Slikta mutes dobuma veselība jau iepriekš ir bijusi saistīta arī ar bīstamiem veselības stāvokļiem, piemēram, sirds slimībām un diabētu, vēsta britu mediji. Atklāta saikne starp zobu netīrīšanu un nāvējošu slimību

Zobārsti nākuši klajā ar steidzamu brīdinājumu par zobu tīrīšanu pēc tam, kad jauni pētījumi atklāja saikni starp sliktu mutes higiēnu un nāvējošu slimību. Zobārsts Dr. Ferakh Hamid no “Aesthetique Dental Care” dalījās ar saviem labākajiem padomiem, kā uzturēt mutes dobumu veselīgu, jo pētījums atklāja saistību starp mutes un zarnu vēzi.

Jaunajā pētījumā, kas publicēts žurnālā Nature, pētnieki atklāja īpašu mikrobu, kas parasti atrodams mutē aptuveni 50 procentos zarnu vēža gadījumu.

Zinātnieki no Freda Hačinsona vēža centra ASV uzzināja, kā mutē atrastie mikrobi var nokļūt zarnu apakšējā daļā, izturēt kuņģa skābes un pēc tam augt kolorektālajos audzējos.

Pētījuma ietvaros viņi pārbaudīja 200 zarnu vēža gadījumus un atklāja, ka aptuveni puse vēža slimnieku šūnu saturēja šo mikrobu. Viņi arī atklāja mikrobu daudzos izkārnījumu paraugos, kas ņemti no cilvēkiem, kuri sirgst ar šo vēža paveidu.

Saskaņā ar pētījumu, mikrobi veicina vēža progresēšanu un var izraisīt sliktākus rezultātus.

Sarunā ar “Express.co.uk” Dr. Hamid paskaidroja vairāk par to, ko tas nozīmē: “Jauni pētījumi ir parādījuši pārsteidzošu saikni starp to, kā mēs rūpējamies par saviem zobiem, un resnās zarnas vēža risku. Šķiet, ka noteikta veida baktērijas, kas parasti atrodas mūsu mutē, var nonākt mūsu resnajā zarnā, ja mēs nepareizi tīrām zobus. Tas var palielināt resnās zarnas vēža risku. Izrādās, ka tas, kas notiek mūsu mutē, var ietekmēt arī citas ķermeņa daļas. Zobu nekopšana var izraisīt neparedzētas problēmas, piemēram, citu orgānu saslimšanas. Šīs baktērijas, kas pazīstamas kā “Fusobacterium nucleatum”, var pasliktināt situāciju cilvēkiem, kuriem jau ir kolorektālais vēzis.”

Tāpēc viņš uzsvēra, cik svarīgi ir uzturēt zobus un muti tīrus un veselus: “Tas mums parāda, cik svarīgi ir rūpēties par mutes higiēnu, regulāri tīrīt zobus un apmeklēt zobārstu. Būtiska ir profilaktiska zobu aprūpe, tostarp regulāra zobu tīrīšana, zobu diegu lietošana un zobu pārbaudes. Tas nav tikai par izvairīšanos no caurumiem; tas ir par visa mūsu ķermeņa veselību. Saikne starp mūsu mutes veselību un mūsu vispārējo veselību ir patiešām spēcīga. Tādas problēmas kā smaganu slimības var radīt risku arī saslimšanai ar citām veselības problēmas, piemēram, diabētu un sirds slimībām. Zobu tīrīšana divas reizes dienā ir aizsardzības mehānisms pret slimībām gan mutē, gan sistēmiski. Šī vienkāršā, taču svarīgā darbība var ievērojami samazināt risku, ka kaitīgās baktērijas no mutes var nokļūt citās ķermeņa daļās.”

Atklāta saikne starp zobu netīrīšanu un nāvējošu slimību

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsŠīm horoskopa zīmēm 2024. gada aprīlis būs īpaši sekmīgs!
Nākamais rakstsDivus gadus vecas meitenes tētis un vectēvs noslīkst, mēģinot viņu izglābt no viesnīcas baseina