Aizvadītajā naktī kontroles pasākumos pārbaudītas 4673 personas, 1197 gadījumos doti preventīvi norādījumi. Tomēr par klaju un apzinātu ierobežojumu neievērošanu ir uzsākti arī 613 administratīvie procesi, kā arī vairāki kriminālprocesi. Tāpat fiksēti vēl 144 pārkāpumi par kuriem tiks vēl uzsākti administratīvie procesi.

Turpinot aktīvu komandantstundas uzraudzību arī šonakt tika iesaistīti plaši dienestu papildspēki – kopumā 1625 darbinieki. Papildu jau esošajiem Valsts policijas resursiem, kas veic ikdienas darbu, tika iesaistīti vēl 1189 Valsts policijas un 139 pašvaldību policiju darbinieki, 34 robežsargu, kā arī 263 zemessargu.

Jāteic, ka šonakt atkal uzsākti vairāki kriminālprocesi par uzbrukumiem policistiem. Vairākos gadījumos, kad likumsargi ir konstatējuši, ka personas ir pārkāpušas ārkārtējās situācijas ierobežojumus, attieksme no šīm personām ir bijusi agresīva. Personas ir nepakļāvušās policistu likumīgajām prasībām, veltījušas amatpersonām aizskarošas frāzes, fiziski pretojušās policistiem, grūstījušas, izteikušas draudus un dažos gadījumos arī iesitušas. Par laimi bez smagām sekām. Tomēr šāda rīcība, kad personas savas negācijas izliek uz policistiem, nav pieļaujama.

Valsts policija atgādina, ka par pretošanos varas pārstāvim vai mērķtiecīgu uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, kad tās pilda dienesta pienākumus, ir paredzēta kriminālatbildība un sods par šādiem pārkāpumiem ir bargs – tai skaitā brīvības atņemšana (atbildība par šādiem pārkāpumiem noteikta Krimināllikuma 269. un 270. pantā).

Arī šajā naktī vairākos gadījumos ir piemērots bargs sods 2000 eiro apmērā, kā arī vairākkārtīgi piemēroti sodi 100, 300, 500, 1500 eiro apmērā.

Likumsargi vakar saņēma informāciju, ka Balvu novadā kādā viesu namā notiek privāts pasākums. Policistiem ierodoties notikuma vietā, tika sastapti astoņi jaunieši, kuri skaidroja, ka bija pulcējušies, lai spēlētu galda spēles. Viesu namā atradās arī tā īpašnieks, kurš mēģināja maldināt Valsts policijas darbiniekus, skaidrojot, ka visi jaunieši ir no vienas mājsaimniecības. Kopumā astoņiem jauniešiem katram tika piemērots naudas sods 100 eiro apmērā. Savukārt viesu nama īpašniekam kā juridiskai personai tika piemērots naudas sods 2000 eiro. Jāmin, ka šajā laikā viesu namā bija pulcējušies vēl pieci cilvēki no divām mājsaimniecībām, kuri bija atbraukuši apciemot radinieku (viesu nama īpašnieku). Arī šim personām katrai tika piemērots 100 eiro liels naudas sods.

Savukārt Rīgā policisti nakts laikā divreiz fiksējuši vienu personu, kura pēc pulksten 22.00 atradusies bez attaisnojoša iemesla ārpus dzīvesvietas. Pirmajā reizē personai piemērots sods 150 eiro apmērā. Vēlāk naktī likumsargi atkal pamanījuši šo pašu personu, kura nav nemaz pacentusies pārtraukt likumpārkāpumu, bet saziņā ar policistiem uzvedusies bravūrīgi, kā arī skaidrojusi savu nostāju, ka uz viņu ierobežojumi neattiecas. Par atkārtotu pārkāpumu tika piemērots sods nu jau 1500 eiro apmērā.

Tāpat 2. janvārī kopumā uzsākti 839 administratīvā pārkāpuma procesi par citiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem.

Šie mājsēdes ierobežojumi, kad nedrīkst atrasties ārpus dzīvesvietas bez attaisnojoša iemesla nakts stundās jeb laika posmā no 22.00 līdz 5.00 ir salīdzinoši viegli ievērojami. Ja tas netiek darīts – par savu rīcību ir jāatbild.

Tāpēc šobrīd ir svarīga sabiedrības solidaritāte un līdzdarbība, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu situāciju. Jāsaprot, ka šie ierobežojumi ir tikai tādēļ, lai mazinātu vīrusa izplatību, un ir ieviesti sabiedrības veselības labad. Arī turpmāk policija sadarbībā ar citiem dienestiem pastiprināti uzraudzīs, lai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības.

Valsts policija atgādina, ka mājsēde jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 ir spēkā līdz 4. janvārim, kā arī no 8. janvāra līdz 10. janvārim.

Sabiedrība

Domāja, ka viņu izjoko: Rīdziniece paklausa vīramātei un tiek pie pilnīgi jauna auto!

  Vietējā “top!” organizētajā rudens loterijā izlozēta galvenā balva – jauna automašīna Volkswagen Taigo. Uzvarētāja ir...

Pirmajā Adventē sevi mūzikā piesaka dziedātāja Karlīne Anna Ērgle un kopā ar Agnesi Rakovsku izdod singlu “Bērnība”

Svētdien, 27. novembrī, kas šogad ir Pirmā Advente, ar sirsnības un sajūtām piepildītu dziesmu “Bērnība”...

Vairāki latvieši sestdien tikuši pie lielām naudas summām

  Tradicionāli, atzīmējot valsts svētkus, norisinājās iemīļotā Simtgades loterijas 100 000 eiro papildspēle. Arī šogad TV šova SuperBingo laikā četri veiksminieki sadalīja 100...
Foto:Flickr.com/Christian Korsager /CC

Izskan brīdinājums daļai “Swedbank” klientu

  Swedbank brīdina klientus-uzņēmējus – novērojams pieaugums krāpšanā ar viltotiem rēķiniem. Krāpnieki sākuši viltot rēķinus, nomainot sadarbības...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Nedēļa sākusies ar pagalam traģiskām ziņām

  Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 25.novembra plkst. 6.30 līdz 28.novembra plkst. 6.30,...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Klāt gada pēdējais mēnesis. Ielūkosimies zvaigznēs, lai uzzinātu, ko tās mums paredzējušas!   AUNS Zvaigznes paredz, ka decembra...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

  Šajā dienā tev nevajadzētu padoties nepamatotam pesimismam. Ja tu ļausies īgnumam, vienkārši nevarēsi gūt panākumus....
Foto: Let Ideas Compete/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 28. novembris – 4. decembris

  Straujiem soļiem tuvojamies 2022. gada beigām - novembra pēdējā nedēļa ir klāt, un arī decembra...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. novembris

  Šis būs labs brīdis radošām lietām. Padomā, kā vari padarīt pasauli ap sevi gaišāku un...
wallpapersis.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. novembris

  Šī diena var atgādināt braucienu pa "amerikāņu kalniņiem". Kādā brīdī, kad šķitīs, ka panākumi jau...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...
wallpapersten.com

Decembra sākumā laiks jūtami mainīsies

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par turpmāk gaidāmo. "Pagājušā gada decembra sākumā...