Atzīmējot Starptautisko dienu bez auto, kas ik gadu norisinās 22. septembrī Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros, skrejriteņu operators “Bolt” saviem klientiem 14 Latvijas pilsētās nodrošinās iespēju pārvietoties ar konkrētiem skrejriteņiem bez maksas. Šīs iniciatīvas mērķis ir aktualizēt mikromobilitātes iespējas pilsētvidē un aicināt iedzīvotājus izvēlēties ilgtspējīgākus ikdienas pārvietošanās veidus.

Rītdien ar konkrētiem “Bolt” skrejriteņiem varēs pārvietoties bez rezervācijas un brauciena maksas. To, vai par skrejriteņa izmantošanu jāmaksā, lietotāji varēs uzzināt, noskenējot skrejriteņa QR kodu pirms brauciena uzsākšanas. Kopumā visās Latvijas pilsētās, kurās pieejami “Bolt” mikromobilitātes pakalpojumi, tiks nodrošināti 1000 skrejriteņi ar bezmaksas braucienu iespēju, no tiem 600 atradīsies Rīgā. Lietotāji ar vienu konkrētu skrejriteni bez maksas varēs pārvietoties līdz divām stundām, taču pastāv iespēja par brīvu izmantot vairākus skrejriteņus.

Valts Marga, “Bolt” skrejriteņu operāciju speciālists Latvijā: “Šogad, 22. septembrī, esam nolēmuši “Bolt” lietotājiem sniegt iespēju ar konkrētiem skrejriteņiem pārvietoties bez maksas, tādējādi aicinot personīgā auto vietā izvēlēties videi draudzīgāku transportu un kopā pilsētvidi padarīt brīvāku no automašīnām un patīkamāku cilvēkiem. Kā liecina statistikas dati, “Bolt” koplietošanas skrejriteņu, kas uzlādēti ar atjaunīgo enerģiju, izmantošana spēj samazināt CO2 emisijas par vairāk nekā 62 tonnām gadā.

Eiropas mobilitātes nedēļas un Starptautiskās dienas bez auto ietvaros vēlamies ne tikai aktualizēt alternatīvu pārvietošanās veidu, tostarp koplietošanas transportlīdzekļu sniegtās iespējas, bet arī nepieciešamību pēc risinājumiem lielā automašīnu skaita samazināšanai pilsētvidē, piemēram, platāku ietvju veidošanu un automašīnu stāvvietu skaita samazināšanu, tās atvēlot velosipēdiem un skrejriteņiem.”

“Rīgas domes prioritāte ir veidot sakārtotu, iedzīvotājiem drošu un ērtu pilsētu, kur satiksmē cieņpilni līdzās pastāv visi satiksmes dalībnieki – kā kājāmgājēji, tā auto, sabiedriskais transports un visa veida mikromobilitātes rīki. Ļoti novērtēju mikromobilitātes un kopbraukšanas pakalpojumu sniedzēju izpratnes pilno sadarbību ar Rīgas pašvaldību, sākot ieviest jauninājumus šajā satiksmes segmentā. Kopā esam pilsētā uzsākuši ierīkot skrejriteņu novietnes, kā arī drošības nolūkos vietās, kur ir intensīva gājēju pārvietošanās, ir vienošanās samazināt braukšanas ātrumu. Tie ir vajadzīgi lēmumi, kas ved uz paradumu maiņu kopīgam mērķim – lai cilvēki varētu izvēlēties sev ikdienas gaitām piemērotāko satiksmes transporta līdzekli, kas aktīvā pilsētā visbiežāk ir tieši mikromobilitātes rīki,” pauž Rīgas domes priekšsēdetājs Vilnis Ķirsis.

Eiropas mobilitātes nedēļa ir viena no Eiropas Komisijas īstenotajām iniciatīvām, kuras galvenais mērķis ir aktualizēt ilgtspējīgas mobilitātes iespējas pilsētās. Tās ietvaros tiek veicināta iedzīvotāju izpratne par sabiedriskā transporta, kopbraukšanas transportlīdzekļu un citu videi draudzīgu transporta risinājumu lomu kopējā mobilitātes tīklā un sabiedrības ikdienā.

Latvijā “Bolt” skrejriteņi sezonāli ir pieejami 14 Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Daugavpilī, Ogrē, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Siguldā, Ikšķilē, Tukumā, Jēkabpilī, Cēsīs.

Sabiedrība

Lai sveces liesma neatstāj bez iedzīves

  Bez uzraudzības atstātas sveces ik gadu Latvijā izraisa vairākus desmitus ugunsgrēku. Aizpērn sveces bijušas par...

Glābēji šorīt nākuši klajā ar svarīgu norādi!

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29. novembra plkst. 6.30 līdz 30. novembra plkst. 6.30, Valsts...

Mazgadīgi noziedznieki Rīgā nozog nomas auto – viss beidzas ar smagu avāriju Valmieras pusē

  Šī gada 24. novembrī Valsts policija aizturēja trīs nepilngadīgas personas, kuras Rīgā bija nozagušas nomas...

Ļoti nopietni brīdina autovadītājus: šovakar un rīt no rīta braukšanas apstākļi būs īpaši sarežģīti!

  Atbilstoši meteorologu prognozēm, šovakar visā valsts teritorijā stipri snigs, līdz ar ko ceļi būs sniegti,...

Šausmu lietas gaismā nākušas Pededzē: Sabrauc velosipēdistu, bet līķi noslēpj

Šī gada 13. oktobrī ap pulksten 13.40  Pededzē notika ceļu satiksmes negadījums, kur automašīnas vadītājs...

Noslepkavotā uzņēmēja dēls: strīds bija par auto stāvēšanu

Gaidām atbildīgu policijas darbu un tiesu, bet slepkavībā aizdomās turētā tuvinieku stāstītajam par notikušo –...

Horoskopi un Testi

HOROSKOPS 2023. gada DECEMBRIM

  Ziemīgais mēnesis - decembris - tepat aiz stūra, vai tas būs sniegoti balts? Kamēr gaidām...

Horoskops ceturtdienai, 30. novembrim

  Auns Šodien būsi izsists no sliedēm. Grūtības sagādās koncentrēšanās uz darāmo, vienlaikus saglabāsies risks izdegt. Centies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Auns Šodien būsi izsists no sliedēm. Grūtības sagādās koncentrēšanās uz darāmo, vienlaikus saglabāsies risks izdegt. Centies...

TESTS PĀRIEM: Cik labi tu pazīsti savu partneri?

Palūdz savu partneri un aizpildiet pāru testu. Cik daudz jūs zināt viens par otru? Vai...

Tavs nedēļas horoskops 27. novembrim – 3. decembrim

  Šajā nedēļā mēs pavadīsim novembri un sveicināsim ziemas pirmo mēnesi - decembri. Tas nekas, ka...

Horoskopi trešdienai, 29. novembrim

  Auns Šajā dienā tevī mītošā uguns degs ar pamatīgu liesmu, līdz ar to būsi enerģijas un...

Mājai un Dārzam

Nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par ceturtdien gaidāmo laiku. 30.11.2023. dienā turpinās snigt,...

Latviju šajās stundās sasniegusi plaša nokrišņu zona; izskan nopietni brīdinājumi

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina par laiku šovakar un naktī. 29.11.2023. pēcpusdienā no dienvidaustrumiem...

Nopietni brīdina par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku trešdienas vakarā un naktī uz...