Nepilnu četru mēnešu laikā Latvijas Samariešu apvienības un mazumtirgotāja “Lidl” kopīgi uzsāktajā labdarības projektā “Lai vecums nav vientulība” “Lidl” veikalu taromātos ziedoti gandrīz pieci tūkstoši eiro vientuļo sirmgalvju atbalstam. Pateicībā par savu klientu atsaucību “Lidl” ziedoto summu dubulto un palielina kopīgo ziedojuma apjomu līdz 10 tūkstošiem eiro.

Šie papildu līdzekļi tiks izmantoti, lai labiekārtotu mobilās aprūpes automašīnas Kurzemes, Zemgales un Vidzemes reģionos un iegādātos palīgierīces senioru aprūpei.

Pērn 15. septembrī Latvijas Samariešu apvienība (LSA) un “Lidl” uzsāka Latvijā pirmo ziedošanas akciju taromātos, kurā iegūtos līdzekļus novirza vientuļo senioru atbalstam visā Latvijā. Īpaši aktīva ziedošana taromātos reģistrēta decembrī, kad ziedojumu apmērs trīskāršojās. Kopumā iedzīvotāji labdarībai “Lidl” taromātos ir ziedojuši depozīta maksu par 48 tūkstošiem taras vienību.

“Mēs sakām milzīgu paldies visiem ziedotājiem, jo katri 10 centi šajā projektā ir nauda, kuru kopā saliekot, mēs varam palīdzēt uzlabot vientuļo un aprūpējamo senioru sadzīves apstākļus. Redzot ziedotāju atsaucību, “Lidl” nevarēja palikt malā, un mēs dubultojām ziedoto – pievienojot vēl 5000 eiro, kas tiks izmantoti nozīmīgai vajadzībai senioru aprūpē – mobilās aprūpes automašīnu labiekārtošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei,” saka Dana Hasana, “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja.

Latvijas Samariešu apvienības (LSA) vadītājs Andris Bērziņš stāsta, ka mobilās aprūpes automašīna ir unikāls, komplekss risinājums aprūpes nodrošināšanai lauku teritorijās, kur maznodrošinātie, vientuļie seniori dzīvo apstākļos bez vannasistabas, siltā ūdens, veļasmašīnas un citām mums ierastām labierīcībām. “No sirds pateicamies katram ziedotājam un “Lidl” par iniciatīvu dubultot saziedoto summu, uzlabojot senioru dzīves kvalitāti, lai vecums nav vientulība,“ uzsver A. Bērziņš.

Katru mēnesi  “Lidl” veikalu  taromātos ziedotā naudas summa nonāk LSA rīcībā, lai sniegtu atbalstu LSA aprūpē esošiem vientuļiem senioriem programmā “Vecums nav vientulība”. Pirmās paciņas ar ikdienas sadzīves precēm un pārtiku, kas tika iegādātas par ziedoto naudu, vientuļos seniorus Rīgā un reģionos  sasniedza  jau novembrī, un tā turpinās katru mēnesi.

Svarīgi atzīmēt, ka ziedojumi taromātā tiek novirzīti atbalstam pēc reģionālā principa. Piemēram, Ogres “Lidl” veikala taromātā ziedotie līdzekļi tiek izmantoti primāri Ogres novadā dzīvojošo vientuļo senioru atbalstam, tas pats attiecas uz Ventspili, Jēkabpili vai Rēzekni un citām pilsētām, kur strādā samariešu kustība un atrodas “Lidl” veikali.

Pašreiz LSA aprūpē ir vairāk nekā 2700 vientuļo senioru Latvijā, ziedot kuriem var visā  “Lidl” veikalu tīklā jeb divdesmit vienā veikalā 12 pilsētās.

Par Latvijas Samariešu apvienību

LSA ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā, kurā ir nodarbināti vairāk nekā 1000 algotu darbinieku un darbojas vairāk nekā 300 brīvprātīgo. LSA ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālos, medicīniskus un apmācības pakalpojumus.

Par “Lidl”

“Lidl” kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group” ir viens no lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 000 veikaliem un 200 loģistikas centriem “Lidl” pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā.

SIA “Lidl Latvija” izveidots 2018. gada februārī, un savu veikalu tīklu Latvijā atvēra 2021. gada 7. oktobrī. Šobrīd “Lidl Latvija” ir 21 veikals 12 Latvijas pilsētās.

Sabiedrība

Ziemassvētkos mīklaini pazudusī siguldiete diemžēl atrasta mirusi

  Valsts policija pārtrauc meklēt Viju Priedīti – diemžēl sieviete atrasta mirusi. Policijas rīcībā esošā informācija...

Prieka vēsti no “Lidl” saņēmuši siguldieši – veikals būs!

  Pēc rūpīgas vietējās situācijas analīzes, un lai būtu tuvāk saviem klientiem, mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija”...

Apdrošinātāji nosauc divas pārliecinoši zagtākās auto markas Latvijā

  Lai arī nozagto automašīnu skaits pēdējos gados samazinās, zagļu iecienītāko auto marku TOPa augšgalā joprojām...

“Mīla kemperī”: Iekšējās izbalsošanas laikā notiek negaidīts pavērsiens

  Populārajā pašmāju šovā “Mīla kemperī” pienākusi kārtējā izbalsošana. Šajā reizē dalībniekiem savā starpā jāizlemj, kuram...

Pazīstamā TV seja nolēmusi pamest Zaķusalu

  Kā vēsta izdevuma "Privātā dzīve" 28. marta - 10. aprīļa dubultnumurs, Latvijas Televīzijas laika ziņu...

Zināms, kā šobrīd klājas aktierim Eglienam, kura ārstēšanai ziedoja daudzi

  Izdevuma "Privātā dzīve" 28. marta - 10. aprīļa dubultnumurs stāsta par to, kā šobrīd klājas...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/JLS Photography - Alaska/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. marts

  Šodien rīta pusē vēlams koncentrēties uz to, kas patiesi ir svarīgs – ģimeni, darbu un...
Foto:E.standard.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. marts

  Šī diena burtiski aicina darboties! Met malā slinkumu un ķeries pie svarīgiem, nepadarītiem darbiem. Smagi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. marts

  Auns Šo dienu pavadīsi ļoti produktīvi. Izdarot gana daudz gan mājās, gan dabā, centies neaizmirst vēl...
Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 27. marts – 2. aprīlis

Teju neticami, cik ātri aizsteidzas laiks, jo šajā nedēļā jau godam pavadīsim pavasara pirmo mēnesi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. marts

  Ir pavasara sākums un lietas virzīsies gana labi. Centies nezaudēt savu motivāciju un saglabāt darbības...
Foto:Flickr.com/Douglas Scortegagna/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. marts

  Ko zvaigznes tev sola 24. martam?   Auns Tu pavadīsi šo dienu lauku mājās pie kāda no saviem...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laika apstākļiem vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem pirmdienas vakarā un naktī...

Prognozes iepriecinošākas, bet sniegs būs! Sinoptiķis Bricis atklāj visu par turpmāk gaidāmo

  Brīvdienās daudzās (īpaši Vidzemes) upēs turpinājās pali. Daži vietējas nozīmes ceļi joprojām ir applūduši, bet...
Foto:Flickr.com/Tambako The Jaguar/CC

Vietām snigs stipri, naktīs gaidāmi mīnusi: sinoptiķiem ir nepatīkamas ziņas par turpmāko

Pēc pavasarīgi siltas nedēļas, šonedēļ Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, līdz ar to temperatūra kā...