, kad no mums atvadījās leģendārais mūziķis Meijers

  Izdevuma "Privātā dzīve" 22.jūnija - 5. jūlija numurā 17. jūnijā mirušā mūziķa Gunāra Meijera atraitne...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....

Sinoptiķi atjaunojuši sarkano brīdinājumu – tas ir spēkā līdz Līgo vakaram

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi atjaunoši iepriekš izplatīto sarkano brīdinājumu par ekstremālu karstumu....