Bieži vien pie ģimenes ārstiem ir garas rindas, tāpēc, ja gadās saslimt, ne vienmēr var uzreiz saņemt konsultāciju. Nereti pirmais solis ir došanās uz aptieku, lai lūgtu palīdzību farmaceitam. Bet tagad paši farmaceiti ir nobažījušies, ka tuvākajā nākotnē varētu sākt “iznīkt”. Un ne jau kāda vīrusa vai baktēriju dēļ. Aptiekāru raizes uzklausīja “360TV ZIŅneši”. Aptiekas aizvien biežāk saskaras ar šo problēmu
Gandrīz ceturtā daļa Latvijas farmaceitu un viņu asistentu ir vecuma grupā virs 60 gadiem. Dažu gadu laikā 700 – 800 farmaceitu un farmaceitu asistentu dosies pensijā, bet jaunie uz aptiekām nesteidz strādāt.
Jaunie farmaceiti labāk izvēloties strādāt zāļu ražošanas kompānijās pašmājās vai dodas strādāt uz starptautiskām kompānijām, kuras piedāvā daudz vilinošākus nosacījumus. Jau tagad aptiekās trūkstot farmaceitu, bet vēl pēc dažiem gadiem problēma varētu samilzt, un cietēji varētu būt iedzīvotāji.
Vienlaikus ir skaidri redzams, ka pieaug farmācijas pakalpojumu pieprasījums. Ārsti vīrusu sezonā ir noslogoti, tāpēc iedzīvotāji bieži vien steidz uz aptiekām pie farmaceita, kas ir pirmais padomdevējs par medikamentiem, ja gadījies sasirgt.
Tiekoties ar ziņnešiem, Veselības ministrijas pārstāvis sagatavojis statistikas datus un mierina, ka pašlaik Latvijā aptieku skaits ir pietiekošs, proti, 40 aptiekas uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, kas ir vidējs Eiropas rādītājs. Ir valstis, kur aptieku skaits esot krietni mazāks.
Tāpat ministrijā ir pārliecināti, ka ar farmaceitu nodrošinājumu šobrīd situācija neesot kritiska, galvaspilsētā tas nerada problēmu. Taču tas, kā nodrošināt ar farmaceitiem aptiekas vientuļākajos Latvijas reģionos, tas gan sagādājot galvassāpes. Tāpēc viens no Veselības ministrijas veicamajiem pasākumiem ietver farmaceitu nodrošināšanu lauku reģionos, kā arī farmaceita profesijas prestiža celšanu. Vairāk skaties video!