Gandrīz 6% jeb vairāk nekā simts “Lidl Latvija” darbinieku ir atgriezušies Latvijā no ārzemēm un tagad strādā “Lidl” birojā, loģistikas centrā un veikalos visā Latvijā. Stabils darbs starptautiskā uzņēmumā Latvijā, izaugsmes iespējas un atgriešanās dzimtenē – tie ir galvenie iemesli, ko min tie, kas pēc daudzu gadu prombūtnes ir pievienojušies uzņēmuma komandai Latvijā.

“No ārzemēm atgriezušies kolēģi strādā dažādos uzņēmuma departamentos un amatos – sākot no veikalu un loģistikas centra darbiniekiem, līdz reģionu vadītājiem, komandu vadītājiem un departamentu vadītājiem, stāsta “Lidl Latvija” Komunikācijas departamenta vadītāja Dana Hasana. “Novembris ir patriotisks mēnesis, kad daudz vairāk aizdomājamies par savu piederību valstij un saknēm. Aptaujājot kolēģus, secinājām, ka varam lepoties ar to, ka “Lidl” atvēršanās Latvijā ir atgriezusi dzimtenē prāvu pulku starptautisku pieredzi guvušu profesionāļu dažādās jomās”, turpina uzņēmuma pārstāve.

Tā veikala reģionālais vadītājs Tukumā Ģirts Upenieks 13 gadus pavadījis Lielbritānijā, taču jau kopš 2016. gada alka atgriezties dzimtenē. Pagājušajā gadā pamanījis “Lidl” piedāvātu vakanci, ātri pieņēma lēmumu atgriezties, jo gribēja, lai viņa bērni apgūst latviešu valodu un nezaudē savas saknes. Šis būs pirmais 18. novembris, kuru visi Upenieki atzīmēs Latvijā – Ģirts ir nopircis sarkanbaltsarkano karogu un gatavojas valsts svētkiem ģimenes lokā.

“Lidl” ir starptautisks uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 341 tūkstotis cilvēku. Arī latvieši strādā “Lidl” veikalos, loģistikas centros un birojos daudzviet Eiropā. Izsludinot vakances Latvijā, tika saņemti pieteikumi no tautiešiem, kas jau strādāja “Lidl” vai līdzīgās pozīcijās citviet. Viņi jau bija iepazinušies ar nozares specifiku un nolēmuši atgriezties dzimtenē, lai turpinātu karjeru Latvijā.

Piemēram, kvalitātes speciāliste Egita Engelmane vairākus gadus strādāja pārtikas ražošanas uzņēmumā Nīderlandē, kas bija piegādātājs gan “Lidl”, gan tā konkurentu veikaliem, un tādējādi iepazina “Lidl” augstās kvalitātes prasības. Pamanījusi “Lidl” izsludināto vakanci Latvijā, viņa gribēja izmantot šo iespēju, lai atgrieztos Rīgā un strādātu starptautiskā uzņēmumā, kurā novērtēs viņas iegūto darba pieredzi.

Iepirkumu departamenta vadītājs Sergejs Pašiks savukārt akcentē profesionālo apmācību nozīmi, kuras “Lidl” nodrošina saviem darbiniekiem vēl pirms darba uzsākšanas, jo tās sniedz gan profesionālo, gan sociālo kapitālu. Viņaprāt, uzņēmums pareizi investē – sākumā cilvēkos, kuri pēc tam sniedz atdevi uzņēmumam. Sergejam ir ar ko salīdzināt, jo viņš vairāk nekā 15 gadus dzīvojis un strādājis dažādos uzņēmumos Vācijā.

No ārzemēm atgriezies un “Lidl Latvija” komandai pievienojies arī Valmieras veikala reģionālais vadītājs Edijs Vanags. Viņš 3,5 gadus strādāja uz kruīza kuģiem Vidusjūrā un Karību jūras reģionā. Edijs ir pārliecināts, ka piedzīvojumiem bagāts darbs kruīza kompānijās ir lieliska pieredze, tomēr ne ilgtermiņā, jo tā ir pilnīgi cita pasaule. Darbu uz kuģiem viņš sāka kā fotogrāfs, ātri tika paaugstināts par foto menedžera asistentu. Taču vienā brīdī saprata, ka vēlas stabilāku karjeru un nevēlas “iestrēgt” kruīza nozarē. Viņš zināja, ka grib strādāt starptautiskā kompānijā, tādēļ atgriezās Latvijā un pieteicās “Lidl Latvija” reģionālā vadītāja vakancei. Interesanti, ka pirms pieteikšanās darbam “Lidl”, ceļojot pa Eiropu Edijs iegriezās “Lidl” veikalā Varšavā, un tieši tajā pašā veikalā vēlāk nokļuva apmācībās, pēc darba uzsākšanas “Lidl Latvija”!

Lielbritānija, Īrija, Vācija un Nīderlande ir galvenās valstis, no kurām atgriezušies tie tautieši, kas pievienojušies “Lidl Latvija“ komandai. Daudzi ārzemēs pavadījuši tikai dažus gadus, bet ir arī tādi kolēģi, kas svešumā strādājuši 10, 15 un pat vairāk gadus. Visvairāk no ārzemēm atgriezušos tautiešu strādā “Lidl Latvija” loģistikas centrā Rīgā un veikalos Daugavpilī un Liepājā.

Šobrīd kopumā “Lidl Latvija” komandu veido vairāk nekā 2000 kolēģu. 

Sabiedrība

LU profesore nosauc 4 iemeslus, kādēļ ir svarīgi vakcinēt bērnus – VIDEO

  Daudzas ģimenes gaida brīdi, kad varēs justies mierīgākas par saviem mazajiem bērniem, proti, paziņojumu, ka...

Turpmāk divreiz nedēļā testēs visus klātienē strādājošos, arī vakcinētos un pārslimojušos – VIDEO

  No 6. decembra visiem strādājošajiem, kas darbu veic klātienē un ir saskarē ar citiem cilvēkiem,...

“Es gribu, lai cilvēki saprot, ka nevajag ticēt antivakseru muļķībām. Mums tika “izskalotas” smadzenes.” Mediķi neticami glābj smagu pacienti

  Sieviete no Češīras atteicās no Covid-19 vakcinācijas. Vēlāk viņa piedzīvoja neapskaužamu notikumu ķēdi un nomira...

Tas ir jāredz: Magone izlēmusi remontēt māju saviem spēkiem

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone ķērusies pie remontdarbiem un izlīdzas kā var, tapešu...

Devās uz Rīgu pie ārsta un paziņas… Jau nedēļu mīklaini pazudis sirmgalvis no Talsiem

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas meklē bezvēsts prombūtnē esošo 79 gadus veco...
NMPD

Ziņo par vēl 40 mirušiem Covid-19 slimniekiem, kopējais skaits pārsniedzis 4000

  Otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 1293 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. novembris

  Veidi, kādos planētas sevi šodien pozicionēs būs ļoti labvēlīgi un optimistiski, tāpēc, visticamāk, šodien būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. novembris

  Šodien, visticamāk, beidzot sajutīsi savu nozīmi, taču neaizraujies ar savas ietekmes izrādīšanu. Piemērota diena, lai...
Foto:Tharunaya.co.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. novembris

  Šodien tu vieglāk nekā parasti varēsi padarīt savus ikdienas darbus. Tava uzmanība un pacietība aizvien...
Deviant Art

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. novembris

  Šodien, visticamāk, tu kļūsi pārāk kritisks un kategorisks. Daudz radīsies dažādu secinājumu un būs vēlme...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 22. – 28. novembris

  Kārtējā nedēļa jau beigusies, sākas atkal nākamā. Kā izkārtojušās zvaigznes un, ko tas nozīmēs tieši...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. novembris

  Pirmajā dienas pusē var rasties pārlieku liels optimisms un nereālas cerības. Iespējams, tev būs nosliece...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laika apstākļiem otrdien. Naktī no 22.11....

FOTO, VIDEO: Vietām Latvijā jau snieg; otrdienas rītā sniegs klās valsts lielāko daļu

  Pirmdienas pēcpusdienā vietām Kurzemē jau snieg, savukārt naktī un otrdienas rītā sniegs pārklās valsts lielāko...

Sinoptiķi sarūgtina ar jaunāko prognozi turpmākajām dienām

  Nedēļas sākumā Latvija atradīsies anticiklona ietekmē un gaidāms lielākoties skaidrs laiks, taču jau no otrdienas...