Iespējams, daudziem par pārsteigumu sestdienas vēlā vakarā Kijevā Eirovīzijas 2017 konkursā uzvaras laurus plūca Portugāle ar Salvadora Sobrala izpildīto dziesmu „Amar Pelos Dois” [tulkojumā no portugāļu valodas: Mīlestība mums abiem – red.piez]. Uzzini vairāk par šo interesanto Portugāles puisi!

 

Uzvarētājdziesmai vienaldzīgo nav – tā vai nu ļoti patīk, vai nepatīk nemaz. Un, visticamāk, tā ir vislabākā reakcija uz dziesmu, kādu izpildītājs var vēlēties, jo ir spējis sasniegt cilvēkus divos visspēcīgākajos veidos. Iepriekš Portugāle nekad nebija uzvarējusi Eirovīzijas dziesmu konkursā, lai gan piedalās tajā kopš 1964. gada. Līdz šim augstākā iegūtā pozīcija Eirovīzijā Portugālei bija 1996. gadā, kad Lusija Moniza ar dziesmu „O meu coração não tem cor” [tulkojumā no portugāļu valodas: Manai sirdij nav krāsas – red.piez.] ierindojās 6. vietā. Taču šajā reizē jājautā tieši par uzvarētāju! Salvadors Sobrals – kas viņš ir un kāpēc cilvēki nespēj beigt runāt par viņu?

 

Salvadors ir šobrīd 27 gadus vecs Portugāles dziedātājs, kurš Portugāļu „Pop Idol” versijā, konkursā ar nosaukumu „Idolos” ieguvis septīto vietu. 2016. gadā jaunais vīrietis izdevis savu debijas albumu „Excuse Me” [tulkojumā no angļu valodas: Atvainojiet – red.piez.]. Diemžēl, ir atklājies arī kas skumjš. Dziedātājam ir nopietnas veselības problēmas. Šobrīd tiek runāts par to, ka viņam ir problēmas ar sirds veselību, taču oficiāli apstiprināts tas nav. Lai nu kā – sava veselības stāvokļa dēļ, jaunais dziedātājs nevarēja laikus ierasties uz Eirovīzijas mēģinājumiem, kuros mūziķi tiekas jau pat divas nedēļas pirms lielā fināla. Salvadora māsa Luisa, kura ir arī dziesmas autore, pārstāvēja dziedātāju visos tehniskajos un izpildījuma mēģinājumos, lai tikai brālim netiktu liegta dalība vērienīgajā dziesmu konkursā. Salvadors ieradās Kijevā tikai uz pirmo pusfinālu 9. maijā, kur viņš kļuva par konkurentu arī mūsu pārstāvjiem Eirovīzijā „Triana Park”. Arī savā pusfinālā Salvadors pārliecinoši uzvarēja, iegūstot 370 punktus, otrajā vietā atstājot Moldovas pārstāvjus ar iegūtu 291 punktu. Skarbs ir arī fakts, ka Salvadoram un viņa komandai nācās izstrādāt rezerves plānu – ja jaunā dziedātāja veselības stāvoklis neļaus, valsti arī lielajā finālā pārstāvēs viņa māsa. Par to savos sociālajos tīklos stāsta arī producents Niks Volmārs, kurš atradies klātienē.

Tiesa, veselības likstas Salvadoru Sobralu neatturēja no savām pārliecībām. Preses konferenču  laikā viņš bieži priekšplānā izvirzīja starptautiski svarīgus jautājumus, piemēram, par bēgļu neapskaužamo dzīves stāvokli, kuri cenšas sākt savu dzīvi no nulles, virzoties cauri Eiropai. Pirmā pusfinālā laikā, gaidot balsojuma rezultātus, Salvadors un viņa māsa izmantoja katru mirkli, kad kameras tika pavērstas viņu virzienā, lai pajokotu, paākstītos, kas izskatījās mīļi un sirsnīgi un pierādīja, ka dziedātājs nav zaudējis dzīvesprieku, neraugoties uz to, ka šis viņam un viņa ģimenei ir ļoti smags dzīves posms. Taču vissirsnīgākais visā konkursā bija tas, ka Sobrals vēlreiz publiski parādīja cik stipras ir viņa ģimenes saites – pēc uzvaras vēlreiz dziedot dziesmu un uz skauves uzaicinot arī māsu, un izpildot balādi duetā.

 

Vēlēsim spēku, izturību un veselību Salvadoram Sobralam!

 

Lūk, emocionālā un sirsnīgā uzstāšanās abu izpildījumā:

Iepriekšējais rakstsIesildīsim labas mūzikas vasaru kopā – tiekamies grupas ‘Kantoris 04’ Jubilejas Festivālā!
Nākamais rakstsNEDĒĻAS PLĀNS: labvēlīgās dienas tavam skaistumam un labsajūtai 15. – 21. maijs