Skumjā vēsts par leģendārā komponista Jura Kulakova (1958-2024) aiziešanu Latviju sasniedza 12. februārī. Kā izdevumam “Kas jauns” atzina grupu “Pērkons” un “Menuets” basģitārists Juris Sējāns, komponists atrasts, guļot uz notīm.Atrada guļam uz notīm… Grupa “Pērkons” izpildīs Kulakova pēdējo vēlēšanos

Komponists pirms nāves bija sācis rakstīt kādu skaņdarbu. Tagad notis paņēmuši Kulakova draugi un domubiedri, kuri gatavi ieguldīt darbu, lai tad, kad tiks atrasts viss teksts un darbs pabeigts, laistu to tautās.

Mēneša laikā grupa “Pērkons” piedzīvo jau otro traģēdiju, jo 16. janvārī mūžībā devās taustiņinstrumentālists Uģis Muzikants, kurš pirms vairākiem gadiem grupai pievienojās laikā, kad nopietnas veselības problēmas bija piemeklējušas Kulakovu.

Juris Sējāns stāsta, ka vēl nedēļā pirms Kulakova nāves abi sazvanījušies un pārsprieduši nākotnes plānus. 30. maijā Dzintaru koncertzālē paredzēts liels koncerts par godu Edgara Liepiņa 95. dzimšanas dienai. Abi pārsprieduši, kādus videoierakstus vajadzētu sarunāt no arhīva. Abi atvadījušies ar optimismu, Kulakovam galva allaž bijusi pilna ideju.

Lai gan mūzikas leģenda mūžībā devies negaidīti, tomēr Sējāns zina, kāda ir viņa pēdējā vēlēšanās. Draugi un domubiedri turpinās popularizēt viņa mūziku, spēlēt viņa dziesmas. Pats Kulakovs reiz kādā intervijā simboliski izteicies – ja kāds krīt uz skatuves, pārējiem jāturpina. Grupa vēl domās par to, kā tieši to darīt, bet solījums tiks turēts!

Plašāk izdevuma “Kas jauns” 20.-26. februāra numurā!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsKaty Tindemark atklāj šokējošu faktu par savu pagātni
Nākamais rakstsĶesteris ar vērienu nosvin apaļo jubileju