Katrai valstij ir savas labās puses – vai tās būtu brīnišķīgas ainavas, bagāta vēsture vai daudzveidīga virtuve, taču draudzīgs galamērķis ar siltiem, atvērtiem, smaidīgiem iedzīvotājiem garantē jēgpilnu un autentisku piedzīvojumu pilnu ceļojumu. Šeit ir 20 no pasaules draudzīgākajām un viesmīlīgākajām valstīm.

 

Islande

Šai salu valstij ir ne tikai vulkāniski reljefi un unikālas ainavas, bet arī tā ir starp valstīm ar augstāko laimes indeksu (4. vieta 2021. gadā)! Laimīgi cilvēki bieži ir atvērti, laipni un pretimnākoši, un islandiešiem ir šāda reputācija, jo viņi ir ieinteresēti atklāt savu skaisto valsti.

 

Japāna

Japānas zemais noziedzības līmenis padara to par vienu no drošākajām valstīm pasaulē. Patiesībā pieklājība un pieticība sakņojas Japānas sabiedrībā. Japānas iedzīvotāji ir vienkārši kultūras ziņā un ļoti laipni. Tūristi arī novērtē valsts virtuvi un ainavas gandrīz tikpat augstu kā tās iedzīvotāju cieņu un pieklājību.

 

Īrija

Īri ir ļoti jautri un viesmīlīgi cilvēki. Jums tikai jāapmeklē krogs, lai redzētu viņu dāsnumu, draudzīgumu un labo humoru. Patiesībā īri uzņem tūristus kā draugus, un tas ir ieradums, kas tikai uzlabo viņu reputāciju.

 

Jaunzēlande

Jaunzēlandes iedzīvotāji ir tikpat autentiski kā ainavas, kas tos ieskauj. Dabiski jauki un draudzīgi jaunzēlandieši prot sagaidīt ceļotājus. Nav brīnums, ka valsts ieņem 9. vietu starp tām, kurās ir vislabākā dzīves kvalitāte.

 

Meksika

Meksikā iespējams baudīt bagātu vēsturi un krāšņu kultūru. Šīs valsts atvērtie, sirsnīgie un pretimnākošie cilvēki vienmēr ir gatavi sniegt viesiem palīdzīgu roku un padarīt viņu uzturēšanos patīkamāku! Meksika arī ieņem augstu vietu vēlamo tūrisma galamērķu sarakstā.

 

Austrija

Austrijas laimes indekss 2021. gadā ieņēma 10. vietu. Tās iedzīvotāji ir ļoti pretimnākoši, īpaši, ja apmeklētāji ir gatavi pārmīt dažus vārdus vācu valodā! Austrieši lepojas ar savas valsts skaistumu, tradīcijām un ainavu. Faktiski Austrija ir ideāls galamērķis ceļotājiem, kuri meklē vēsturi, kultūru un lieliskas ainavas.

 

Taivāna

Pasaules laimes indeksa sarakstā Taivāna 2021. gadā ieņēma 24. vietu. Neskatoties uz salas blīvo iedzīvotāju skaitu, tās iedzīvotāji ir ļoti pretimnākoši un atvērti. Tūristi dodas uz šo galamērķi, lai izbaudītu valsts jautrību, kā arī tās bagāto kultūru un virtuvi.

 

Taizeme

Taizeme, kas pazīstama kā smaidu zeme, ir ļoti draudzīga valsts, kurā pat individuāliem ceļotājiem ir viegli pārvietoties. Taizemieši ir dzīvespriecīgi, laipni cilvēki, kuri labprāt dalās ar tūristiem savā kultūrā un tradīcijās.

 

Omāna

Šo mazo Tuvo Austrumu valsti veidojuši tās eklektiskie iedzīvotāji. Omāna iepriecinās vēstures cienītājus un sirsnīgi uzņems ceļotājus, kuri meklē jaunu atklājumu zemi. 2021. gadā Omānā bija arī piektais zemākais noziedzības līmenis pasaulē.

 

Vjetnama

Vjetnama ir starp trim viesmīlīgākajām Āzijas valstīm. Tāpat kā tās kaimiņi Taizeme un Kambodža, arī šī valsts ir ideāls galamērķis ceļotājiem, kuri meklē autentiskumu, bagātu kultūru un smaidīgus, draudzīgus cilvēkus.

 

Skotija

Skotija ir populārs Eiropas galamērķis daudziem ceļotājiem. Tās iespaidīgās ainavas, neskaitāmās pilis un mītiskais Lohnesa ezers ir pietiekams iemesls, lai apmeklētu valsti, taču tās iedzīvotāju sirsnīgā uzņemšana, dāsnums un laipnība noteikti apburs visus apmeklētājus.

 

Somija

Somijā ir pasaulē augstākais laimes indekss kopš 2018. gada. Nav brīnums, ka tā lepojas ar vienu no draudzīgākajām, atvērtākajām un sirsnīgākajām iedzīvotāju grupām. Somijas iedzīvotāji ir tik patiesi un autentiski, cik skaisti ir viņu fjordi.

 

Kostarika

Vai meklējat viesmīlīgu Centrālamerikas valsti? Dodieties uz Kostariku! Tās sulīgās ainavas pārspēj tikai vietējo iedzīvotāju dāsnums un draudzīgums. Kostarika 2021. gadā ieņēma 16. vietu laimes indeksā.

 

Senegāla

Rietumāfrikas valstīm ir pierādīta reputācija, piedāvājot tūristiem siltu uzņemšanu, un Senegāla nav izņēmums. Vietējie senegālieši mīl dalīties savā kultūrā. Patiesībā nav nekas neparasts, ka arī tūristi tiek uzaicināti uz deju vai tradicionālo maltīti.

 

Portugāle

Portugāļi ir draudzīgi, smaidīgi un gatavi palīdzēt tūristiem, kuri apmeklē viņu valsti. Ceļotāji patiesi novērtē laipnību, ko izrāda tik laimīgi, dāsni cilvēki, kuri vienmēr ir gatavi tērzēt. Viņu valsts ir arī diezgan pievilcīga, un tajā ir daudzveidīgas ainavas, krāsainas pilsētas, skaistas pludmales un garšīgi ēdieni.

 

Dānija

Pēdējos gados Ziemeļvalstīs piekoptā dzīves māksla ir pārkāpusi visas ierastās robežas. “Hygge” [vārds dāņu un norvēģu valodā, kas raksturo mājīguma un ērtības noskaņu ar labsajūtu un apmierinātību – red.piez.] nepiespiestas, siltas atmosfēras radīšana, atspoguļo dāņu dzīvesveidu un ikdienu. Apvienojumā ar pozitīvu garastāvokli un jautru noskaņojumu šī pieeja dzīvei padara Dāniju par vienu no visviesmīlīgākajiem galamērķi.

 

Kambodža

Kambodžas iedzīvotāji pārsvarā ir budisti un tūristus uzņem ar dāsnumu un cieņu. Tāpat kā Taizeme, Kambodža tiek saukta par smaidu zemi. 2021. gadā tā pacēlās uz 4. vietu starp pasaules draudzīgākajām valstīm.

 

Zviedrija

Skandināvijas valstis mēdz sacensties viena ar otru par sirsnīgākās, laipnākās sagaidīšanas titulu! Zviedrijā iedzīvotāji dzīvo pēc lagom [zviedru vārds, kas nozīmē “tikai pareizais daudzums” vai “ne pārāk daudz, ne pārāk maz”. Šo vārdu var dažādi tulkot kā “ar mēru”, “līdzsvarā”, “perfekti-vienkārši”, “tieši pietiekami”, “ideāli” un “piemērots” – red.piez.] filozofijas, dzīvesveida, kas veicina līdzsvaru, harmoniju un toleranci. Turklāt, ja Ziemassvētku laikā apmeklējat Zviedriju, frāze “draudzīgi cilvēki” tiek pacelta pilnīgi jaunā līmenī.

 

Maroka

Maroka ir tūristiem ļoti draudzīga valsts. Tās bagātā kultūra un daudzveidīgās ainavas piesaista apmeklētājus no visas pasaules. Marokāņi ir ļoti pretimnākoši un sabiedriski. Ir vērts pavērot viņu komunikācijas prasmes tirgos un uz ielas, un nebrīnieties, ja tiksiet uzaicināts nobaudīt gardu piparmētru tējas tasi!

 

Kanāda

Saskaņā ar amerikāņu žurnāla “U.S. News & World Report” veikto aptauju Kanāda 2021. gadā tika atzīta par labāko valsti pasaulē, ierindojoties pirmajā vietā kategorijās “Dzīves kvalitāte” un “sociālie mērķi”. Kanādas laipnība ir atzīta visā pasaulē, un tūristi bauda vieglu un draudzīgu mijiedarbību ar vietējiem iedzīvotājiem. Faktiski no viena valsts gala līdz otram kanādieši vienmēr ir gatavi būt noderīgi un dalīties savā valstī un kultūrā.

 

Vai šādā sarakstā vajadzētu būt arī Latvijai?

Iepriekšējais rakstsAtklāti horoskopa zīmju lielākie biedi
Nākamais raksts7 iemesli, kāpēc tavs tālrunis pārkarst